Do przedszkola uczęszczać mogą wyłącznie dzieci zdrowe bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

Preferowane są zdalne formy kontaktu z Przedszkolem, Wychowawcami grup i sekretariatem. W celu kontaktu z Wychowawcami należy korzystać z dziennika elektronicznego lub telefonu, w przypadku kontaktu z Przedszkolem preferowany jest kontakt telefoniczny lub za pomocą poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rodzice zobowiązani są bezwzględnie przekazać Wychowawcom aktualne numery telefonów kontaktowych przy każdorazowej zmianie numeru.

Przyprowadzanie i odbieranie dzieci z Przedszkola

1. Dzieci przyprowadzane są do Przedszkola i odbierane wyłącznie przez opiekunów bez objawów chorobowych.

1. Rodzice lub opiekunowie nie wchodzą na teren Przedszkola. Przy wejściu do Przedszkola dzieci przekazywane są pod opiekę pracownika pełniącego dyżur.

1. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.

1. W okresie od 1 do 4 września br. rodzice i opiekunowie dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną lub zaczynających uczęszczać do Samorządowego Przedszkola nr 42 mogą, przy zachowaniu środków bezpieczeństwa, wejść na teren przedszkola i odprowadzić dzieci do szatni.

1. Opiekunowie zobowiązani są przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe oraz dezynfekcja rąk).

1. Po wejściu do swojej sali dziecko ma obowiązek dokładnie umyć ręce.

1. Dziecko nie może ze sobą wnosić na teren Przedszkola żadnych niepotrzebnych przedmiotów (zabawek, maskotek, gadżetów, itp.), nie może również zabrać do domu wytworów swojej pracy (prace plastyczne, ulepianki z mas plastycznych, itp.)

1. Dziecku zgłaszającemu złe samopoczucie lub takiemu, u którego złe samopoczucie zaobserwuje nauczyciel lub inny pracownik Przedszkola dokonuje się pomiaru temperatury przy użyciu termometru bezdotykowego.

1. Jeśli pomiar temperatury dziecka wykaże temperaturę powyżej 37 C rodzice zobowiązani są do niezwłocznego odebrania dziecka z Przedszkola.

Funkcjonowanie Sekretariatu Przedszkola

1. Sekretariat Przedszkola mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 157 w Krakowie.

1. W przypadku zgłaszania nieobecności dziecka w przedszkolu należy kontaktować się bezpośrednio z intendentem: 12-657-75-62, w. 123