INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Opiekę nad uczniami sprawuje pielęgniarka  zatrudniona przez NZOZ Kraków-Południe mieszczący się przy ul. Szwedzkiej 27.

Proszę o dostarczenie do szkolnego gabinetu profilaktyki zdrowotnej karty badania bilansowego ucznia rozpoczynającego naukę w szkole podstawowej. Czekam na nie do końca października /po tym terminie dzieci którym brakuje bilansu będą miały wykonane testy przesiewowe: pomiar masy ciała, wzrostu, ostrości wzroku przy pomocy tablic Snellena, zeza, ciśnienia tętniczego, postawy ciała, słuchu i wymowy/. Wypełnione karty bilansowe zostaną przekazane Rodzicom z prośbą o uzupełnienie, poddanie dziecka badaniu lekarskiemu w przychodni i zwrotu do szkolnego gabinetu medycznego.

W sytuacji gdy stan zdrowia /samopoczucie/ ucznia nie pozwalają mu na uczestniczenie w zajęciach-Rodzice będą proszeni  o odebranie dziecka ze szkoły .Do chwili ukończenia szkoły uczeń przed skończeniem lekcji nie może opuścić budynku sam bez obecności opiekuna .

Leki  które mogę podać dziecku w szkole /w porozumieniu z opiekunem/ to: Paracetamol, No- spa, mięta. Jeżeli zachodzi konieczność podania innego specyfiku, proszę o zlecenie od lekarza który ma podpisaną podpisaną umowę z NFZ oraz lek.

Proszę o systematyczne sprawdzanie włosów dzieciom. Problem wszawicy dotyczy całego świata a tam gdzie jest grupa dzieci, choroba może się rozprzestrzeniać. Tylko od nas dorosłych zależy czy potrafimy wyeliminować  to zjawisko. W razie wątpliwości czy niewiedzy na temat sposobu sprawdzania dzieciom włosów zapraszam Rodzica z dzieckiem do gabinetu.

Fluoryzacja zębów prowadzona jest w szkole u dzieci od 7-go roku życia do VI klasy 6 razy w ciągu roku szkolnego w odstępach 6 tygodni. Terminy fluoryzacji podane zostaną na początku września po uzyskaniu pozytywnej opinii krajowego konsultanta w dziedzinie pielęgniarstwa oraz Prezesa NFZ. Proszę by w dniach szczotkowania zębów dzieci miały szczoteczki, kubeczki i chusteczkę jednorazową.

Warunkiem udzielania świadczeń w gabinecie profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej jest wypełnienie, podpisanie i oddanie do dnia 1.09.2020  „INFORMACJI‘’ dotyczącej dziecka. Również  na tej podstawie jest zakładana karta zdrowia ucznia która obowiązuje do chwili ukończenia szkoły ponadpodstawowej.

KARTA INFORMACYJNA DO POBRANIA: [POBIERZ]

WYPRAWKA DLA UCZNIA DO KLASY PIERWSZEJ

Zeszyty 16 kartkowe:

• w kratkę 3 szt.
  • w cienką linię 3 szt.

Piórnik:

• pióro na naboje
  • naboje do pióra
  • mazak do pióra
  • ołówek miękki 2 szt.
  • gumka
  • linijka
  • nożyczki o zaokrąglonych końcach
  • kredki
  • klej
  • zastrugaczka

Przybory plastyczne:

• blok rysunkowy A4 biały
  • blok rysunkowy A4 kolorowy
  • blok techniczny A4 biały
  • blok techniczny A4 kolorowy
  • papier kolorowy
  • plastelina
  • kredki pastelowe
  • farby plakatowe + kubek + pędzle (cienki i gruby) w podpisanej siatce

Pozostałe:

• pusta teczka na prace plastyczne (podpisana) 2 szt.
  • obuwie zamienne na gumowej podeszwie (na rzepy lub wsuwane) w podpisanym worku
  • strój do ćwiczeń: biała bawełniana koszulka + spodenki

Wszystkie powyższe przybory powinny być systematycznie uzupełniane w miarę ich zużywania się!

Informacja o podręcznikach: Klasy pierwsze będą się uczyły z podręczników „Nowi Tropiciele” wydawnictwa WSiP

Lista kandydatów, którzy potwierdzili wolę przyjęcia

Lp.

37 Helena Wójtowicz
38 VINCENT Wyganowski
39 Tymoteusz Zemsta - Piasecki

Lista kandydatów bez potwierdzenia woli przyjęcia

Lp. Imię Nazwisko
1. Aleksandra Branicka
2. Laura Klasa
3. Natalia Malik
4. Bartosz Mazgaj
5. Marcel Pawicki
6. Helena Podgórska
7. Róża Zachemska

Wolnych miejsc: 11.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do Szkoły Podstawowej nr 157 w Krakowie

Uwaga!

OD 04.05 2020 godz 10.00 do 15.05.2020 godz 16.00 r. należy potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do  szkoły podstawowej do której zostało zakwalifikowane. Wolę przyjęcia można potwierdzić logując się na konto utworzone podczas rejestracji wniosku w systemie ELEMENTO (https://krakow.elemento.pl). Po zalogowaniu się na konto, należy przejść do "Podglądu podania", a następnie wybrać zakładkę "Potwierdzenie woli przyjęcia".

Lista kandydatów zakwalifikowanych

Tymoteusz

Zemsta - Piasecki

Lista kandydatów niezakwalifikowanych

Kandydat niezakwalifikowany do danej placówki, może być zakwalifikowany w innej placówce wybranej na liście preferencji.

Lp

Imię