Pocztówki z wakacji

Uczniowie klas 3 (3a i 3b) w ramach praktycznego angielskiego wysyłali pocztówki z wakacji, które na pierwszych lekcjach były przez uczniów odczytywane.
Wszystkim serdecznie dziękuję.
Beata Chmielarska.Wrzesień 2022 r.

Pokaz Sztuk Walki - Kung Fu

20 września 2022 r. w auli szkolnej odbył się pokaz sztuk walki - Kung Fu dla klas 1 - 6 ze szkoły Lung pod kierunkiem Pani Sandry Jędrzejowskiej, wice mistrzyni świata, byłej uczennicy naszej szkoły.

Wrzesień 2022 r.

 

Portret własny Królowej - lekcja języka angielskiego w klasie 6bU

Lekcja języka angielskiego w klasie 6bU (Ukraińcy) lekcja kulturowa w dniu pogrzebu królowej Elżbiety II - Portret własny Królowej.
 
Wrzesień 2022 r.

Prezentacja online komitetów wyborczych i poszczególnych kandydatów do SU

W dniu 16 września odbyła się prezentacja online komitetów wyborczych i poszczególnych kandydatów do SU. Uczniowie mieli możliwość przedstawić  swoje propozycje do pracy w SU na obecny rok szkolny. Niektóre propozycje były naprawdę ciekawe i interesujące, a o ostatecznym wyniku dowiemy się 20 września 2021 r.

                     

Wrzesień 2021 r.

 

Projekt EUROPA - SU

W dniu 19 listopada odbyła się impreza "Projekt Europa" przygotowana przez SU i uczniów z klasy 8a. Impreza zaczynała się od wysłuchania "Ody do radości", hymnu UE. Poszczególne klasy prezentowały na swoich stanowiskach różne ciekawe informacje o krajach , które wcześniej wylosowały (jak np, historia, hymn, data przystąpienia do UE a także odbywała się degustacja narodowych potraw takich jak sałatka grecka, pizza, tortilla Espanola, appelkuch). Cieszymy się, że wszyscy nasi goście wychodzili zadowoleni z prezentacji oraz smakowały im naprawdę przepyszne potrawy.
 

 
Więcej zdjęć w galerii szkolnej
Listopad 2021 r.
 

Ślubowanie klas pierwszych

W październiku uczniowie klas 1a i 1b zostali uroczyście pasowani na uczniów szkoły. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne i wokalne. Przyrzekali być dobrymi uczniami i patriotami.
 
 
Październik 2021 r.

Ślubowanie klas pierwszych SP 157

20 października 2022 r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość ślubowania oraz oficjalnego pasowania na ucznia wszystkich dzieci z klas pierwszych. Uczniowie przygotowali program artystyczny sprawdzający ich wiedzę i przygotowanie do pozostania uczniami. Następnie złożyli tekst ślubowania, a Pani Dyrektor uroczyście pasowała wszystkich uczniów klas pierwszych.
 
Magda Rębacz
Październik 2022 r.

Spacer rekreacyjno - edukacyjny po lesie Krzyszkowickim - 3a

21 października 2022 r. klasa 3A postanowiła zamiast tradycyjnej nauki w szkole wyruszyć na rekreacyjno-edukacyjny spacer do pobliskiego Lasu Krzyszkowickiego. Korzystając z pięknej pogody oraz uroku jesieni, przemierzaliśmy malownicze, leśne ścieżki, przypominając i utrwalając sobie informacje zdobyte na lekcji na temat: Warstw lasu.

Idąc wzdłuż potoku Malinówka obserwowaliśmy zmieniający się krajobraz, który jeszcze kilka miesięcy temu był integralną częścią lasu, dzisiaj jest to teren budowy dwóch zbiorników przeciwpowodziowych Malinówka 1 oraz Malinówka 2. Widok ten zainspirował nas do dyskusji na temat ingerencji człowieka w środowisko.

Nie zabrakło też dobrej zabawy, np. budowy szałasu, szukania ciekawych patyków, rzucanie w siebie suchych, kolorowych liści itd.

Gdy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły, czekał już na nas pyszny obiad. 

Urszula Sikora

Październik 2022 r.

Spektakl anglojęzyczny - Folwark zwierzęcy

15 lutego 2023 r. klasy 8a i 8b wraz z p. Chmielarską i p. Warmus nauczycielkami języka angielskiego wybrały się do teatru Variete na spektakl anglojęzyczny pt. Animal farm - Folwark zwierzęcy. Była to doskonała okazja do kontaktu z żywym językiem.
 
luty 2023 r.

Spotkanie świąteczne z rodzicami online - 3a

Nie straszna nam pandemia. Razem z rodzicami zasiedliśmy przed komputerami i w uroczystym nastroju świątecznym i miło spędziliśmy czas.

SU - Dzień Kokardy 2023 r.

8 marca 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kokardy (akcja zorganizowana przez SU), wszystkie nasze uczennice miały w tym dniu kokardy we włosach lub na nadgarstkach oraz czerwony element w swoim stroju co było przyczyną zwolnienia z pytania.
 
marzec 2023 r.
 

SU - Dzień Wiosny 2023 r.

21 marca 2023 r. Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował imprezę pt. Dzień Wiosny. Wcześniej został ogłoszony konkurs na najfajniej udekorowane drzwi wejściowe do sal lekcyjnych. Każda klasa wylosowała temat, który był motywem przewodnim dekoracji oraz wszystkich uczniów, obowiązywał dress code związany z wylosowanym tematem. Wygrała klasa 5a, 2 - miejsce zajęła 4a, a 3 - miejsce klasa 4b.
 
marzec 2023 r.

Strona 5 z 8