Na podstawie komunikatu dotyczącego zmian w zasadach bezpieczeństwa, jaki pojawił się na stronie rządowej gov.pl informuję, że w okresie od 29 marca do 9 kwietnia br. przedszkole będzie zamknięte.

Wyjątkiem jest sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej). Dzieci ww. pracowników będą przyjmowane do przedszkola na podstawie zgłoszenia zawierającego pisemne podpisane oświadczenie rodzica, że jest pracownikiem medycznym lub służb porządkowych wykonujących zadania publiczne związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Zgłoszenie powinno również zawierać informację w jakich godzinach dziecko będzie przebywać w przedszkolu oraz z jakich posiłków będzie w tym czasie korzystać. Proszę również zawrzeć informację do jakiej grupy obecnie uczęszcza dziecko.

Według informacji opublikowanej na ww. stronie rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

Zgłoszenia należy przesłać na adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej do soboty, do godz. 16:00.

Jacek Dziadkowiec

Od czwartku 18 lutego do piątku 26 lutego, do godz. 16:00 należy składać deklarację woli kontynuacji uczęszczania do Samorządowego Przedszkola nr 42 w roku szkolnym 2021/2022. Formularz deklaracji dołączony jest do wiadomości w dzienniku elektronicznym, jest dostępny na stronie internetowej przedszkola oraz w wersji papierowej dostępny jest w przedszkolu.

Wypełnione wnioski można składać w Samorządowym Przedszkolu nr 42 lub na portierni Szkoły Podstawowej nr 157. Z uwagi na sytuację sanitarno-epidemiologiczną dopuszcza się możliwość przesłania zeskanowanego wniosku (obie strony!) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nieprzekraczalny termin składania deklaracji to piątek, 26 lutego, godz.16:00. Deklaracje złożone po tym terminie – ze względu na brak możliwości wprowadzenia zmian do systemu rekrutacji elektronicznej – nie będą uwzględniane.

[Pobierz deklarację]

Zebrania z Rodzicami:

1.09/3.09

Konsultacje dla Rodziców:

I półrocze: od 1.09 do 07.02

II półrocze: od 08.02 do 25.06

Dodatkowe dni wolne:

2.11 (poniedziałek)

25-27.05 – egzaminy ósmoklasisty

4.06 (piątek po Bożym Ciele)

Przerwy świąteczne i ferie:

23-31.12 zimowa przerwa świąteczna

04.01-17.01 ferie zimowe

1-6.04 wiosenna przerwa świąteczna

Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych:

Uprzejmie proszę zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dot. powrotu klas 1-3 do nauczania stacjonarnego, jakie zostały Państwu przesłane za pośrednictwem Librusa.

Poniżej publikujemy zaktualizowany plan lekcji klas 1-3 obowiązujący w okresie od 19.01 do odwołania.

Harmonogram korzystania ze stołówki szkolnej. Obowiązuje do odwołania.

Do przedszkola uczęszczać mogą wyłącznie dzieci zdrowe bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

Preferowane są zdalne formy kontaktu z Przedszkolem, Wychowawcami grup i sekretariatem. W celu kontaktu z Wychowawcami należy korzystać z dziennika elektronicznego lub telefonu, w przypadku kontaktu z Przedszkolem preferowany jest kontakt telefoniczny lub za pomocą poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rodzice zobowiązani są bezwzględnie przekazać Wychowawcom aktualne numery telefonów kontaktowych przy każdorazowej zmianie numeru.

Przyprowadzanie i odbieranie dzieci z Przedszkola

1. Dzieci przyprowadzane są do Przedszkola i odbierane wyłącznie przez opiekunów bez objawów chorobowych.

1. Rodzice lub opiekunowie nie wchodzą na teren Przedszkola. Przy wejściu do Przedszkola dzieci przekazywane są pod opiekę pracownika pełniącego dyżur.

1. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.

1. W okresie od 1 do 4 września br. rodzice i opiekunowie dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną lub zaczynających uczęszczać do Samorządowego Przedszkola nr 42 mogą, przy zachowaniu środków bezpieczeństwa, wejść na teren przedszkola i odprowadzić dzieci do szatni.

1. Opiekunowie zobowiązani są przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe oraz dezynfekcja rąk).

1. Po wejściu do swojej sali dziecko ma obowiązek dokładnie umyć ręce.

1. Dziecko nie może ze sobą wnosić na teren Przedszkola żadnych niepotrzebnych przedmiotów (zabawek, maskotek, gadżetów, itp.), nie może również zabrać do domu wytworów swojej pracy (prace plastyczne, ulepianki z mas plastycznych, itp.)

1. Dziecku zgłaszającemu złe samopoczucie lub takiemu, u którego złe samopoczucie zaobserwuje nauczyciel lub inny pracownik Przedszkola dokonuje się pomiaru temperatury przy użyciu termometru bezdotykowego.

1. Jeśli pomiar temperatury dziecka wykaże temperaturę powyżej 37 C rodzice zobowiązani są do niezwłocznego odebrania dziecka z Przedszkola.

Funkcjonowanie Sekretariatu Przedszkola

1. Sekretariat Przedszkola mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 157 w Krakowie.

1. W przypadku zgłaszania nieobecności dziecka w przedszkolu należy kontaktować się bezpośrednio z intendentem: 12-657-75-62, w. 123