10 październik 2022

7 października 2022 r. uczniowie kl. 3a, 1a, 1b oraz 1c mieli okazję zwiedzić Park Rozrywki Zatorland. Zatorland to cztery parki tematyczne zlokalizowane w Zatorze, na ogromnej powierzchni 14 hektarów, na świeżym powietrzu w naturalnej przestrzeni.

Park Ruchomych Dinozaurów jest największym tego typu parkiem w Europie. Podziwialiśmy w nim między innymi największego dinozaura jaki chodził po ziemi, czyli Argentynozaura. Ma 9 metrów wysokości, czyli tyle, co dwupiętrowa kamienica i 35 metrów długości, czyli tyle co pełnowymiarowy kort tenisowy. Do tego wydaje dźwięki i majestatycznie porusza gigantycznym ogonem. Zobaczyliśmy także ruszającego się i ryczącego T-Rexa naturalnej wielkości. Ten park zwiedzaliśmy z przewodnikiem, który opowiadał nam ciekawostki z życia tych fascynujących stworzeń.

W Parku Owadów, mieliśmy okazje zobaczyć gigantyczne figurki owadów. Niektóre z nich także się ruszają i wydają dźwięki. Bardzo przyjemnie się je ogląda. Znajduje się tu też ogromny plac zabaw .

Z parku owadów wchodzi się do domku do góry nogami, w którym uczniowie trochę poszaleli, i niektórym zakręciło się w głowie.

Park Mitologii, zlokalizowany jest na malowniczym jeziorze, po którym dryfują rzeźby przedstawiające najwspanialsze mity Greków i Rzymian, a pomiędzy nimi tańczące fontanny, którymi można samemu sterować. Przeszliśmy główną aleją podziwiając piękno tego miejsca. Nasz spacer zakończyliśmy przy koniu trojańskim.

Lunapark, to centralna część parku ZATORLAD, do której wracaliśmy kilka razy. Tu dzieci z wypiekami na twarzy korzystały z przeróżnych karuzel, i innych atrakcji.

Na terenie lunaparku znajduje się kino 5D, w nim mieliśmy okazję przenieść się w zamierzchłe czasy dinozaurów. O mały włos nie zostaliśmy zdeptani przez ogromne nogi Brachiozaura, a kometa zatrzymała się tuż przed naszymi nosami.

Ten dzień spędziliśmy na świeżym powietrzu, wśród przepięknie podświetlonej słońcem przyrody jesiennej. Po przeżyciu w jednym miejscu poczwórnej dawki atrakcji, zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do naszej szkoły.

Urszula Sikora

Pazdziernik 2022 r.