- Szczegóły
- Jacek Dziadkowiec
- Kategoria: ogłoszenia sp157
- Odsłony: 228
Do szkoły uczęszczać mogą wyłącznie dzieci zdrowe bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
Preferowane są zdalne formy kontaktu ze Szkołą, Wychowawcami klas i sekretariatem. W celu kontaktu z Wychowawcami należy korzystać z dziennika elektronicznego lub telefonu, w przypadku kontaktu ze Szkołą preferowany jest kontakt telefoniczny lub za pomocą poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Rodzice zobowiązani są bezwzględnie przekazać Wychowawcom klas aktualne numery telefonów kontaktowych przy każdorazowej zmianie numeru.
Przyprowadzanie i odbiór dzieci
- Uczniowie najmłodszych klas przyprowadzani są do szkoły i odbierani wyłącznie przez opiekunów bez objawów chorobowych.
- Rodzice lub opiekunowie nie wchodzą na teren Szkoły. Przy wejściu do Szkoły dzieci przekazywane są pod opiekę pracownika Szkoły lub nauczyciela pełniącego dyżur.
- W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
- Uczeń wchodzący na teren Szkoły zobowiązany jest korzystać ze środków ochrony osobistej (maseczka lub przyłbica zakrywające usta i nos) do czasu wejścia do sali lekcyjnej i zajęcia w niej wyznaczonego przez nauczyciela miejsca.
- Po wejściu do szkoły dziecko zobowiązane jest do dokładnego umycia rąk.
- W godzinach 7:00-10:00 otwarte jest dolne wejście do Szkoły. Począwszy od godziny 10:00 do zamknięcia Szkoły otwarte zostaje wejście górne.
Zasady obowiązujące na terenie Szkoły
- Wprowadza się kaskadowe rozpoczynanie zajęć:
- 8:00: zajęcia rozpoczynają klasy I-III oraz VII-VIII
- 8:55: zajęcia rozpoczynają klasy IV-VI
- Uczeń nie może ze sobą wnosić na teren szkoły żadnych niepotrzebnych przedmiotów (zabawek, maskotek, gadżetów, itp.), nie może również zabrać do domu wytworów swojej pracy (prace plastyczne, ulepianki z mas plastycznych, itp.)
- Po wejściu na teren Szkoły uczeń udaje się do szatni, przebiera obuwie zamienne, pozostawia okrycie wierzchnie. Uczniowie klas 1-3 pozostają w szatni pod opieką Wychowawcy. Uczniowie klas 4-8 niezwłocznie udają się pod salę lekcyjną, w której mają lekcje.
- Zajęcia lekcyjne (z wyjątkiem lekcji chemii, fizyki, informatyki oraz wychowania fizycznego) odbywają się w tych samych salach, według załączonego planu:
klasa |
sala |
1a |
6a |
1b |
5a |
2a |
7a |
3a |
11b |
4a |
9a |
5a |
6c |
6a |
13a |
6b |
14a |
7a |
2c |
7b |
3c |
8a |
5c |
- Uczeń posiada własne przybory szkolne i podręczniki. W czasie zajęć mogą one znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce.
- Uczniowie nie wymieniają się przyborami szkolnymi lub podręcznikami między sobą.
- W sali lekcyjnej uczeń zajmuje stałe, wyznaczone miejsce. W ciągu danego dnia nie wolno mu zmienić miejsca.
- Na zajęcia chemii, fizyki, informatyki, wychowania fizycznego uczniowie przechodzą pod opieką nauczycieli prowadzących te zajęcia.
- W czasie lekcji uczeń może korzystać ze środków ochrony osobistej, w szczególności z przyłbicy lub maseczki zakrywającej nos i usta.
- W czasie przerw obowiązuje korzystanie ze środków ochrony osobistej, zakrywających usta i nos. Nakaz dotyczy wszystkich miejsc w szkole, włącznie z salami lekcyjnymi.
- Rekomenduje się używanie przyłbic z tworzywa sztucznego zasłaniających nos i usta.
- Obowiązek korzystania ze środków ochrony osobistej dotyczy wszystkich uczniów.
Wydawanie obiadów dla uczniów
- Posiłki wydaje się od godziny 12:00 oraz w czasie przerw obiadowych.
- Wprowadza się dwie przerwy obiadowe: godz. 12:25-12:40 oraz 13:25-13:40:
- 12:25-12:40: przerwa obiadowa dla uczniów klas VII-VIII
- 13:25-13:40: przerwa obiadowa dla uczniów klas IV-VI
- Uczniowie klas I-III korzystają z jadalni w ramach opieki świetlicowej lub po zakończeniu swoich zajęć dydaktycznych poza przerwą obiadową.
- W czasie przerw obiadowych na jadalni mogą przebywać wyłącznie uczniowie klas, dla których przewidziana jest przerwa obiadowa).
