1 B - Eko Kreatorzy

W listopadzie klasa 1b wzięła udział w konkursie szkolnym EKO-KREATORZY. Z "rzeczy zbędnych" wykonaliśmy pomysłowe prace.
 
Listopad 2021 r.

4A - Dzień dziecka

Dzień Dziecka w kl.4a – uczniowie miło, sympatycznie i wesoło spędzili ten dzień. Były zabawy, gry a wszystko to w słodkiej atmosferze ciasteczek i lodów. Wszystkie dzieci spędziły czas z uśmiechem na twarzy i były zaskoczone, że czas zabawy dobiegł końca tak szybko😊

Czerwiec 2022 r.

4A - Matematyka uczy i bawi - Szalone zakupy

Dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych w klasie 4a, to inne spojrzenie na matematykę poprzez zabawę w szalone zakupy. Zaangażowanie dzieci przeszło moje oczekiwania, a rywalizacja o najlepsze zakupy była zacięta i bardzo, bardzo owocna. Trzeba było zwracać uwagę na ceny jednostkowe, wartość produktu i cenę końcową do zapłaty. Małe czwartaczki zdały egzamin z pierwszych swoich zakupów dla całej rodziny. GRATULUJĘ!

Renata Pasztor

Nauczyciel matematyki

Czerwiec 2022 r.

Angielski na wesoło w klasach I

Jak co roku uczniowie pierwszych klas pracując w grupach stworzyli piękne szkolne plecaki, w które zapakowali wszystkie przybory szkolne potrzebne do nauki. Zapraszamy do galerii zdjęć. 

Wrzesień 2021 r.

Bal karnawałowy klas 1 - 3

Karnawał to czas przepełniony muzyką i zabawą, w związku z tym 24 lutego 2022 r. odbył się BAL KARNAWAŁOWY przebierańców-uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Tego dnia od samego już rana w szkole można spotkać było wróżki, królewny, piratów, rycerzy, policjantów, detektywów, strażaków,  Spidermena, Batmana i wiele, wiele innych ciekawych postaci z bajek, baśni, świata magii i przedstawicieli wymarzonych profesji.

Wystrój sal lekcyjnych oraz korytarza przypominał wielką salę balową, na której dominowały serpentyny i balony. Wszystko to, wprowadzało dzieci w radosny nastrój i jednocześnie zachęcało do wesołej, spontanicznej zabawy. Wychowawcy klas dołożyli wszelkich starań, by ten dzień dominował w liczne konkursy, zagadki, zadania, konkurencje, zabawy muzyczne.
W czasie przerw w tańcach dzieci miały możliwość słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez Rodziców w poszczególnych klasach. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm utworów z repertuaru dziecięcego.

To był fantastyczny dzień obfity nie tylko w kolorowe przebrania, ale także radość, szczęście i wspaniałą zabawę. Dzieci miały także możliwość pozowania do zdjęć grupowych oraz indywidualnych.

Dziękujemy również wszystkim Rodzicom naszych uczniów za przygotowanie strojów karnawałowych dla dzieci oraz słodkiego poczęstunku.

Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły – czego dowodem są zdjęcia w zakładce GALERIA Zapraszamy do oglądania.

Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego. W ramach tego projektu realizowane są zajęcia koła informatycznego z zakresu algorytmiki i programowania.

W zajęciach obecnie uczestniczy 24 uczniów w dwóch grupach:

I grupa klasy 4 - 6 uczą się programowania w języku Scratch, zajęcia odbywają się w piątek 14:30 - 16:00.

II grupa klasy 7 - 8 uczą się programowania w języku Python, zajęcia odbywają się w poniedziałek 15:30 - 17:00

Zajęcia prowadzi p. Agata Biskup

Dzień Amerykański w sp 157

25 września 2020r. w ramach dnia Języków Obcych został zorganizowany przez nauczyciela j.angielskiego Monikę Warmus i uczniów klasy 8a i 7a  Dzień Amerykański dla całej szkoły. Bawiły się z nami klasy 1-3 oraz 4-8. Uczniowie poznawali ciekawe fakty z historii, geografii a także informacje ze świata polityki (o Nowym Jorku, Hollywood, Waszyngtonie, Mount Rushmore i wykutych w skałach głowach 4 prezydentów)  St Zjednoczonych oraz słuchali i poznawali standardy muzyki amerykańskiego filmu jak ścieżka dźwiękowa z westernu 7 wspaniałych i Deszczowa piosenka a także takie śpiewające gwiazdy filmu jak Doris Day, Dean Martin i Frank Sinatra oraz Gene Kelly oraz współczesne ścieżki dźwiękowe z Gwiezdnych wojen. Wszyscy mogli spróbować ciasta brownie, kupić pop corn i wypić Coca-Colę oraz popróbować syropu klonowego.

