Pociąg Europa SU

Z okazji Dnia Europy, który jest obchodzony 9 maja 2022 r. w naszej szkole samorząd uczniowski zorganizował wspólne świętowanie na dziedzińcu szkolnym. Zdjęcia z tego wydarzenia można znaleźć w galerii szkolnej.

maj 2022 r.

Pocztówki z wakacji

Uczniowie klas 3 (3a i 3b) w ramach praktycznego angielskiego wysyłali pocztówki z wakacji, które na pierwszych lekcjach były przez uczniów odczytywane.
Wszystkim serdecznie dziękuję.
Beata Chmielarska.Wrzesień 2022 r.

Pokaz Sztuk Walki - Kung Fu

20 września 2022 r. w auli szkolnej odbył się pokaz sztuk walki - Kung Fu dla klas 1 - 6 ze szkoły Lung pod kierunkiem Pani Sandry Jędrzejowskiej, wice mistrzyni świata, byłej uczennicy naszej szkoły.

Wrzesień 2022 r.

 

Portret własny Królowej - lekcja języka angielskiego w klasie 6bU

Lekcja języka angielskiego w klasie 6bU (Ukraińcy) lekcja kulturowa w dniu pogrzebu królowej Elżbiety II - Portret własny Królowej.
 
Wrzesień 2022 r.

Prezentacja online komitetów wyborczych i poszczególnych kandydatów do SU

W dniu 16 września odbyła się prezentacja online komitetów wyborczych i poszczególnych kandydatów do SU. Uczniowie mieli możliwość przedstawić  swoje propozycje do pracy w SU na obecny rok szkolny. Niektóre propozycje były naprawdę ciekawe i interesujące, a o ostatecznym wyniku dowiemy się 20 września 2021 r.

                     

Wrzesień 2021 r.

 

Projekt EUROPA - SU

W dniu 19 listopada odbyła się impreza "Projekt Europa" przygotowana przez SU i uczniów z klasy 8a. Impreza zaczynała się od wysłuchania "Ody do radości", hymnu UE. Poszczególne klasy prezentowały na swoich stanowiskach różne ciekawe informacje o krajach , które wcześniej wylosowały (jak np, historia, hymn, data przystąpienia do UE a także odbywała się degustacja narodowych potraw takich jak sałatka grecka, pizza, tortilla Espanola, appelkuch). Cieszymy się, że wszyscy nasi goście wychodzili zadowoleni z prezentacji oraz smakowały im naprawdę przepyszne potrawy.
 

 
Więcej zdjęć w galerii szkolnej
Listopad 2021 r.
 

Ślubowanie klas pierwszych

W październiku uczniowie klas 1a i 1b zostali uroczyście pasowani na uczniów szkoły. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne i wokalne. Przyrzekali być dobrymi uczniami i patriotami.
 
 
Październik 2021 r.

Ślubowanie klas pierwszych SP 157

20 października 2022 r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość ślubowania oraz oficjalnego pasowania na ucznia wszystkich dzieci z klas pierwszych. Uczniowie przygotowali program artystyczny sprawdzający ich wiedzę i przygotowanie do pozostania uczniami. Następnie złożyli tekst ślubowania, a Pani Dyrektor uroczyście pasowała wszystkich uczniów klas pierwszych.
 
Magda Rębacz
Październik 2022 r.

Spacer rekreacyjno - edukacyjny po lesie Krzyszkowickim - 3a

21 października 2022 r. klasa 3A postanowiła zamiast tradycyjnej nauki w szkole wyruszyć na rekreacyjno-edukacyjny spacer do pobliskiego Lasu Krzyszkowickiego. Korzystając z pięknej pogody oraz uroku jesieni, przemierzaliśmy malownicze, leśne ścieżki, przypominając i utrwalając sobie informacje zdobyte na lekcji na temat: Warstw lasu.

Idąc wzdłuż potoku Malinówka obserwowaliśmy zmieniający się krajobraz, który jeszcze kilka miesięcy temu był integralną częścią lasu, dzisiaj jest to teren budowy dwóch zbiorników przeciwpowodziowych Malinówka 1 oraz Malinówka 2. Widok ten zainspirował nas do dyskusji na temat ingerencji człowieka w środowisko.

Nie zabrakło też dobrej zabawy, np. budowy szałasu, szukania ciekawych patyków, rzucanie w siebie suchych, kolorowych liści itd.

Gdy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły, czekał już na nas pyszny obiad. 

Urszula Sikora

Październik 2022 r.

Spotkanie świąteczne z rodzicami online - 3a

Nie straszna nam pandemia. Razem z rodzicami zasiedliśmy przed komputerami i w uroczystym nastroju świątecznym i miło spędziliśmy czas.

SU - Jasełka i Jarmark Świąteczny

W dniu 17 grudnia 2021 r. odbyły się w szkole Jasełka i Jarmark Świąteczny. Jasełka były zorganizowane przez ks. Macieja a Jarmark Świąteczny przez Samorząd Uczniowski. Impreza odbyła się w dwóch turach o 9:20 na aulę zeszły kl. 4a, 5a, 6a i 7a a o 10:00 kl 7b, 8a i 8b.
 
 
 
Grudzień 2021 r.
 

Strona 4 z 7