26 czerwiec 2023

W bieżący roku szkolnym 2022/2023 i w poprzednim 2021/2022 nasza szkoła uczestniczyła w 3 i 4 edycji Ogólnopolskiego Projektu Grantowego Centrum Mistrzostwa Informatycznego (CMI). Celem projektu było między innymi aktywizacja dzieci i młodzieży uzdolnionej informatycznie.

W ramach tego grantu uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w zajęciach koła informatycznego podnosząc swoje kompetencje w zakresie algorytmiki i programowania.

Zajęcia koła informatycznego CMI w ramach grantu unijnego odbywały się w dwóch grupach:

Grupa starsza klasy 5a i 6a – uczestniczyło 11 uczniów

Grupa młodsza klasy 4a i 4b – uczestniczyło 10 uczniów

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za uczestnictwo – razem 21 uczniów. Wielu uczniów aktywnie uczestniczyło w zajęciach, na których była wysoką frekwencja. Uczestnicy otrzymali nagrody finansowane z grantu.

Czerwiec 2023 r.