Wycieczka do Parku Rozrywki - Zatorland

7 października 2022 r. uczniowie kl. 3a, 1a, 1b oraz 1c mieli okazję zwiedzić Park Rozrywki Zatorland. Zatorland to cztery parki tematyczne zlokalizowane w Zatorze, na ogromnej powierzchni 14 hektarów, na świeżym powietrzu w naturalnej przestrzeni.

Park Ruchomych Dinozaurów jest największym tego typu parkiem w Europie. Podziwialiśmy w nim między innymi największego dinozaura jaki chodził po ziemi, czyli Argentynozaura. Ma 9 metrów wysokości, czyli tyle, co dwupiętrowa kamienica i 35 metrów długości, czyli tyle co pełnowymiarowy kort tenisowy. Do tego wydaje dźwięki i majestatycznie porusza gigantycznym ogonem. Zobaczyliśmy także ruszającego się i ryczącego T-Rexa naturalnej wielkości. Ten park zwiedzaliśmy z przewodnikiem, który opowiadał nam ciekawostki z życia tych fascynujących stworzeń.

W Parku Owadów, mieliśmy okazje zobaczyć gigantyczne figurki owadów. Niektóre z nich także się ruszają i wydają dźwięki. Bardzo przyjemnie się je ogląda. Znajduje się tu też ogromny plac zabaw .

Z parku owadów wchodzi się do domku do góry nogami, w którym uczniowie trochę poszaleli, i niektórym zakręciło się w głowie.

Park Mitologii, zlokalizowany jest na malowniczym jeziorze, po którym dryfują rzeźby przedstawiające najwspanialsze mity Greków i Rzymian, a pomiędzy nimi tańczące fontanny, którymi można samemu sterować. Przeszliśmy główną aleją podziwiając piękno tego miejsca. Nasz spacer zakończyliśmy przy koniu trojańskim.

Lunapark, to centralna część parku ZATORLAD, do której wracaliśmy kilka razy. Tu dzieci z wypiekami na twarzy korzystały z przeróżnych karuzel, i innych atrakcji.

Na terenie lunaparku znajduje się kino 5D, w nim mieliśmy okazję przenieść się w zamierzchłe czasy dinozaurów. O mały włos nie zostaliśmy zdeptani przez ogromne nogi Brachiozaura, a kometa zatrzymała się tuż przed naszymi nosami.

Ten dzień spędziliśmy na świeżym powietrzu, wśród przepięknie podświetlonej słońcem przyrody jesiennej. Po przeżyciu w jednym miejscu poczwórnej dawki atrakcji, zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do naszej szkoły.

Urszula Sikora

Pazdziernik 2022 r.

Wycieczka do Straży Pożarnej - 4a

22 listopada 2022 r. klasa 4a była w jednostce straży pożarnej w Krakowie. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak wygląda  codzienna praca strażaka. Mieli możliwość zobaczyć strój na wyjazdy interwencyjne. Mogli zobaczyć wóz strażacki z całym wyposażeniem, a nawet wsiąść do niego. Wszystkim się bardzo podobało, a Uczniowie prezentowali wysoki poziom wiedzy w rozmowie że strażakami.

Renata Pasztor

 

Listopad 2022 r.

 

Wycieczka klas I - III do Teatru Groteska

Teatr Groteska - Brzydkie Kaczątko

Październik 2022 r.

 

Wycieczka klas pierwszych do CEE Symbioza

9 listopada 2021 r. klasy 1a i 1 b pojechały na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej SYMBIOZA. Poznaliśmy leśne historie opowiedziane przez zwierzęta leśne.

Listopad 2021 r.

Wycieczka klasy 3 A Sp 157

W tym roku mimo pandemii udało nam się "wstrzelić" i klasa 3A Szkoły Podstawowej nr 157 wyruszyła na Drogę Królewską. Zobaczyliśmy najważniejsze zabytki i miejsca od Wawelu do Placu Matejki, gdzie znajduje się Pomnik Grunwaldzki, wzniesiony z fundacji Ignacego Jana Paderewskiego. 

Kwiecień 2021 r.

Wycieczka na Wawel - klasy 2a i 2b

W październiku klasa 2a i 2b wybrała się na wycieczkę na Wawel. Zwiedzaliśmy komnaty królewskie. Dowiedzieliśmy się jak żyli królowie na zamku.
 
 
Październik 2022 r.

Wyjazd klasy 3a do Łagiewnik

Po uroczystości I Komunii Św. siostra Patrycja i ks. Maciej zabrali nas do Sanktuarium w Łagiewnikach. Uczestniczyliśmy we mszy św. oraz modliliśmy się w kaplicy  klasztornej, gdzie znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego i grób św. Faustyny.

Wyjście do GoJump - 6a

W piątek 30 września 2022r. klasa 6a była GOJUMP - MATECZNY - Park Trampolin.
Szóstoklasiści brali udział w zajęciach z matematyki w Parku Trampolin: Matma na Trampach.

https://krakow2.gojump.pl/matma-na-trampach

Uczniowie w dwóch grupach rywalizowali między sobą rozwiązując łatwe zadania z matematyki i bawiąc się na trampolinach. Uczyli się matematyki przez zabawę i trenowali matematyczne umiejętności w przestrzeni z wykorzystaniem infrastruktury Parku Trampolin. Było 120 min fajnej zabawy, trochę nauki przez zabawę, dużo radości i pozytywnych emocji.

Wrzesień 2022 r.

Wyjście klas 4a i 4b do Muzeum Elektroniki

3 października 2022 r. klasy 4a i 4b były w Muzeum Elektroniki w Krakowie na ul. Wrocławskiej 8. Uczniowie mogli zobaczyć eksponaty starych telewizorów, radioodbiorników, magnetowidów i magnetofonów. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszyły się stare konsole do gier, na których mogli próbować swoich sił. Grali indywidualnie, zespołowo a nawet mamy zwycięzców w turnieju gier, którzy otrzymali nagrody. Brawo! Gratulujemy!

Październik 2022 r.

Wyjście klas 4a i 4b do Muzeum Inżynieri Miejskiej w Krakowie

22 września 2022 r. klasy 4a i 4b wybrały się do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.
 
Wrzesień 2022 r.
 
 

Wyjście klasy 1b do Teatru Gtoteska

Wycieczka klasy 1b do teatru Groteska na przedstawienie pt. "Brzydkie kaczątko", która odbyła się 27 września 2022 r.
 
Magda Rębacz
 
Wrzesień 2022 r.

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła  po raz kolejny obchodziła Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.  W tym roku wypadł on w piątek 1.10.2021 r. 

W klasach 4 - 8 w tym dniu na lekcjach matematyki uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach z tabliczką mnożenia. Było Bingo matematyczne, gra ,,Domykanie kwadratów", zabawy z kartami Grabowskiego, gra dydaktyczna ,,Ja mam ..., kto ma ..." gra z kartami ,,Memory", gra planszowa z tabliczki mnożenia, domino z tabliczką mnożenia i inne.

Uczniowie utrwalili tabliczkę mnożenia przez zabawę.

Strona 6 z 7