Ekodyskoteka klas I - III

24 kwietnia 2023 r. Kreatywna zabawa w połączeniu z nauką na pewno sprawdziła się lepiej niż zwykłe tłumaczenia. Zanim uczniowie przystąpili do projektowania i tworzenia eko-stroju, przypomnieli sobie czym jest ekologia i produkt biodegradowalny.

Inspiracją do zorganizowania eko-dyskoteki jest świadomość naszych uczniów, że należy dbać o naszą planetę ZIEMIĘ.

Zmieniając odpady w rzeczy użyteczne chronimy ZIEMIĘ.

Stroje w których uczniowie zaprezentowali się na eko-dyskotece, powstały z różnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. Kartony, worki, gazety, butelki plastikowe, folia spożywcza itp. W trakcie eko-dyskoteki oprócz tańca odbył się pokaz mody recyklingowej.

 

Dziękujemy rodzicom za pomoc dzieciom w stworzeniu eko-stroju. Gratulujemy Pomysłów

Urszula Sikora

Festiwal Matematycznych Gier Planszowych

W dniu 18 marca 2022 r. w naszej szkole odbył się Festiwal Matematycznych Gier Planszowych. Poszczególne klasy uczestniczyły w rozgrywkach uczniowskich. Większość gier była wykonana własnoręcznie przez uczniów różnych klas, a w ostatnim czasie prym w tym przedsięwzięciu wiedzie klasa 4a, która była gospodarzem całej imprezy. Uczniowie przedstawiali swoje gry, tłumaczyli zasady, a potem wspólnie grali z innymi zawodnikami. Dla wygranych był przygotowany słodki poczęstunek. Bawiliśmy się wspólnie przez cały dzień.

Marzec 2022 r.

Herbatka u Królowej

W ramach święta KEN samorząd uczniowski zorganizował "Herbatkę u Królowej". Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia prezentacji o rodzinie królewskiej i dynastii Windsorów oraz o pochodzeniu herbaty oraz spróbować angielskiego brownie i angielskiej herbaty.
 
Więcej zdjęć w galerii szkolnej.
Październik 2021 r.

I Dzień Wiosny 2022 r.

I Dzień Wiosny 2022 r.

Impreza rozpoczęła się od godz.8.15. Klasy schodziły w/g ustalonego harmonogramu na prezentację przygotowaną przez uczniów klasy 8a Nadię Pazdalską, Hanię Kudłę i Igora Sieniawskiego. Uczniowie prezentowali temat recyclingu i współczesnego zagrożenia dla Ziemi jakim jest ocieplanie się klimatu i konieczność segregacji śmieci i dbania o środowisko naturalne. Po wysłuchaniu prezentacji uczniowie mogli zakupić słodkości i ozdoby świąteczne. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc Ukraińcom. Od 3 godziny lekcyjnej zaczęły się rozgrywki sportowe. Klasy zostały podzielone kategoriami wiekowymi i tak na 3 lekcji w dwa ognie grała klasa 4a, na 4 lekcji klasy 5a i 6a również grały w dwa ognie. Na 5 lekcji klasy 4,5,6 oraz przedstawiciele SU na wewnętrznym dziedzińcu szkoły utopili Marzannę i pożegnali zimę. Na kolejnych lekcjach rozgrywki miały klasy 7 i 8. Grały turniej siatkówki.

Marzec 2022 r.

Jesień w klasie 2b

Październik - jesień w klasie 2b
 
Klasa 2 b "ubierała" salę barwami jesieni. Kolorowe liście, drzewa i grzyby urozmaicają naszą klasę. 
 
Marta Foszcz 
Październik 2022 r.

Koncert Patriotyczny klas I - III

10 listopada 2022 r. uczniowie kl. 1 - 3 zebrali się w auli szkolnej aby recytowaniem wierszy oraz śpiewem pieśni patriotycznych uczcić 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez naszą ukochaną Polskę. Tym niezwykłym koncertem uczniowie rozpoczęli celebrowanie Narodowego Święta Niepodległości, pobudzając do głębszych patriotycznych uczuć wszystkich uczestników.