Dzień Bezpiecznego Internetu

 

 

Dzień Bezpiecznego Internetu – 11 luty 2020

Nasza szkoła brała udział w akcji Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku dzień ten wypadał 11 lutego 2020r.

Szkoła została zgłoszona do inicjatywy Polskiego Centrum Programu Safer Internet, NASK – Państwowy Instytut Badawczy, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

W okresie 10 – 28 lutego 2020r odbywały się lekcje dotyczące bezpieczeństwa w Internecie.

Każda klasa miała 1-2 lekcje o bezpiecznym Internecie. Uczniowie oglądali filmy edukacyjne, spoty, webinaria dostosowane do poziomu klas (do wieku uczniów).

Uczniowie klas 4-8 grali również w interaktywną, grupową grę decyzyjną na temat Bezpiecznego Internetu: „Rufus w opałach”. Gra edukacyjna „Rufus w opałach” pozwala zobaczyć, na jakie niebezpieczeństwa natrafia młody użytkownik nowoczesnych technologii i pokazuje, jak reagować w trudnych sytuacjach. Gra cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Uczniowie klas 1-3 oglądali lubiane przez uczniów filmiki edukacyjne „Owce w sieci”.

Materiały edukacyjne wykorzystywane podczas tych lekcji pochodzą ze strony: saferinternet.pl, akademia.nask.pl

Strony te polecamy również rodzicom w celu zapoznania się z bezpieczeństwem dzieci w sieci.

 

Dzień Języka Ojczystego

Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

Z okazji Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole odbyły się zorganizowane przez nauczycieli polonistów konkursy i zabawy popularyzujące wiedzę o języku polskim. Uczniowie mogli wykonać projekt okładki zeszytu do języka polskiego, wziąć udział w konkursie „Ojczyzna polszczyzna” oraz uczestniczyć 6 marca w zabawie „Przerwy z językiem polskim”. Podczas przerw wyszukiwali informacje, ćwiczyli dykcję, wymawiając łamańce językowe oraz odpowiadali na pytania dotyczące poprawności językowej. Niech to wydarzenie uświadomi nam wszystkim, że warto dbać o swój język ojczysty.

 

Dzień Kobiet w 7 A

Jak co roku chłopcy z 7A nie zawiedli. Kwiatki, ciasteczka i śmieszne zabawy . DziękujeMy.

Dzień Mamy i Taty

2 czerwca 2022 r. uczniowie klas 1 - 3 wraz ze swoimi wychowawczyniami, po długiej przerwie spowodowanej pandemią zaprosili do szkoły Rodziców aby uczcić DZIEŃ MAMY i TATY.

W tym wyjątkowym dniu wszyscy uczniowie składali swoim  rodzicom  podziękowania za ich miłość, dobroć i ciepło rodzinne. Wyrazili to pokazem swoich talentów (wokalnych, recytatorskich, aktorskich, sportowych, tanecznych). Zaśpiewane pięknie przez wszystkich uczniów kl. 1-3 piosenki dla Mamy i Taty wzruszyły niektórych zgromadzonych rodziców do łez.  W ten sposób, dzieci pragnęły wyrazić swoim rodzicom miłość i wdzięczność za ich rodzicielską dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i wybacza.

Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Były to chwile pełne wzruszeń i miłości. 
Dzień Mamy i Taty przebiegł w miłej i ciepłej atmosferze.

Urszula Sikora

Czerwiec 2022 r.

 

 

Festiwal Matematycznych Gier Planszowych

W dniu 18 marca 2022 r. w naszej szkole odbył się Festiwal Matematycznych Gier Planszowych. Poszczególne klasy uczestniczyły w rozgrywkach uczniowskich. Większość gier była wykonana własnoręcznie przez uczniów różnych klas, a w ostatnim czasie prym w tym przedsięwzięciu wiedzie klasa 4a, która była gospodarzem całej imprezy. Uczniowie przedstawiali swoje gry, tłumaczyli zasady, a potem wspólnie grali z innymi zawodnikami. Dla wygranych był przygotowany słodki poczęstunek. Bawiliśmy się wspólnie przez cały dzień.

Marzec 2022 r.