Międzyszkolny Konkurs Plastyczny - Kosmiczna Misja

Międzyszkolny Świetlicowy Konkurs Plastyczny - Kosmiczna Misja 2024 r.

 

Maj 2024 r.

 

Mistrz liczb i kolorów w języku angielskim - klasy 1 - 3

Jak co roku we wrześniu odbył się konkurs klas 2 - Mistrz liczb i kolorów w języku angielskim. Na tablicach korkowych, na korytarzu przy klasie 13a wywieszone zostały liczby i kolory w języku angielskim. Dzieci na przerwach utrwalały pisownię słówek. Następnie wywieszone zostały nowe nazwy z chochlikami czyli błędami w pisowni. Wszyscy, którzy odnaleźli błędy wygrali w konkursie i otrzymają dyplomy, mały upominek i 6 z angielskiego. 
 
Mistrzami zostali:
Behounek Robert   2a
Wiśniewska Maya   2a
Czerwonka Maciej  2a
Cięgotura Lena      2a
Trzos - Kawula Kacper 2a
Bukowski Bartłomiej  2b
Matusik Jakub 2b
 
Wszystkim serdecznie gratulujemy !!
Beata Chmielarska
Wrzesień 2022 r.

Mural z okazji Święta Niepodległości - 6a

Nasz klasowy " mural" pn. Polska to dla mnie ...  - klasa 6a

Listopad 2023 r.

Muzeum Etnograficzne - 4b

Dnia 7 listopada 2022 r. klasa 4b była w Muzeum Etnograficznym na warsztatach pod nazwą - Jaki znak twój?
W czasie zajęć zastanawialiśmy się czy orzeł w polskim herbie jest na pewno biały? Jaki pomysł na wygląd flagi odrodzonego kraju mieli sto lat temu mieszkańcy Krakowa i jak ludowy podkrakowski strój stał się strojem narodowym?
Były to zajęcia o mocy symboli, sztuce rozmowy ponad podziałami i zbiegach okoliczności leżących u źródeł wielkich tradycji narodowych.
 
Listopad 2022 r.
 
 

Muzeum Etnograficzne - kl. 4b i 5a

10 listopada 2023 r. klasy 4b i 5a uczestniczyły w warsztatach historyczno-patriotycznych pt. "Jaki znak Twój" organizowanych przez Muzeum Etnograficznym w Krakowie na ul. Wolnica. 
Listopad2023 r.
 

Muzeum Narodowe - Kamienica Szołayskich - 4a

1 grudnia 2022 r.  kl.4a była w Muzeum Narodowym w Kamienicy Szołayskich na Placu Szczepańskim na wystawie i warsztatach pt. Jak powstają rzeczy? Dzieci miały możliwość oglądania eksponatów, ale także tworzyły dzieła własnych pomysłów. 
 
 
 

Muzeum Obwarzanka - 4a

28 października 2022 r.  klasa 4a była na warsztatach w Muzeum Obwarzanka. Uczniów poznali historię obwarzanków krakowskich, przepis na wykonanie oraz samodzielnie wykonali dla siebie swojego obwarzanka.  Były pyszne!!
 
Październik 2022 r.
 

Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada 2022 r. w szkolnej auli odbyła się uroczysta akademia z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowana pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego i muzyki. Scenografię zaprojektował nauczyciel plastyki.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego Szkoły i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie usłyszeliśmy wzruszający montaż słowno-muzyczny w wykonaniu starszych uczniów. Publiczność z zapałem śpiewała popularne pieśni patriotyczne. W ostatniej części akademii wybrzmiały słowa solidarności z państwem ukraińskim broniącym swojej niezależności. Wystąpili też uczniowie z Ukrainy, którzy piosenką śpiewaną po polsku i ukraińsku postanowili się włączyć w obchody naszego święta.

Wszystkim recytującym i śpiewającymi uczniom gratulujemy patriotycznej postawy.

Listopad 2022 r.

Odkrywamy Małopolskę - wycieczka do Ojcowa

W ramach projektu "Odkrywamy Małopolskę" klasy 1b, 2b i 5a pojechały na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Zwiedziliśmy jaskinię nietoperzową, zobaczyliśmy ruiny zamku w Ojcowie, unikalne murawy i zarośla naskalne, Maczugę Herkulesa i zamek w Pieskowej Skale. Jesień w parku była piękna.
 
Październik 2021 r.

Orszak św. Mikołaja

W dniu 6 grudnia 2021 r. Mikołaj wraz ze swoim orszakiem elfów, aniołków i śnieżynek odwiedził uczniów poszczególnych klas wręczając prezenty i obdarowując wszystkich łakociami. Czuje się już atmosferę świąt, wszyscy byli zadowoleni z prezentów i dopisywały humory.
 
Grudzień 2021 r.

Orszak Św. Mikołaja

6 grudnia 2022 r. uczniów odwiedził Św. Mikołaj wraz z orszakiem, wręczając prezenty i rozdając słodkości.
Wszyscy byli grzeczni dlatego też nikt nie dostał rózgi a humory dopisywały wszystkim.
 

Grudzień 2022 r.
 

Parada Patronów Szkół Krakowskich

10 czerwca 2022 r. uczniowie klas 7a i 7b wraz z opiekunem p. Agatą Dudą brali udział w Paradzie Patronów Szkół Krakowskich. Trasa przemarszu prowadziła od ul. Bernardyńskiej do Rynku Głównego.
 
Czerwiec 2022 r.

Strona 5 z 11