Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

8 czerwca odbył się w naszej szkole konkurs piosenki angielskiej Let’s sing together klas 1-3. Uczniowie wszystkim klas nauczania początkowego zaprezentowali po dwie piosenki. 

1 miejsce zajęły klasy 3b i 2b
2 miejsce zajęły klasy 2a i 1a
3 miejsce zajęły klasy 1b i 3a

Wszystkim serdecznie gratulujemy
 
Beata Chmielarska
nauczyciel języka angielskiego
 
 
 

Szkolny Przegląd Talentów - klasy 1-3

5 maja 2022 r. odbył się SZKOLNY PRZEGLĄD TALENTÓW kl. 1-3.
Wszyscy uczestnicy, artyści pokazali swoje umiejętności z wielkim zaangażowaniem i wielką pasją.
Zgromadzeni na widowni nauczyciele, uczniowie oraz Pani Dyrektor, podziwiali talenty: wokalne, recytatorskie, muzyczne, aktorskie, sportowe, taneczne, zostaliśmy także przeniesieni w świat dinozaurów a także zahipnotyzowani umiejętnością układania kostki Rubika na czas.
Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałego występu i życzymy wielu sukcesów w rozwijaniu swojego talentu.
Do zobaczenia na II SZKOLNYM PRZEGLĄDZIE TALENTÓW już za rok. :):):)
Dziękujemy Rodzicom za współpracę.

Wychowawcy kl. 1-3

Szkolny Turniej Szachowy

W dniach 4 - 5 listopada 2021 r. uczniowie rywalizowali ze sobą w ramach Szkolnego Turnieju Szachowego. Organizatorem turnieju był p. Sławomir Chmiel prowadzący zajęcia z szachów w klasach 1 - 3 i samorząd uczniowski. 

Wyniki turnieju na poziomie klas 1 - 3:

1. Haniaczyk Krzysztof     kl. 3 a  - 6 pkt.

2. Krupa Jan                   kl 3 b - 5 pkt.

3. Jelonek Maksymilian    kl 2 a - 4,5 pkt

Liczba grających: 24 uczniów, liczba rund: 6

 

Wyniki turnieju na poziomie klas 4 - 8:

1. Wójcik Bartosz      kl 8 a - 7 pkt

2. Dawid Ogar          kl 8 a - 6 pkt

3. Oskar Filimowski kl 7b, Sebastian Grzybowski kl 4a - 5 pkt

 

Liczba grających: 23 uczniów, liczba rund: 7

Listopad 2021 r.

szkoła z pasją pomagania

Certyfikat Szkoły z Pasją Pomagania oraz podziękowania od p. Agaty Kornhauser-Dudy

Walentynkowa Noc Filmowa

W piątek 14 lutego została zorganizowana w naszej szkole Walentynkowa Noc Filmowa, w której uczestniczyli uczniowie z klas 5 i 6. Oglądaliśmy filmy od 21.00 do 5.00 w sobotę. Opiekunkami tego przedsięwzięcia były panie Monika Warmus, Bogusława Olszówka i Agata Duda.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W dniach 27 stycznia - 29 stycznia 2021.  odbyła się zbiórka na rzecz WOŚP. W ciągu zaledwie 2 dni zostało zebranych 351.82 gr. Samorząd Uczniowski chce szczególnie podziękować uczniom klas 1-3 oraz Nauczycielom i Pracownikom Administracji, którzy przebywają na terenie szkoły za okazanie wsparcia i akcji SU. Rozliczenie przez opiekuna SU odbyło się w krakowskim sztabie WOŚP na ul. Św.Wawrzyńca w Starej Zajezdni.

 

Luty 2021 r.

WOŚP w sp 157

W ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej szkole została zebrana kwota 91,79 zł. Rozliczenie odbyło się w Nowohuckim Centrum Kultury w dniu 30 stycznia 2022 r. Samorząd Uczniowski chce podziękować wszystkim darczyńcom, który wsparli naszą akcję.
 
Styczeń 2022 r.

Wycieczka klas pierwszych do CEE Symbioza

9 listopada 2021 r. klasy 1a i 1 b pojechały na wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej SYMBIOZA. Poznaliśmy leśne historie opowiedziane przez zwierzęta leśne.

Listopad 2021 r.

Wycieczka klasy 3 A Sp 157

W tym roku mimo pandemii udało nam się "wstrzelić" i klasa 3A Szkoły Podstawowej nr 157 wyruszyła na Drogę Królewską. Zobaczyliśmy najważniejsze zabytki i miejsca od Wawelu do Placu Matejki, gdzie znajduje się Pomnik Grunwaldzki, wzniesiony z fundacji Ignacego Jana Paderewskiego. 

Kwiecień 2021 r.

Wycieczka klasy 5a do Parku doświadczeń i Parku Miniatur na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej

W dniu 22 czerwca 2021 r. klasa 5a wybrała się na Jurę Krakowsko - Częstochowską do Parku Doświadczeń Fizycznych i Parku Miniatur. Na kompleks parku składają się 4 parki tematyczne : Park Miniatur, gdzie można oglądać miniatury zamków na Jurze K-Cz m.in w Olsztynie, Bobolicach, Pieskowej Skale, Pilicy, Czorsztynie. Następnie dzieci były w Domu strachów i słuchały różnych legend związanych z wcześniej oglądanymi miniaturami zamków, potem była zabawa w Parku rozrywki, m.in zjazd torem saneczkowym, jazda na gokartach itd. Ostatnim punktem był Park Doświadczeń Fizycznych , gdzie dzieci poznawały tajniki zjawisk fizyczno-chemicznych, próbowały swoich sił  na żyroskopie i wiele innych. Pogoda i humory dopisywały.

Czerwiec 2021 r.

Wycieczka klasy 7a do teżni solankowej w Wieliczce

W piątek 18 czerwca 2021 r. klasa 7a wybrała się na wycieczkę do Wieliczki. Najpierw w ramach tzw preorientacji  związanej z wyborem w przyszłym roku szkoły ponadpodstawowej pojechaliśmy na Kampus Wielicki gdzie zostaliśmy oprowadzeni po szkole i zapoznani z jej ofertą edukacyjną. Bardzo nam się tam podobało.
Potem poszliśmy do Tężni, która jest ulokowana w pobliżu Kopalni, tam wdychaliśmy przesycone solą powietrze spacerując po tężniach i wspinając się na wieżę widokową.
 
Czerwiec 2021 r.

Wycieczka klasy 7b do teżni solankowej w Wieliczce

W piątek 21 czerwca klasa 7b wybrała się na wycieczkę do Wieliczki. Najpierw w ramach tzw preorientacji  związanej z wyborem w przyszłym roku szkoły ponadpodstawowej pojechaliśmy na Kampus Wielicki gdzie zostaliśmy oprowadzeni po szkole i zapoznani z jej ofertą edukacyjną. Bardzo nam się tam podobało.
Potem poszliśmy do Tężni, która jest ulokowana w pobliżu Kopalni, tam wdychaliśmy przesycone solą powietrze spacerując po tężniach i wspinając się na wieżę widokową.
 
Czerwiec 2021 r.

Strona 4 z 5