05 grudzień 2022

W dniach 28 listopada do 3 grudnia 2022 r. uczniowie klasy III A wyjechali na tzw. białą szkołę do Piwnicznej -Zdroju. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Urszula Sikora i Beata Stolicka oraz dyżurujący wychowawcy z Domu Wczasów Dziecięcych: P. Urszula, P. Elżbieta, P. Izabela i P. Tomasz. Oprócz zajęć profilaktycznych uczniowie aktywnie spędzali czas podczas wspólnych wycieczek, spacerów oraz zabaw towarzyskich.

W ramach Białej Szkoły odbywały się następujące imprezy okolicznościowe i wycieczki turystyczne:

  • piesze wycieczki wzdłuż Popradu,

  • zwiad terenowy po Piwnicznej - Zdroju,

  • dyskoteka andrzejkowa,

  • gry i zabawy na terenie ośrodka wypoczynkowego: konkurs „Mam talent”, turniej futbolu stolikowego, konkurs przyrodniczy, konkurs plastyczny oraz turniej 1 z 10,

  • wycieczka autokarowa do Nowego Sącza i zwiedzanie Miasteczka Galicyjskiego, oraz do Starego Sącza i zwiedzanie Ołtarza Papieskiego i izby pamięci,

  • ognisko z pieczeniem kiełbasek i pląsami,

  • strefa kibica, oglądanie meczu POLSKA : ARGENTYNA,

  • wyprawy górskie na Węgielnik oraz Bucznik – szczyt w Paśmie Radziejowej w Beskidzie Sądeckim,

  • zajęcia dydaktyczne w oparciu o lekturę Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą.

Organizatorzy starali się, aby dzieciom niczego nie brakowało i zapewniali fachową pomoc w każdej sferze swej działalności.

Wyjazd uczniów był również idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. Systematycznie wdrażano zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz zasady savoir – vivre przy stole. Biała szkoła okazała się też bardzo dobrym sposobem na integrację. Uczniowie uczestniczyli we wspólnych zabawach i konkursach, ucząc się przy tym zasad tzw. zdrowej rywalizacji.

Mam nadzieję, że uczniowie na długo zapamiętają mile spędzony czas podczas wspólnych zabaw, gier i wycieczek a zdjęcia, które Państwu przesyłałam po każdym dniu aktywności będą okazją do wspaniałych opowieści dzieci o tym jak ciekawie, fantastycznie i radośnie spędziły razem kilka dni. 

Dziękuję każdemu uczniowi z osobna za radość i koleżeńską postawę oraz aktywny udział w zajęciach podczas pobytu w Domu Wczasów Dziecięcych w Piwnicznej – Zdroju. 

Urszula Sikora