Muzeum Obwarzanka - 4a

28 października 2022 r.  klasa 4a była na warsztatach w Muzeum Obwarzanka. Uczniów poznali historię obwarzanków krakowskich, przepis na wykonanie oraz samodzielnie wykonali dla siebie swojego obwarzanka.  Były pyszne!!
 
Październik 2022 r.
 

Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada 2022 r. w szkolnej auli odbyła się uroczysta akademia z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowana pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego i muzyki. Scenografię zaprojektował nauczyciel plastyki.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego Szkoły i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie usłyszeliśmy wzruszający montaż słowno-muzyczny w wykonaniu starszych uczniów. Publiczność z zapałem śpiewała popularne pieśni patriotyczne. W ostatniej części akademii wybrzmiały słowa solidarności z państwem ukraińskim broniącym swojej niezależności. Wystąpili też uczniowie z Ukrainy, którzy piosenką śpiewaną po polsku i ukraińsku postanowili się włączyć w obchody naszego święta.

Wszystkim recytującym i śpiewającymi uczniom gratulujemy patriotycznej postawy.

Listopad 2022 r.

Odkrywamy Małopolskę - wycieczka do Ojcowa

W ramach projektu "Odkrywamy Małopolskę" klasy 1b, 2b i 5a pojechały na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Zwiedziliśmy jaskinię nietoperzową, zobaczyliśmy ruiny zamku w Ojcowie, unikalne murawy i zarośla naskalne, Maczugę Herkulesa i zamek w Pieskowej Skale. Jesień w parku była piękna.
 
Październik 2021 r.

Orszak św. Mikołaja

W dniu 6 grudnia 2021 r. Mikołaj wraz ze swoim orszakiem elfów, aniołków i śnieżynek odwiedził uczniów poszczególnych klas wręczając prezenty i obdarowując wszystkich łakociami. Czuje się już atmosferę świąt, wszyscy byli zadowoleni z prezentów i dopisywały humory.
 
Grudzień 2021 r.

Orszak Św. Mikołaja

6 grudnia 2022 r. uczniów odwiedził Św. Mikołaj wraz z orszakiem, wręczając prezenty i rozdając słodkości.
Wszyscy byli grzeczni dlatego też nikt nie dostał rózgi a humory dopisywały wszystkim.
 

Grudzień 2022 r.
 

Parada Patronów Szkół Krakowskich

10 czerwca 2022 r. uczniowie klas 7a i 7b wraz z opiekunem p. Agatą Dudą brali udział w Paradzie Patronów Szkół Krakowskich. Trasa przemarszu prowadziła od ul. Bernardyńskiej do Rynku Głównego.
 
Czerwiec 2022 r.

Pasowanie na czytelnika

3 listopada, 9 listopada i 22 listopada w bibliotece szkolnej odbywały się niezwykłe lekcje, podczas których uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy się obchodzić z wypożyczoną książką, rozwiązywali zagadki związane z różnymi bajkami i złożyli uroczyste przyrzeczenie czytelnika. Każdy otrzymał w prezencie zakładkę i książeczkę pt. „Pierwsze abecadło” opracowaną przez Instytut Książki w ramach akcji „Mała książka - wielki człowiek”. Potem nadszedł czas pierwszych wyborów: jaką książkę wypożyczyć?

Nowym czytelnikom biblioteki szkolnej życzymy , aby lektura wybranych książek dostarczyła im niezapomnianych wrażeń.

Listopad 2022 r.

 

Pasowanie na czytelnika klasa 1 B

W listopadzie uczniowie klasy 1b zostali pasowani na czytelników. Złożyli uroczyście obietnicę, że będą dbali o książki i będą wzorowymi czytelnikami.
Listopad 2021 r.

Pociąg Europa SU

Z okazji Dnia Europy, który jest obchodzony 9 maja 2022 r. w naszej szkole samorząd uczniowski zorganizował wspólne świętowanie na dziedzińcu szkolnym. Zdjęcia z tego wydarzenia można znaleźć w galerii szkolnej.

maj 2022 r.

Pocztówki z wakacji

Uczniowie klas 3 (3a i 3b) w ramach praktycznego angielskiego wysyłali pocztówki z wakacji, które na pierwszych lekcjach były przez uczniów odczytywane.
Wszystkim serdecznie dziękuję.
Beata Chmielarska.Wrzesień 2022 r.

Pokaz Sztuk Walki - Kung Fu

20 września 2022 r. w auli szkolnej odbył się pokaz sztuk walki - Kung Fu dla klas 1 - 6 ze szkoły Lung pod kierunkiem Pani Sandry Jędrzejowskiej, wice mistrzyni świata, byłej uczennicy naszej szkoły.

Wrzesień 2022 r.

 

Portret własny Królowej - lekcja języka angielskiego w klasie 6bU

Lekcja języka angielskiego w klasie 6bU (Ukraińcy) lekcja kulturowa w dniu pogrzebu królowej Elżbiety II - Portret własny Królowej.
 
Wrzesień 2022 r.

Strona 5 z 10