Biała szkoła - 3a

W dniach 28 listopada do 3 grudnia 2022 r. uczniowie klasy III A wyjechali na tzw. białą szkołę do Piwnicznej -Zdroju. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Urszula Sikora i Beata Stolicka oraz dyżurujący wychowawcy z Domu Wczasów Dziecięcych: P. Urszula, P. Elżbieta, P. Izabela i P. Tomasz. Oprócz zajęć profilaktycznych uczniowie aktywnie spędzali czas podczas wspólnych wycieczek, spacerów oraz zabaw towarzyskich.

W ramach Białej Szkoły odbywały się następujące imprezy okolicznościowe i wycieczki turystyczne:

  • piesze wycieczki wzdłuż Popradu,

  • zwiad terenowy po Piwnicznej - Zdroju,

  • dyskoteka andrzejkowa,

  • gry i zabawy na terenie ośrodka wypoczynkowego: konkurs „Mam talent”, turniej futbolu stolikowego, konkurs przyrodniczy, konkurs plastyczny oraz turniej 1 z 10,

  • wycieczka autokarowa do Nowego Sącza i zwiedzanie Miasteczka Galicyjskiego, oraz do Starego Sącza i zwiedzanie Ołtarza Papieskiego i izby pamięci,

  • ognisko z pieczeniem kiełbasek i pląsami,

  • strefa kibica, oglądanie meczu POLSKA : ARGENTYNA,

  • wyprawy górskie na Węgielnik oraz Bucznik – szczyt w Paśmie Radziejowej w Beskidzie Sądeckim,

  • zajęcia dydaktyczne w oparciu o lekturę Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą.

Organizatorzy starali się, aby dzieciom niczego nie brakowało i zapewniali fachową pomoc w każdej sferze swej działalności.

Wyjazd uczniów był również idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. Systematycznie wdrażano zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz zasady savoir – vivre przy stole. Biała szkoła okazała się też bardzo dobrym sposobem na integrację. Uczniowie uczestniczyli we wspólnych zabawach i konkursach, ucząc się przy tym zasad tzw. zdrowej rywalizacji.

Mam nadzieję, że uczniowie na długo zapamiętają mile spędzony czas podczas wspólnych zabaw, gier i wycieczek a zdjęcia, które Państwu przesyłałam po każdym dniu aktywności będą okazją do wspaniałych opowieści dzieci o tym jak ciekawie, fantastycznie i radośnie spędziły razem kilka dni. 

Dziękuję każdemu uczniowi z osobna za radość i koleżeńską postawę oraz aktywny udział w zajęciach podczas pobytu w Domu Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej – Zdroju. 

Urszula Sikora

Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego. W ramach tego projektu realizowane są zajęcia koła informatycznego z zakresu algorytmiki i programowania.

W zajęciach obecnie uczestniczy 24 uczniów w dwóch grupach:

I grupa klasy 4 - 6 uczą się programowania w języku Scratch, zajęcia odbywają się w piątek 14:30 - 16:00.

II grupa klasy 7 - 8 uczą się programowania w języku Python, zajęcia odbywają się w poniedziałek 15:30 - 17:00

Zajęcia prowadzi p. Agata Biskup

CMI - Podsumowanie

W bieżący roku szkolnym 2022/2023 i w poprzednim 2021/2022 nasza szkoła uczestniczyła w 3 i 4 edycji Ogólnopolskiego Projektu Grantowego Centrum Mistrzostwa Informatycznego (CMI). Celem projektu było między innymi aktywizacja dzieci i młodzieży uzdolnionej informatycznie.

W ramach tego grantu uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w zajęciach koła informatycznego podnosząc swoje kompetencje w zakresie algorytmiki i programowania.

Zajęcia koła informatycznego CMI w ramach grantu unijnego odbywały się w dwóch grupach:

Grupa starsza klasy 5a i 6a – uczestniczyło 11 uczniów

Grupa młodsza klasy 4a i 4b – uczestniczyło 10 uczniów

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za uczestnictwo – razem 21 uczniów. Wielu uczniów aktywnie uczestniczyło w zajęciach, na których była wysoką frekwencja. Uczestnicy otrzymali nagrody finansowane z grantu.