- Dzieci na stołówce siadają na stałych miejscach z zachowaniem min. 1,5 m odstępu między sobą.
- Przed i po posiłku uczniowie dokładnie i z użyciem mydła myją dłonie przez co najmniej 30 sekund.
Funkcjonowanie świetlicy szkolnej
- Świetlica szkolna pracuje w godz. 7:00-8:00 oraz od godziny zakończenia zajęć pierwszej z klas nauczania początkowego do godz. 17:00.
- Na świetlicę przyjmowane są wyłącznie dzieci zdrowe bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych.
- W przypadku, gdy dzieci są odbierane ze świetlicy przez osobę dorosłą, zgłasza ona chęć odbioru dziecka u pracownika szkoły pełniącego dyżur na górnej portierni. Pracownik szkoły wywołuje dziecko ze świetlicy a następnie przyprowadza je i przekazuje opiekunowi.
Złe samopoczucie dziecka
- Dzieci zobowiązane są niezwłocznie zgłaszać swoje złe samopoczucie.
- Dziecku zgłaszającemu złe samopoczucie lub takiemu, u którego złe samopoczucie zaobserwuje nauczyciel lub inny pracownik Szkoły dokonuje się pomiaru temperatury przy użyciu termometru bezdotykowego.
- O złym samopoczuciu dziecka niezwłocznie informowani są jego rodzice.
- Jeśli pomiar temperatury dziecka wykaże temperaturę powyżej 37 C rodzice zobowiązani są do niezwłocznego odebrania dziecka ze Szkoły.
Funkcjonowanie Sekretariatu Szkoły
- Do niezbędnego minimum ogranicza się przebywanie osób z zewnątrz w szkole. Osoby dorosłe wchodzące na teren szkoły obowiązuje stosowanie środków ochronnych (osłona nosa i ust, rękawiczki jednorazowe, dezynfekcja rąk). Na teren szkoły mogą wchodzić wyłącznie osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych.
- Sekretariat Szkoły przyjmuje interesantów w godz. 10:00 – 14:00.
- Interesanci wchodzą do Sekretariatu pojedynczo.
- Interesanci muszą nosić środki ochrony osobistej: jednorazowe rękawiczki oraz przyłbicę lub maseczkę zakrywającą nos i usta.
- Jeżeli jest to możliwe preferowany jest zdalny sposób załatwiania spraw drogą elektroniczną. Adres kontaktowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Szczegóły
- Jacek Dziadkowiec
- Kategoria: ogłoszenia sp157
- Odsłony: 248
Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie,
gorąco zachęcamy do zainstalowania na telefonach komórkowych aplikacji ProteGO Safe. To narzędzie, które informuje o możliwym kontakcie z osobą zarażoną. Aplikacja zawiera także wiarygodne i sprawdzone informacje dotyczące pandemii koronawirusa i umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna.
ProteGO Safe – jak to działa?
ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie
z koronawirusem. Jeśli użytkownik z Państwa otoczenia zachoruje, otrzymają Państwo odpowiednie powiadomienie. Aplikacja informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich.
ProteGO Safe to także wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdą Państwo komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Aplikacja składa się z dwóch modułów:
- pierwszy umożliwia samokontrolę stanu zdrowia, jest to „dziennik”, który na bieżąco pozwala weryfikować, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy,
- drugi to skanowanie otoczenia i komunikowanie o ryzyku kontaktu z wirusem.
Test oceny ryzyka w aplikacji ProteGO Safe
Test oceny ryzyka to prosta ankieta stworzona przez lekarzy. Po weryfikacji odpowiedzi system wskaże grupę ryzyka, a Państwo otrzymają konkretną rekomendację zachowań. Dzięki temu dowiedzą się Państwo, co robić dalej i gdzie, w razie potrzeby, szukać pomocy.
Dziennik zdrowia
ProteGO Safe umożliwia także prowadzenie dziennika zdrowia, czyli regularnego zapisywania informacji o samopoczuciu i kondycji zdrowotnej. Dziennik może być niezwykle pomocnym narzędziem dla lekarzy, gdyż ułatwia przekazanie informacji o rozwoju objawów u chorego, schorzeniach współistniejących czy przyjmowanych lekach. Dzięki dziennikowi zdrowia zyskują Państwo szansę na szybszą diagnozę oraz wybór odpowiedniego schematu leczenia.
Bezpieczeństwo z ProteGO Safe
Jak pokazują badania, izolacja zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji takich jak ProteGO Safe (typ exposure notification) mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Warunek skuteczności jest jeden – z aplikacji musi korzystać jak najwięcej osób.
Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie, przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół. Jesteśmy przekonani, że wspólne i odpowiedzialne działania pozwolą ograniczać ryzyko szerzenia się wirusa, dlatego jeszcze raz zachęcamy do zainstalowania ProteGO Safe. Szczegółowe informacje na temat aplikacji znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/protegosafe.
Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej
Jarosław Pinkas
Główny Inspektor Sanitarny
- Szczegóły
- Jacek Dziadkowiec
- Kategoria: ogłoszenia sp157
- Odsłony: 387
WYPRAWKA DLA UCZNIA DO KLASY PIERWSZEJ
Zeszyty 16 kartkowe:
- w kratkę 3 szt.
- w cienką linię 3 szt.
Piórnik:
- pióro na naboje
- naboje do pióra
- mazak do pióra
- ołówek miękki 2 szt.
- gumka
- linijka
- nożyczki o zaokrąglonych końcach
- kredki
- klej
- zastrugaczka
Przybory plastyczne:
- blok rysunkowy A4 biały
- blok rysunkowy A4 kolorowy
- blok techniczny A4 biały
- blok techniczny A4 kolorowy
- papier kolorowy
- plastelina
- kredki pastelowe
- farby plakatowe + kubek + pędzle (cienki i gruby) w podpisanej siatce
Pozostałe:
- pusta teczka na prace plastyczne (podpisana) 2 szt.
- obuwie zamienne na gumowej podeszwie (na rzepy lub wsuwane) w podpisanym worku
- strój do ćwiczeń: biała bawełniana koszulka + spodenki
Wszystkie powyższe przybory powinny być systematycznie uzupełniane w miarę ich zużywania się!
Informacja o podręcznikach: Klasy pierwsze będą się uczyły z podręczników „Nowi Tropiciele” wydawnictwa WSiP
- Szczegóły
- Jacek Dziadkowiec
- Kategoria: ogłoszenia sp157
- Odsłony: 313
INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
Opiekę nad uczniami sprawuje pielęgniarka zatrudniona przez NZOZ Kraków-Południe mieszczący się przy ul. Szwedzkiej 27.
Proszę o dostarczenie do szkolnego gabinetu profilaktyki zdrowotnej karty badania bilansowego ucznia rozpoczynającego naukę w szkole podstawowej. Czekam na nie do końca października /po tym terminie dzieci którym brakuje bilansu będą miały wykonane testy przesiewowe: pomiar masy ciała, wzrostu, ostrości wzroku przy pomocy tablic Snellena, zeza, ciśnienia tętniczego, postawy ciała, słuchu i wymowy/. Wypełnione karty bilansowe zostaną przekazane Rodzicom z prośbą o uzupełnienie, poddanie dziecka badaniu lekarskiemu w przychodni i zwrotu do szkolnego gabinetu medycznego.
W sytuacji gdy stan zdrowia /samopoczucie/ ucznia nie pozwalają mu na uczestniczenie w zajęciach-Rodzice będą proszeni o odebranie dziecka ze szkoły .Do chwili ukończenia szkoły uczeń przed skończeniem lekcji nie może opuścić budynku sam bez obecności opiekuna .
Leki które mogę podać dziecku w szkole /w porozumieniu z opiekunem/ to: Paracetamol, No- spa, mięta. Jeżeli zachodzi konieczność podania innego specyfiku, proszę o zlecenie od lekarza który ma podpisaną podpisaną umowę z NFZ oraz lek.
Proszę o systematyczne sprawdzanie włosów dzieciom. Problem wszawicy dotyczy całego świata a tam gdzie jest grupa dzieci, choroba może się rozprzestrzeniać. Tylko od nas dorosłych zależy czy potrafimy wyeliminować to zjawisko. W razie wątpliwości czy niewiedzy na temat sposobu sprawdzania dzieciom włosów zapraszam Rodzica z dzieckiem do gabinetu.
Fluoryzacja zębów prowadzona jest w szkole u dzieci od 7-go roku życia do VI klasy 6 razy w ciągu roku szkolnego w odstępach 6 tygodni. Terminy fluoryzacji podane zostaną na początku września po uzyskaniu pozytywnej opinii krajowego konsultanta w dziedzinie pielęgniarstwa oraz Prezesa NFZ. Proszę by w dniach szczotkowania zębów dzieci miały szczoteczki, kubeczki i chusteczkę jednorazową.
Warunkiem udzielania świadczeń w gabinecie profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej jest wypełnienie, podpisanie i oddanie do dnia 1.09.2020 „INFORMACJI‘’ dotyczącej dziecka. Również na tej podstawie jest zakładana karta zdrowia ucznia która obowiązuje do chwili ukończenia szkoły ponadpodstawowej.
KARTA INFORMACYJNA DO POBRANIA: [POBIERZ]
Strona 1 z 3
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- 3
- Następny artykuł
- koniec