Dzień Chłopaka w 4a

Dzień Chłopaka w 4a. Dziewczynki przygotowały dla chłopców niespodziankę. Był poczęstunek, zabawy z nagrodami,muzyka i tańce. BRAWO małe robaczki, impreza udana!

Wrzesień 2022 r.

 

Dzień Chłopaka w sp157

30 września 2022 r. z okazji Dnia Chłopaka w naszej szkole odbył się Dzień Krawata. W tym dniu Panowie ci młodsi i ci starsi wyróżniali się tą częścią męskiej garderoby, która pozwalała na nieodpytywanie w tym dniu.
Wrzesień 2022 r.

Dzień Dziewczyny - 5a

Październik 2022 r.

 

Dzień Języków Obcych w Sp 157

26 września 2022 r. Dzień Języków Obcych nasza szkoła obchodziła wybierając najładniejszy plakat z flagą państwa z urzędowym j.angielskim. Prace były wykonywane przez uczniów klas 4-8 a głosować na nie można było w czasie przerw.
 
Wrzesień 2022 r.
 

Dzień Mamy i Taty

2 czerwca 2022 r. uczniowie klas 1 - 3 wraz ze swoimi wychowawczyniami, po długiej przerwie spowodowanej pandemią zaprosili do szkoły Rodziców aby uczcić DZIEŃ MAMY i TATY.

W tym wyjątkowym dniu wszyscy uczniowie składali swoim  rodzicom  podziękowania za ich miłość, dobroć i ciepło rodzinne. Wyrazili to pokazem swoich talentów (wokalnych, recytatorskich, aktorskich, sportowych, tanecznych). Zaśpiewane pięknie przez wszystkich uczniów kl. 1-3 piosenki dla Mamy i Taty wzruszyły niektórych zgromadzonych rodziców do łez.  W ten sposób, dzieci pragnęły wyrazić swoim rodzicom miłość i wdzięczność za ich rodzicielską dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i wybacza.

Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Były to chwile pełne wzruszeń i miłości. 
Dzień Mamy i Taty przebiegł w miłej i ciepłej atmosferze.

Urszula Sikora

Czerwiec 2022 r.

 

 

Dzień Wcześniaka 2022 r.

21 listopada 2022 r.  Samorząd Uczniowski po raz pierwszy obchodził z lekkim opóźnieniem, ale... Światowy Dzień Wcześniaka, który corocznie jest świętowany 17 listopada. Uczniowie i Nauczyciele mieli na sobie fioletowe akcenty, które są symbolem tego dnia, przedstawicielki SU zaprezentowały najważniejsze informacje dotyczące dzieci przedwcześnie rodzonych i problemy z którymi takie dzieci, ale i ich rodzice muszą się borykać w późniejszym wieku.
 
Listopad 2022 r.
 
 
 
 
 

Festiwal Matematycznych Gier Planszowych

W dniu 18 marca 2022 r. w naszej szkole odbył się Festiwal Matematycznych Gier Planszowych. Poszczególne klasy uczestniczyły w rozgrywkach uczniowskich. Większość gier była wykonana własnoręcznie przez uczniów różnych klas, a w ostatnim czasie prym w tym przedsięwzięciu wiedzie klasa 4a, która była gospodarzem całej imprezy. Uczniowie przedstawiali swoje gry, tłumaczyli zasady, a potem wspólnie grali z innymi zawodnikami. Dla wygranych był przygotowany słodki poczęstunek. Bawiliśmy się wspólnie przez cały dzień.

Marzec 2022 r.

Herbatka u Królowej

W ramach święta KEN samorząd uczniowski zorganizował "Herbatkę u Królowej". Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia prezentacji o rodzinie królewskiej i dynastii Windsorów oraz o pochodzeniu herbaty oraz spróbować angielskiego brownie i angielskiej herbaty.
 
Więcej zdjęć w galerii szkolnej.
Październik 2021 r.

I Dzień Wiosny 2022 r.

I Dzień Wiosny 2022 r.

Impreza rozpoczęła się od godz.8.15. Klasy schodziły w/g ustalonego harmonogramu na prezentację przygotowaną przez uczniów klasy 8a Nadię Pazdalską, Hanię Kudłę i Igora Sieniawskiego. Uczniowie prezentowali temat recyclingu i współczesnego zagrożenia dla Ziemi jakim jest ocieplanie się klimatu i konieczność segregacji śmieci i dbania o środowisko naturalne. Po wysłuchaniu prezentacji uczniowie mogli zakupić słodkości i ozdoby świąteczne. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc Ukraińcom. Od 3 godziny lekcyjnej zaczęły się rozgrywki sportowe. Klasy zostały podzielone kategoriami wiekowymi i tak na 3 lekcji w dwa ognie grała klasa 4a, na 4 lekcji klasy 5a i 6a również grały w dwa ognie. Na 5 lekcji klasy 4,5,6 oraz przedstawiciele SU na wewnętrznym dziedzińcu szkoły utopili Marzannę i pożegnali zimę. Na kolejnych lekcjach rozgrywki miały klasy 7 i 8. Grały turniej siatkówki.

Marzec 2022 r.

Jesień w klasie 2b

Październik - jesień w klasie 2b
 
Klasa 2 b "ubierała" salę barwami jesieni. Kolorowe liście, drzewa i grzyby urozmaicają naszą klasę. 
 
Marta Foszcz 
Październik 2022 r.

Koncert Patriotyczny klas I - III

10 listopada 2022 r. uczniowie kl. 1 - 3 zebrali się w auli szkolnej aby recytowaniem wierszy oraz śpiewem pieśni patriotycznych uczcić 104 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez naszą ukochaną Polskę. Tym niezwykłym koncertem uczniowie rozpoczęli celebrowanie Narodowego Święta Niepodległości, pobudzając do głębszych patriotycznych uczuć wszystkich uczestników.

 Wychowawcy klas 1-3

Listopad 2022 r.

Konkurs "Mistrz liczb i kolorów w języku angielskim" - klasy 2

Jak co roku w piątek tj. 24 września odbył się konkurs drugich klas - "Mistrza liczb i kolorów w języku angielskim". W konkursie byli sami wygrani - kto znalazł wszystkie błędy w pisowni zostawał mistrzem! i tak o to zostało nim aż 12 osób:
 
Julia Mrozowska 2b
Lena Gunia 2a
Kalina Królik 2a
Maksymilian Jelonek 2a
Maria Kękuś 2b 
Michał Faron 2b
Małgorzata Lenart 2b 
Dominika Dec 2b
Marta Ciupka 2b
Chevdar Mykhailo 2a
Khomiv Vladyslav 2a
Aleksandra Dec 2b 
 
  
 
Wrzesień 2021 r.
 
 

Strona 2 z 7