14 listopad 2022

10 listopada 2022 r. w szkolnej auli odbyła się uroczysta akademia z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowana pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego i muzyki. Scenografię zaprojektował nauczyciel plastyki.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego Szkoły i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie usłyszeliśmy wzruszający montaż słowno-muzyczny w wykonaniu starszych uczniów. Publiczność z zapałem śpiewała popularne pieśni patriotyczne. W ostatniej części akademii wybrzmiały słowa solidarności z państwem ukraińskim broniącym swojej niezależności. Wystąpili też uczniowie z Ukrainy, którzy piosenką śpiewaną po polsku i ukraińsku postanowili się włączyć w obchody naszego święta.

Wszystkim recytującym i śpiewającymi uczniom gratulujemy patriotycznej postawy.

Listopad 2022 r.