 Wychowawcy klas 1-3

Listopad 2022 r.

Konkurs "Mistrz liczb i kolorów w języku angielskim" - klasy 2

Jak co roku w piątek tj. 24 września odbył się konkurs drugich klas - "Mistrza liczb i kolorów w języku angielskim". W konkursie byli sami wygrani - kto znalazł wszystkie błędy w pisowni zostawał mistrzem! i tak o to zostało nim aż 12 osób:
 
Julia Mrozowska 2b
Lena Gunia 2a
Kalina Królik 2a
Maksymilian Jelonek 2a
Maria Kękuś 2b 
Michał Faron 2b
Małgorzata Lenart 2b 
Dominika Dec 2b
Marta Ciupka 2b
Chevdar Mykhailo 2a
Khomiv Vladyslav 2a
Aleksandra Dec 2b 
 
  
 
Wrzesień 2021 r.
 
 

Konkurs dla klasy 2a - Mistrz liczb i kolorów w języku angielskim

5 października 2020r. na tablicach korkowych na korytarzu zostały wywieszone liczby i kolory w języku angielskim. Dzieci na przerwach utrwalały pisownię słówek. Tydzień później wywieszone zostały nowe nazwy z chochlikami czyli błędami w pisowni. Wszyscy którzy odnaleźli wszystkie błędy wygrali w konkursie i otrzymali dyplomy, mały upominek oraz 6 z angielskiego.

 

Mistrzowie to:

  1. Filip Borkowski
  2. Nikodem Ból
  3. Marlena Łaszyca - Sitek 
  4. Kacper Mieszaniec 
  5. Sonia Wietrzycka 
  6. Leon Krupa 

GRATULACJE! 

 

 

Konkurs na świąteczne udekorowanie sali - samorząd uczniowski sp 157

16 grudnia 2022 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego przez samorząd uczniowski sp 157 na "Najładniej udekorowaną świątecznie salę". Konkurs był ogłoszony w listopadzie a w jury konkursowym oceniały panie B. Olszówka i A. Koch oraz przedstawiciele SU.
I miejsce zajęła klasa 6b U, II miejsce zajęła klasa 4b, III ex aequo 4a/8b w wyróżnienie otrzymała klasa 6a. Dyplomy i słodkie prezenty zostały wręczone przez p. Dyrektor w dniu 22 grudnia po Jasełkach. Samorząd uczniowski dziękuje wszystkim uczestnikom za stworzenie świątecznej atmosfery w szkole i solidne przygotowanie.
 

Grudzień 2022 r.

Krakowska Olimpiada Młodzieży w Szachach 2022 r.

Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę na Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w Szachach która odbyła się 27 października 2022 r. w Zespole Szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie. W kategorii szkoła podstawowa; klasy 1 - 6 udział wzięli Krzysztof Haniaczyk z klasy 4a i Sebastian Grzybowski z klasy 5a natomiast w kategorii; klasy 7 - 8 szkołę reprezentowali Jerzy Kękuś z klasy 8a i Oskar Filimowski z klasy 8b.

Link do wyników turnieju:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/open.php?turn=2022%2Fti_6002&n=

Październik 2022 r.

Międzyszkolny Konkurs Fizyczny w Dzielnicy XII

31 maja 2023 r. w siedzibie Dzielnicy XII na ul. Kurczaba 3 w Krakowie odbyła się już kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu z Fizyki. Naszą szkołę reprezentował Jurek Kękuś z klasy 8a. Organizatorem konkursu była Pani Jolanta Popiel - fizyk ze szkół dzielnicy XII. Patronem konkursu była Rada Dzielnicy XII.

maj 2023 r.

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego w sp 117

20 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 117 odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego. Naszą szkołę reprezentowało 2 uczniów: Oliwier Kalicki i Patryk Bogacz. Oliwier przeszedł etap pisemny i zakwalifikował się do części ustnej. Obaj otrzymali dyplomy za udział i drobne pamiątki.
 

Kwiecień 2023 r.

Strona 3 z 8