W piątek 2 X 2020r. odbył się X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji już po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy to święto.

W tygodniu poprzedzającym ten dzień na lekcja matematyki przypominaliśmy i utrwalaliśmy tabliczkę mnożenia. Były zabawy i gry z tabliczką mnożenia, było bingo, memo karty Grabowskiego, interaktywne quizy internetowe.

W dniu Święta Tabliczki Mnożenia odbyły się tzw. egzaminy z tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy nie popełnili żadnego błędu otrzymali tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia na rok szkolny 2020/2021. Otrzymane certyfikaty wkleili na pierwszą stronę w zeszycie do matematyki jako dowód osiągniętego sukcesu.

Wyniki egzaminów w poszczególnych klasach:

Klasa 4a: zdawało 12 uczniów / egzamin zdało 3 uczniów - 25%

Klasa 5a: zdawało 12 uczniów / egzamin zdało 2 uczniów - 17%

Klasa 6a: zdawało 16 uczniów / egzamin zdało 9 uczniów - 56%

Klasa 6b: zdawało 17 uczniów / egzamin zdało 8 uczniów - 47%

Klasa 7a: zdawało 15 uczniów / egzamin zdało 5 uczniów - 33%

Klasa 7a: zdawało 19 uczniów / egzamin zdało 19 uczniów - 47%

Klasa 8a: zdawało 22 uczniów / egzamin zdało 10 uczniów - 45%

Wynik szkoły:

Zdawało: 112 uczniów / egzamin zdało 46 uczniów - 41% uczniów otrzymało Certyfikat Mistrza Tabliczki Mnożenia na rok szkolny 2019/2020.

Gratulujemy!!!

5 października 2020r. na tablicach korkowych na korytarzu zostały wywieszone liczby i kolory w języku angielskim. Dzieci na przerwach utrwalały pisownię słówek. Tydzień później wywieszone zostały nowe nazwy z chochlikami czyli błędami w pisowni. Wszyscy którzy odnaleźli wszystkie błędy wygrali w konkursie i otrzymali dyplomy, mały upominek oraz 6 z angielskiego.

Mistrzowie to:

1. Filip Borkowski
  2. Nikodem Ból
  3. Marlena Łaszyca - Sitek
  4. Kacper Mieszaniec
  5. Sonia Wietrzycka
  6. Leon Krupa

GRATULACJE!

25 września 2020r. w ramach dnia Języków Obcych został zorganizowany przez nauczyciela j.angielskiego Monikę Warmus i uczniów klasy 8a i 7a  Dzień Amerykański dla całej szkoły. Bawiły się z nami klasy 1-3 oraz 4-8. Uczniowie poznawali ciekawe fakty z historii, geografii a także informacje ze świata polityki (o Nowym Jorku, Hollywood, Waszyngtonie, Mount Rushmore i wykutych w skałach głowach 4 prezydentów)  St Zjednoczonych oraz słuchali i poznawali standardy muzyki amerykańskiego filmu jak ścieżka dźwiękowa z westernu 7 wspaniałych i Deszczowa piosenka a także takie śpiewające gwiazdy filmu jak Doris Day, Dean Martin i Frank Sinatra oraz Gene Kelly oraz współczesne ścieżki dźwiękowe z Gwiezdnych wojen. Wszyscy mogli spróbować ciasta brownie, kupić pop corn i wypić Coca-Colę oraz popróbować syropu klonowego.

Spotkanie z lasem i jego mieszkańcami - klasa 2
Po raz kolejny odwiedziliśmy magiczne miejsce w naszym mieście, jakim jest Centrum Edukacji Ekologicznej "Symbioza". Tym razem zwiedzaliśmy ekspozycję stałą ukazującą sekrety leśnego życia. W czasie tej wędrówki angażowaliśmy wszystkie zmysły, szczególnie w tajemniczej sali nocnej.