Czerwiec 2023 r.

Debata do SU

22 września 2022 r. odbyła się w auli szkolnej debata do samorządu uczniowskiego. Kandydaci z klas 4-8 prezentowali swoje programy i odpowiadali na pytania swoich kolegów.

Wrzesień 2022 r.

Dyktando Niepodległościowe

29 września w SP 157 w Krakowie odbył się etap szkolny X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Uczniowie klas IV-VI pisali tekst o „Rocie” Marii Konopnickiej, a uczniowie klas VII-VIII - o niepodległej edukacji. Ogółem w tym roku w Dyktandzie wzięło udział 25 uczniów naszej szkoły. Już gratulujemy uczestnikom zaangażowania i patriotycznej postawy. Trzymamy kciuki, aby udało się im przejść do etapu wojewódzkiego.

Tegoroczne jubileuszowe Dyktando jest okazją, aby wspomnieć uczniów naszej szkoły, którzy zdobyli tytuł laureata konkursu w ubiegłych latach:

Łukasza Trawę (dwukrotny laureat), Magdalenę Kozaczewską i Martę Kozaczewską.

Wrzesień 2022 r.

Dzień Baśni i Bajek

31 maja 2023 r. w naszej szkole odbył się Dzień baśni i bajek. Niektórzy uczniowie byli przebrani w stroje bajkowe, na auli samorząd uczniowski zorganizował quiz o bajkach a najmłodsi z klas 4 i 5 kolorowali kolorowanki z postaciami z bajek. Całość została przygotowana z okazji Dnia Dziecka. Natomiast dla klas 1- 3 samorząd uczniowski zorganizował akcję Starsi czytają młodszym. Nasi przedstawiciele na wybranych godzinach wchodzili do młodszych kolegów i w czasie jednej lekcji czytali wybraną bajkę lub baśń.


Maj 2023 r.

Dzień Chłopaka w 4a

Dzień Chłopaka w 4a. Dziewczynki przygotowały dla chłopców niespodziankę. Był poczęstunek, zabawy z nagrodami,muzyka i tańce. BRAWO małe robaczki, impreza udana!

Wrzesień 2022 r.

 

Dzień Chłopaka w sp157

30 września 2022 r. z okazji Dnia Chłopaka w naszej szkole odbył się Dzień Krawata. W tym dniu Panowie ci młodsi i ci starsi wyróżniali się tą częścią męskiej garderoby, która pozwalała na nieodpytywanie w tym dniu.
Wrzesień 2022 r.

Dzień Dziewczyny - 5a

Październik 2022 r.

 

Dzień Języków Obcych w Sp 157

26 września 2022 r. Dzień Języków Obcych nasza szkoła obchodziła wybierając najładniejszy plakat z flagą państwa z urzędowym j.angielskim. Prace były wykonywane przez uczniów klas 4-8 a głosować na nie można było w czasie przerw.
 
Wrzesień 2022 r.
 

Dzień Mamy i Taty

2 czerwca 2022 r. uczniowie klas 1 - 3 wraz ze swoimi wychowawczyniami, po długiej przerwie spowodowanej pandemią zaprosili do szkoły Rodziców aby uczcić DZIEŃ MAMY i TATY.

W tym wyjątkowym dniu wszyscy uczniowie składali swoim  rodzicom  podziękowania za ich miłość, dobroć i ciepło rodzinne. Wyrazili to pokazem swoich talentów (wokalnych, recytatorskich, aktorskich, sportowych, tanecznych). Zaśpiewane pięknie przez wszystkich uczniów kl. 1-3 piosenki dla Mamy i Taty wzruszyły niektórych zgromadzonych rodziców do łez.  W ten sposób, dzieci pragnęły wyrazić swoim rodzicom miłość i wdzięczność za ich rodzicielską dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i wybacza.

Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Były to chwile pełne wzruszeń i miłości. 
Dzień Mamy i Taty przebiegł w miłej i ciepłej atmosferze.

Urszula Sikora

Czerwiec 2022 r.

 

 

Strona 2 z 9