Gra terenowa - 8 skarbów Podgórza - klasa 4a

W dniu 18 czerwca 2021 r. klasa 4a uczestniczyła w grze terenowej "8 skarbów Podgórza" - o historii Podgórza organizowanej przez Centrum Kultury Podgórze. Gra przeznaczona była dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

Była to gra spacerowa w formie pętli - punktem początkowym i końcowym był budynek Centrum Kultury Podgórza ul. Sokolska 13
Trasa: Kościół św. Józefa, kładka o. Bernatka, Rynek Podgórski , Plac Niepodległości, Park im. Wojciecha Bednarskiego, Fort Benedykt, Kościół św. Benedykta.

Mimo dużego upału gra bardzo podobała się uczestnikom i jest godna polecenia również innym klasom we własnym zakresie.

Czerwiec 2021 r.

Herbatka u Królowej

W ramach święta KEN samorząd uczniowski zorganizował "Herbatkę u Królowej". Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia prezentacji o rodzinie królewskiej i dynastii Windsorów oraz o pochodzeniu herbaty oraz spróbować angielskiego brownie i angielskiej herbaty.
 
Więcej zdjęć w galerii szkolnej.
Październik 2021 r.

I Dzień Wiosny 2022 r.

I Dzień Wiosny 2022 r.

Impreza rozpoczęła się od godz.8.15. Klasy schodziły w/g ustalonego harmonogramu na prezentację przygotowaną przez uczniów klasy 8a Nadię Pazdalską, Hanię Kudłę i Igora Sieniawskiego. Uczniowie prezentowali temat recyclingu i współczesnego zagrożenia dla Ziemi jakim jest ocieplanie się klimatu i konieczność segregacji śmieci i dbania o środowisko naturalne. Po wysłuchaniu prezentacji uczniowie mogli zakupić słodkości i ozdoby świąteczne. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc Ukraińcom. Od 3 godziny lekcyjnej zaczęły się rozgrywki sportowe. Klasy zostały podzielone kategoriami wiekowymi i tak na 3 lekcji w dwa ognie grała klasa 4a, na 4 lekcji klasy 5a i 6a również grały w dwa ognie. Na 5 lekcji klasy 4,5,6 oraz przedstawiciele SU na wewnętrznym dziedzińcu szkoły utopili Marzannę i pożegnali zimę. Na kolejnych lekcjach rozgrywki miały klasy 7 i 8. Grały turniej siatkówki.

Marzec 2022 r.

II półrocze

Ferie zimowe za nami. Rozpoczęło się nowe półrocze roku szkolnego 2019/2020. Do wakacji pozostało 137 dni co stanowi 4 miesiące i 16 dni.

 

Kino za baterie - 6 A

W piątek 21 lutego klasa 6 A wybrała się wraz z opiekunami do kina na film - Zew krwi. Film był nagrodą za zbiórkę bateria w ramach Programu MPO Kraków - Kino za baterie.

Konferencja dla Opiekunów Samorządów Uczniowskich

13 lutego opiekun samorządu uczniowskiego pani Monika Warmus brała udział w Konferencji, która odbyła się w Urzędzie Miasta Krakowa nt.: ODPOWIEDZIALNY I ZAANGAŻOWANY SAMORZĄD. Konferencję otworzyło wystąpienie pani Anny Korfel - Jasińskiej Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji Sportu i Turystyki

Konkurs "Mistrz liczb i kolorów w języku angielskim" - klasy 2

Jak co roku w piątek tj. 24 września odbył się konkurs drugich klas - "Mistrza liczb i kolorów w języku angielskim". W konkursie byli sami wygrani - kto znalazł wszystkie błędy w pisowni zostawał mistrzem! i tak o to zostało nim aż 12 osób:
 
Julia Mrozowska 2b
Lena Gunia 2a
Kalina Królik 2a
Maksymilian Jelonek 2a
Maria Kękuś 2b 
Michał Faron 2b
Małgorzata Lenart 2b 
Dominika Dec 2b
Marta Ciupka 2b
Chevdar Mykhailo 2a
Khomiv Vladyslav 2a
Aleksandra Dec 2b 
 
  
 
Wrzesień 2021 r.
 
 

Konkurs dla klasy 2a - Mistrz liczb i kolorów w języku angielskim

5 października 2020r. na tablicach korkowych na korytarzu zostały wywieszone liczby i kolory w języku angielskim. Dzieci na przerwach utrwalały pisownię słówek. Tydzień później wywieszone zostały nowe nazwy z chochlikami czyli błędami w pisowni. Wszyscy którzy odnaleźli wszystkie błędy wygrali w konkursie i otrzymali dyplomy, mały upominek oraz 6 z angielskiego.

 

Mistrzowie to:

  1. Filip Borkowski
  2. Nikodem Ból
  3. Marlena Łaszyca - Sitek 
  4. Kacper Mieszaniec 
  5. Sonia Wietrzycka 
  6. Leon Krupa 

GRATULACJE!