21 październik 2022

21 października 2022 r. klasa 3A postanowiła zamiast tradycyjnej nauki w szkole wyruszyć na rekreacyjno-edukacyjny spacer do pobliskiego Lasu Krzyszkowickiego. Korzystając z pięknej pogody oraz uroku jesieni, przemierzaliśmy malownicze, leśne ścieżki, przypominając i utrwalając sobie informacje zdobyte na lekcji na temat: Warstw lasu.

Idąc wzdłuż potoku Malinówka obserwowaliśmy zmieniający się krajobraz, który jeszcze kilka miesięcy temu był integralną częścią lasu, dzisiaj jest to teren budowy dwóch zbiorników przeciwpowodziowych Malinówka 1 oraz Malinówka 2. Widok ten zainspirował nas do dyskusji na temat ingerencji człowieka w środowisko.

Nie zabrakło też dobrej zabawy, np. budowy szałasu, szukania ciekawych patyków, rzucanie w siebie suchych, kolorowych liści itd.

Gdy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły, czekał już na nas pyszny obiad. 

Urszula Sikora

Październik 2022 r.