Parada Patronów Szkół Krakowskich

10 czerwca 2022 r. uczniowie klas 7a i 7b wraz z opiekunem p. Agatą Dudą brali udział w Paradzie Patronów Szkół Krakowskich. Trasa przemarszu prowadziła od ul. Bernardyńskiej do Rynku Głównego.
 
Czerwiec 2022 r.

Pasowanie na czytelnika

16 stycznia w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej na czytelników. Pierwszoklasiści rozwiązywali baśniowe zagadki, zapoznali się z prośbami książek i zasadami ich wypożyczania, a także złożyli uroczyste przyrzeczenie. Każdy otrzymał kolorowe zakładki.

Najmłodszym czytelnikom życzymy wielu wspaniałych wrażeń podczas lektury wypożyczanych książek.

Pasowanie na czytelnika klasa 1 B

W listopadzie uczniowie klasy 1b zostali pasowani na czytelników. Złożyli uroczyście obietnicę, że będą dbali o książki i będą wzorowymi czytelnikami.
Listopad 2021 r.

Pociąg Europa SU

Z okazji Dnia Europy, który jest obchodzony 9 maja 2022 r. w naszej szkole samorząd uczniowski zorganizował wspólne świętowanie na dziedzińcu szkolnym. Zdjęcia z tego wydarzenia można znaleźć w galerii szkolnej.

maj 2022 r.

Prezentacja online komitetów wyborczych i poszczególnych kandydatów do SU

W dniu 16 września odbyła się prezentacja online komitetów wyborczych i poszczególnych kandydatów do SU. Uczniowie mieli możliwość przedstawić  swoje propozycje do pracy w SU na obecny rok szkolny. Niektóre propozycje były naprawdę ciekawe i interesujące, a o ostatecznym wyniku dowiemy się 20 września 2021 r.

                     

Wrzesień 2021 r.

 

Projekt EUROPA - SU

W dniu 19 listopada odbyła się impreza "Projekt Europa" przygotowana przez SU i uczniów z klasy 8a. Impreza zaczynała się od wysłuchania "Ody do radości", hymnu UE. Poszczególne klasy prezentowały na swoich stanowiskach różne ciekawe informacje o krajach , które wcześniej wylosowały (jak np, historia, hymn, data przystąpienia do UE a także odbywała się degustacja narodowych potraw takich jak sałatka grecka, pizza, tortilla Espanola, appelkuch). Cieszymy się, że wszyscy nasi goście wychodzili zadowoleni z prezentacji oraz smakowały im naprawdę przepyszne potrawy.
 

 
Więcej zdjęć w galerii szkolnej
Listopad 2021 r.
 

Ślubowanie klas pierwszych

W październiku uczniowie klas 1a i 1b zostali uroczyście pasowani na uczniów szkoły. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne i wokalne. Przyrzekali być dobrymi uczniami i patriotami.
 
 
Październik 2021 r.

Spotkanie świąteczne z rodzicami online - 3a

Nie straszna nam pandemia. Razem z rodzicami zasiedliśmy przed komputerami i w uroczystym nastroju świątecznym i miło spędziliśmy czas.

SU - Jasełka i Jarmark Świąteczny

W dniu 17 grudnia 2021 r. odbyły się w szkole Jasełka i Jarmark Świąteczny. Jasełka były zorganizowane przez ks. Macieja a Jarmark Świąteczny przez Samorząd Uczniowski. Impreza odbyła się w dwóch turach o 9:20 na aulę zeszły kl. 4a, 5a, 6a i 7a a o 10:00 kl 7b, 8a i 8b.
 
 
 
Grudzień 2021 r.
 

Świetlica - Barbórka i Mikołajki

Nasza szkoła to kopalnia wiedzy. Ale nie tylko o takich kopalniach dowiedzieliśmy się z okazji Barbórki. O tym, jak obchodziliśmy święto górników, można dowiedzieć się z naszej galerii.

 

Mikołajki to czas prezentów. Niektórzy nie mogąc doczekać się prezentów z radością zabrali się za przygotowanie wizerunku Mikołaja z Laponii. Efekty ich pracy można oglądać w galerii.

Świetlica - Boże Narodzenie

Czekając na Święta Bożego Narodzenia uczniowie tworzyli świąteczne dekoracje. Były to między innymi choinki wykonane różnymi technikami oraz kolorowe anioły. Wykonane zostały także Bożonarodzeniowe lampiony. Prace można zobaczyć w naszej galerii.