28 wrzesień 2020
25 września 2020r. w ramach dnia Języków Obcych został zorganizowany przez nauczyciela j.angielskiego Monikę Warmus i uczniów klasy 8a i 7a  Dzień Amerykański dla całej szkoły. Bawiły się z nami klasy 1-3 oraz 4-8. Uczniowie poznawali ciekawe fakty z historii, geografii a także informacje ze świata polityki (o Nowym Jorku, Hollywood, Waszyngtonie, Mount Rushmore i wykutych w skałach głowach 4 prezydentów)  St Zjednoczonych oraz słuchali i poznawali standardy muzyki amerykańskiego filmu jak ścieżka dźwiękowa z westernu 7 wspaniałych i Deszczowa piosenka a także takie śpiewające gwiazdy filmu jak Doris Day, Dean Martin i Frank Sinatra oraz Gene Kelly oraz współczesne ścieżki dźwiękowe z Gwiezdnych wojen. Wszyscy mogli spróbować ciasta brownie, kupić pop corn i wypić Coca-Colę oraz popróbować syropu klonowego.