Konkurs dla klasy 2a - Mistrz liczb i kolorów w języku angielskim

5 października 2020r. na tablicach korkowych na korytarzu zostały wywieszone liczby i kolory w języku angielskim. Dzieci na przerwach utrwalały pisownię słówek. Tydzień później wywieszone zostały nowe nazwy z chochlikami czyli błędami w pisowni. Wszyscy którzy odnaleźli wszystkie błędy wygrali w konkursie i otrzymali dyplomy, mały upominek oraz 6 z angielskiego.

 

Mistrzowie to:

  1. Filip Borkowski
  2. Nikodem Ból
  3. Marlena Łaszyca - Sitek 
  4. Kacper Mieszaniec 
  5. Sonia Wietrzycka 
  6. Leon Krupa 

GRATULACJE! 

 

 

Krakowska Olimpiada Młodzieży w Szachach 2022 r.

Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę na Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w Szachach która odbyła się 27 października 2022 r. w Zespole Szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie. W kategorii szkoła podstawowa; klasy 1 - 6 udział wzięli Krzysztof Haniaczyk z klasy 4a i Sebastian Grzybowski z klasy 5a natomiast w kategorii; klasy 7 - 8 szkołę reprezentowali Jerzy Kękuś z klasy 8a i Oskar Filimowski z klasy 8b.

Link do wyników turnieju:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/open.php?turn=2022%2Fti_6002&n=

Październik 2022 r.

Mistrz liczb i kolorów w języku angielskim - klasy 1 - 3

Jak co roku we wrześniu odbył się konkurs klas 2 - Mistrz liczb i kolorów w języku angielskim. Na tablicach korkowych, na korytarzu przy klasie 13a wywieszone zostały liczby i kolory w języku angielskim. Dzieci na przerwach utrwalały pisownię słówek. Następnie wywieszone zostały nowe nazwy z chochlikami czyli błędami w pisowni. Wszyscy, którzy odnaleźli błędy wygrali w konkursie i otrzymają dyplomy, mały upominek i 6 z angielskiego. 
 
Mistrzami zostali:
Behounek Robert   2a
Wiśniewska Maya   2a
Czerwonka Maciej  2a
Cięgotura Lena      2a
Trzos - Kawula Kacper 2a
Bukowski Bartłomiej  2b
Matusik Jakub 2b
 
Wszystkim serdecznie gratulujemy !!
Beata Chmielarska
Wrzesień 2022 r.

Muzeum Etnograficzne - 4b

Dnia 7 listopada 2022 r. klasa 4b była w Muzeum Etnograficznym na warsztatach pod nazwą - Jaki znak twój?
W czasie zajęć zastanawialiśmy się czy orzeł w polskim herbie jest na pewno biały? Jaki pomysł na wygląd flagi odrodzonego kraju mieli sto lat temu mieszkańcy Krakowa i jak ludowy podkrakowski strój stał się strojem narodowym?
Były to zajęcia o mocy symboli, sztuce rozmowy ponad podziałami i zbiegach okoliczności leżących u źródeł wielkich tradycji narodowych.
 
Listopad 2022 r.
 
 

Muzeum Narodowe - Kamienica Szołayskich - 4a

1 grudnia 2022 r.  kl.4a była w Muzeum Narodowym w Kamienicy Szołayskich na Placu Szczepańskim na wystawie i warsztatach pt. Jak powstają rzeczy? Dzieci miały możliwość oglądania eksponatów, ale także tworzyły dzieła własnych pomysłów. 
 
 
 

Muzeum Obwarzanka - 4a

28 października 2022 r.  klasa 4a była na warsztatach w Muzeum Obwarzanka. Uczniów poznali historię obwarzanków krakowskich, przepis na wykonanie oraz samodzielnie wykonali dla siebie swojego obwarzanka.  Były pyszne!!
 
Październik 2022 r.
 

Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada 2022 r. w szkolnej auli odbyła się uroczysta akademia z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowana pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego i muzyki. Scenografię zaprojektował nauczyciel plastyki.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego Szkoły i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie usłyszeliśmy wzruszający montaż słowno-muzyczny w wykonaniu starszych uczniów. Publiczność z zapałem śpiewała popularne pieśni patriotyczne. W ostatniej części akademii wybrzmiały słowa solidarności z państwem ukraińskim broniącym swojej niezależności. Wystąpili też uczniowie z Ukrainy, którzy piosenką śpiewaną po polsku i ukraińsku postanowili się włączyć w obchody naszego święta.

Wszystkim recytującym i śpiewającymi uczniom gratulujemy patriotycznej postawy.

Listopad 2022 r.

Odkrywamy Małopolskę - wycieczka do Ojcowa

W ramach projektu "Odkrywamy Małopolskę" klasy 1b, 2b i 5a pojechały na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Zwiedziliśmy jaskinię nietoperzową, zobaczyliśmy ruiny zamku w Ojcowie, unikalne murawy i zarośla naskalne, Maczugę Herkulesa i zamek w Pieskowej Skale. Jesień w parku była piękna.
 
Październik 2021 r.

Orszak św. Mikołaja

W dniu 6 grudnia 2021 r. Mikołaj wraz ze swoim orszakiem elfów, aniołków i śnieżynek odwiedził uczniów poszczególnych klas wręczając prezenty i obdarowując wszystkich łakociami. Czuje się już atmosferę świąt, wszyscy byli zadowoleni z prezentów i dopisywały humory.
 
Grudzień 2021 r.

Parada Patronów Szkół Krakowskich

10 czerwca 2022 r. uczniowie klas 7a i 7b wraz z opiekunem p. Agatą Dudą brali udział w Paradzie Patronów Szkół Krakowskich. Trasa przemarszu prowadziła od ul. Bernardyńskiej do Rynku Głównego.
 
Czerwiec 2022 r.

Pasowanie na czytelnika

3 listopada, 9 listopada i 22 listopada w bibliotece szkolnej odbywały się niezwykłe lekcje, podczas których uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy się obchodzić z wypożyczoną książką, rozwiązywali zagadki związane z różnymi bajkami i złożyli uroczyste przyrzeczenie czytelnika. Każdy otrzymał w prezencie zakładkę i książeczkę pt. „Pierwsze abecadło” opracowaną przez Instytut Książki w ramach akcji „Mała książka - wielki człowiek”. Potem nadszedł czas pierwszych wyborów: jaką książkę wypożyczyć?

Nowym czytelnikom biblioteki szkolnej życzymy , aby lektura wybranych książek dostarczyła im niezapomnianych wrażeń.

Listopad 2022 r.

 

Pasowanie na czytelnika klasa 1 B

W listopadzie uczniowie klasy 1b zostali pasowani na czytelników. Złożyli uroczyście obietnicę, że będą dbali o książki i będą wzorowymi czytelnikami.
Listopad 2021 r.

Strona 3 z 7