Wycieczka do Straży Pożarnej - 4a

22 listopada 2022 r. klasa 4a była w jednostce straży pożarnej w Krakowie. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak wygląda  codzienna praca strażaka. Mieli możliwość zobaczyć strój na wyjazdy interwencyjne. Mogli zobaczyć wóz strażacki z całym wyposażeniem, a nawet wsiąść do niego. Wszystkim się bardzo podobało, a Uczniowie prezentowali wysoki poziom wiedzy w rozmowie że strażakami.

Renata Pasztor

 

Listopad 2022 r.

 

Wycieczka klas I - III do Teatru Groteska

Teatr Groteska - Brzydkie Kaczątko

Październik 2022 r.

 

Wycieczka klas pierwszych do CEE Symbioza

9 listopada 2021 r. klasy 1a i 1 b pojechały na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej SYMBIOZA. Poznaliśmy leśne historie opowiedziane przez zwierzęta leśne.

Listopad 2021 r.

Wycieczka klasy 3 A Sp 157

W tym roku mimo pandemii udało nam się "wstrzelić" i klasa 3A Szkoły Podstawowej nr 157 wyruszyła na Drogę Królewską. Zobaczyliśmy najważniejsze zabytki i miejsca od Wawelu do Placu Matejki, gdzie znajduje się Pomnik Grunwaldzki, wzniesiony z fundacji Ignacego Jana Paderewskiego. 

Kwiecień 2021 r.

Wycieczka na Wawel - klasy 2a i 2b

W październiku klasa 2a i 2b wybrała się na wycieczkę na Wawel. Zwiedzaliśmy komnaty królewskie. Dowiedzieliśmy się jak żyli królowie na zamku.
 
 
Październik 2022 r.

Wyjazd klasy 3a do Łagiewnik

Po uroczystości I Komunii Św. siostra Patrycja i ks. Maciej zabrali nas do Sanktuarium w Łagiewnikach. Uczestniczyliśmy we mszy św. oraz modliliśmy się w kaplicy  klasztornej, gdzie znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego i grób św. Faustyny.

Wyjście do GoJump - 6a

W piątek 30 września 2022r. klasa 6a była GOJUMP - MATECZNY - Park Trampolin.
Szóstoklasiści brali udział w zajęciach z matematyki w Parku Trampolin: Matma na Trampach.

https://krakow2.gojump.pl/matma-na-trampach

Uczniowie w dwóch grupach rywalizowali między sobą rozwiązując łatwe zadania z matematyki i bawiąc się na trampolinach. Uczyli się matematyki przez zabawę i trenowali matematyczne umiejętności w przestrzeni z wykorzystaniem infrastruktury Parku Trampolin. Było 120 min fajnej zabawy, trochę nauki przez zabawę, dużo radości i pozytywnych emocji.

Wrzesień 2022 r.

Wyjście do kina klasy 5a

Uczniowie klasy 5a wybrali się w marcu 2023 r.  do C.H. CinemaCity Bonarka na film pt. Mumie. Wyjście klasy było nagrodą za zajęcie 1 miejsca w konkursie przeprowadzonym w ramach tygodnia z matematyką.

marzec 2023 r.

Wyjście klas 4a i 4b do Muzeum Elektroniki

3 października 2022 r. klasy 4a i 4b były w Muzeum Elektroniki w Krakowie na ul. Wrocławskiej 8. Uczniowie mogli zobaczyć eksponaty starych telewizorów, radioodbiorników, magnetowidów i magnetofonów. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszyły się stare konsole do gier, na których mogli próbować swoich sił. Grali indywidualnie, zespołowo a nawet mamy zwycięzców w turnieju gier, którzy otrzymali nagrody. Brawo! Gratulujemy!

Październik 2022 r.

Wyjście klas 4a i 4b do Muzeum Inżynieri Miejskiej w Krakowie

22 września 2022 r. klasy 4a i 4b wybrały się do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.
 
Wrzesień 2022 r.
 
 

Wyjście klasy 1b do Teatru Gtoteska

Wycieczka klasy 1b do teatru Groteska na przedstawienie pt. "Brzydkie kaczątko", która odbyła się 27 września 2022 r.
 
Magda Rębacz
 
Wrzesień 2022 r.

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła  po raz kolejny obchodziła Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.  W tym roku wypadł on w piątek 1.10.2021 r. 

W klasach 4 - 8 w tym dniu na lekcjach matematyki uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach z tabliczką mnożenia. Było Bingo matematyczne, gra ,,Domykanie kwadratów", zabawy z kartami Grabowskiego, gra dydaktyczna ,,Ja mam ..., kto ma ..." gra z kartami ,,Memory", gra planszowa z tabliczki mnożenia, domino z tabliczką mnożenia i inne.

Uczniowie utrwalili tabliczkę mnożenia przez zabawę.

Strona 8 z 9