Angielski na wesoło w klasach I

Jak co roku uczniowie pierwszych klas pracując w grupach stworzyli piękne szkolne plecaki, w które zapakowali wszystkie przybory szkolne potrzebne do nauki. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wrzesień 2021 r.

Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego. W ramach tego projektu realizowane są zajęcia koła informatycznego z zakresu algorytmiki i programowania.

W zajęciach obecnie uczestniczy 24 uczniów w dwóch grupach:

I grupa klasy 4 - 6 uczą się programowania w języku Scratch, zajęcia odbywają się w piątek 14:30 - 16:00.

II grupa klasy 7 - 8 uczą się programowania w języku Python, zajęcia odbywają się w poniedziałek 15:30 - 17:00

Zajęcia prowadzi p. Agata Biskup

Dzień Amerykański w sp 157

25 września 2020r. w ramach dnia Języków Obcych został zorganizowany przez nauczyciela j.angielskiego Monikę Warmus i uczniów klasy 8a i 7a  Dzień Amerykański dla całej szkoły. Bawiły się z nami klasy 1-3 oraz 4-8. Uczniowie poznawali ciekawe fakty z historii, geografii a także informacje ze świata polityki (o Nowym Jorku, Hollywood, Waszyngtonie, Mount Rushmore i wykutych w skałach głowach 4 prezydentów)  St Zjednoczonych oraz słuchali i poznawali standardy muzyki amerykańskiego filmu jak ścieżka dźwiękowa z westernu 7 wspaniałych i Deszczowa piosenka a także takie śpiewające gwiazdy filmu jak Doris Day, Dean Martin i Frank Sinatra oraz Gene Kelly oraz współczesne ścieżki dźwiękowe z Gwiezdnych wojen. Wszyscy mogli spróbować ciasta brownie, kupić pop corn i wypić Coca-Colę oraz popróbować syropu klonowego.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu – 11 luty 2020

Nasza szkoła brała udział w akcji Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku dzień ten wypadał 11 lutego 2020r.

Szkoła została zgłoszona do inicjatywy Polskiego Centrum Programu Safer Internet, NASK – Państwowy Instytut Badawczy, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

W okresie 10 – 28 lutego 2020r odbywały się lekcje dotyczące bezpieczeństwa w Internecie.

Każda klasa miała 1-2 lekcje o bezpiecznym Internecie. Uczniowie oglądali filmy edukacyjne, spoty, webinaria dostosowane do poziomu klas (do wieku uczniów).

Uczniowie klas 4-8 grali również w interaktywną, grupową grę decyzyjną na temat Bezpiecznego Internetu: „Rufus w opałach”. Gra edukacyjna „Rufus w opałach” pozwala zobaczyć, na jakie niebezpieczeństwa natrafia młody użytkownik nowoczesnych technologii i pokazuje, jak reagować w trudnych sytuacjach. Gra cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Uczniowie klas 1-3 oglądali lubiane przez uczniów filmiki edukacyjne „Owce w sieci”.

Materiały edukacyjne wykorzystywane podczas tych lekcji pochodzą ze strony: saferinternet.pl, akademia.nask.pl

Strony te polecamy również rodzicom w celu zapoznania się z bezpieczeństwem dzieci w sieci.

Dzień Języka Ojczystego

Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

Z okazji Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole odbyły się zorganizowane przez nauczycieli polonistów konkursy i zabawy popularyzujące wiedzę o języku polskim. Uczniowie mogli wykonać projekt okładki zeszytu do języka polskiego, wziąć udział w konkursie „Ojczyzna polszczyzna” oraz uczestniczyć 6 marca w zabawie „Przerwy z językiem polskim”. Podczas przerw wyszukiwali informacje, ćwiczyli dykcję, wymawiając łamańce językowe oraz odpowiadali na pytania dotyczące poprawności językowej. Niech to wydarzenie uświadomi nam wszystkim, że warto dbać o swój język ojczysty.

Dzień Kobiet w 7 A

Gra terenowa - 8 skarbów Podgórza - klasa 4a

W dniu 18 czerwca 2021 r. klasa 4a uczestniczyła w grze terenowej "8 skarbów Podgórza" - o historii Podgórza organizowanej przez Centrum Kultury Podgórze. Gra przeznaczona była dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

Była to gra spacerowa w formie pętli - punktem początkowym i końcowym był budynek Centrum Kultury Podgórza ul. Sokolska 13
Trasa: Kościół św. Józefa, kładka o. Bernatka, Rynek Podgórski , Plac Niepodległości, Park im. Wojciecha Bednarskiego, Fort Benedykt, Kościół św. Benedykta.

Mimo dużego upału gra bardzo podobała się uczestnikom i jest godna polecenia również innym klasom we własnym zakresie.

Czerwiec 2021 r.

Herbatka u Królowej

W ramach święta KEN samorząd uczniowski zorganizował "Herbatkę u Królowej". Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia prezentacji o rodzinie królewskiej i dynastii Windsorów oraz o pochodzeniu herbaty oraz spróbować angielskiego brownie i angielskiej herbaty.

Więcej zdjęć w galerii szkolnej.
Październik 2021 r.

II półrocze

Ferie zimowe za nami. Rozpoczęło się nowe półrocze roku szkolnego 2019/2020. Do wakacji pozostało 137 dni co stanowi 4 miesiące i 16 dni.

Kino za baterie - 6 A

W piątek 21 lutego klasa 6 A wybrała się wraz z opiekunami do kina na film - Zew krwi. Film był nagrodą za zbiórkę bateria w ramach Programu MPO Kraków - Kino za baterie.

Konferencja dla Opiekunów Samorządów Uczniowskich

13 lutego opiekun samorządu uczniowskiego pani Monika Warmus brała udział w Konferencji, która odbyła się w Urzędzie Miasta Krakowa nt.: ODPOWIEDZIALNY I ZAANGAŻOWANY SAMORZĄD. Konferencję otworzyło wystąpienie pani Anny Korfel - Jasińskiej Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji Sportu i Turystyki