Szkoła Podstawowa nr 157 im. Ignacego Jana Paderewskiego bierze udział w projekcie "Odkrywam Małopolskę"

Zebrania z Rodzicami, godz. 17:30

klasy 1-3

klasy 4-8

klasy 1-8

08 września 2021

09 września 2021

12 stycznia 2022

13 stycznia 2022

13 czerwca 2022

Konsultacje dla Rodziców (przeprowadzane zdalnie na platformie Google Meet), godz. 17:30-19:30

I półrocze

II półrocze

28 października 2021

17 marca 2022

16 grudnia 2021

19 maja 2022

Dni wolne od zajęć dydaktycznych

23-31 grudnia 2021 (zimowa przerwa świąteczna)

17-30.01 2022 (ferie zimowe)

14-19 kwietnia 2022 (wiosenna przerwa świąteczna)

24-26 maja 2022 (egzaminy ósmoklasisty)

12 listopada 2021

7 stycznia 2022

2 maja 2022

17 czerwca 2022

Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych:

24 czerwca 2022

Już 4 listopada odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa małopolskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane będą do 3 listopada (środa) do godziny 12:00.

- Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do udziału, bez względy na poglądy – mówi inicjator konsultacji, Piotr Mazurek - Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmowane są dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków. Celem konsultacji wojewódzkich jest zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

Dyskusje prowadzone w ramach konsultacji, podzielone są na siedem obszarów tematycznych; „edukacja i szkolnictwo wyższe”, „rynek pracy i przedsiębiorczość”, „społeczeństwo obywatelskie i kultura”, „polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa”, „zdrowie i sport” oraz „ekologia i klimat” oraz "Polska w Unii Europejskiej".

Konsultacje dla woj. małopolskiego rozpoczną się 4 listopada br. od godz. 17:00. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod następującym adresem: https://strategiamlodych13.webankieta.pl/

Zapisów na wydarzenie można dokonywać do 3 listopada (środa) do godziny 12:00. Konsultacje z powodu pandemii będą odbywać się zdalnie, w formie wideokonferencji.

Więcej informacji na temat konsultacji znajduje się na oficjalnej stronie konsultacji https://www.gov.pl/DlaMlodych. Każdy uczestnik spotkań konsultacyjnych otrzyma certyfikat potwierdzający udział w pracach nad stworzeniem projektu „Strategii RP na Rzecz Młodego Pokolenia”.

Organizatorem konsultacji jest Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem - pierwszym w historii Polski organem dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem Polaków a najważniejszymi instytucjami państwowymi.

Przydział sal lekcyjnych na rok szkolny 2021/2022

Podobnie jak w zeszłym roku szkolnym klasy mają wszystkie lekcje w jednej sali (wyjątkiem mogą być lekcje fizyki, chemii i informatyki, które odbywać się będą w pracowniach przedmiotowych). W obrębie sali uczeń ma swoje stałe miejsce, którego nie zmienia.

Klasa 1a, sala 7a

Klasa 1b, sala 5a