Z życia szkoły

Kronika najważniejszych wydarzeń w roku szkolnym 2016/2017

ostatnia aktualizacja: 30 czerwca 2017


Czerwiec 2017

Piknik Integracyjny w Parku Bednarskiego
13.06.2017 13 czerwca 2017 r. jak co roku uczennice klas drugich Gimnazjum pomagały w organizacji Pikniku Integracyjnego w parku Bednarskiego w Podgórzu odbywającego się pod patronatem Centrum Kultury Podgórza. Dziewczyny przygotowały wiele atrakcji - modelowanie balonów, malowanie twarzy, konkurencje sprawnościowe oraz tańce. Dziękujemy za zaangażowanie i wrażliwość na potrzeby innych ludzi.

II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników
02.06.2017 Miło nam poinformować, że uczennica klasy II b Gimnazjum nr 33 Magdalena Książak została laureatką Nagrody im. św. Jana Pawła II w roku 2017, przyznawanym uczniom reprezentującym wzorową postawę moralną i pracującym na rzecz innych. Nagrodę funduje Rada Dzielnicy XII oraz proboszcz parafii w Nowym Bieżanowie. Uroczyste wręczenie nagród zorganizował Dom Pracy Twórczej  "Wielopole". Wielkie gratulacje dla Madzi.

Ogólnopolska akcja "Jak nie czytam, jak czytam"
01.06.2017 1 czerwca 2017 r. uczniowie SP nr 157 oraz Gimnazjum 33 przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu największej liczby czytających w tym samym czasie. Akcja, która miała miejsce po raz drugi, odbywa się pod hasłem ,,Jak nie czytam, jak czytam" i ma promować czytelnictwo, a nawet zaprowadzić modę na czytanie. Uczniowie najmłodszych klas SP zgromadzili się na wspólnym czytaniu w auli i tam prezentowali swoje ulubione książki ioraz czytali ich fragmenty. Uczniowie klas starszych SP oraz klas gimnazjalnych czytali na świeżym powietrzu na dziedzińcu szkolnym. Wymyślali też hasła zachęcające do czytania. Największe uznanie zdobyły hasła:,, Lek na głowę jest w aptece, a na mądrość w bibliotece" (klasa I a), ,,Czytam, więc jestem. Jestem więc czytam" (klasa III b), Gdy na polu jest brzydka pogoda, książka szczęścia Ci doda", ,,Rano, wieczorem, o każdej porze, książka Ci zawsze pomoże (klasa VI b). Skandowano także hasło, które powinno wcielać w życie młode pokolenie: ,,Żyję drukiem, nie facebookiem". Zdjęcia w galerii

Szkolny Turniej Szachowy
01.06.2017 W Dzień Dziecka 1 czerwca 2017 r. entuzjaści Królewskiej Gry w szachy mieli okazję zmierzyć się ze sobą podczas Szkolnego TurniejuSzachowego, który zorganizował p. Sławomir Chmiel.
Wyniki na poszczególnych etapach:
Szkoła Podstawowa nr 157:
klasy I - III
1. miejsce - Bartek Wójcik  3A
2. miejsce - Mateusz Waliduda  3A
3. miejsce - Filip Baran  2A

klasy IV - VI
1. miejsce - Adam Krupa  6 A
2. miejsce - Jakub Jędras  5 A
3. miejsce - Piotr Góra 6 B

Gimnazjum nr 33
1. miejsce - Jakub Ryńca 3 B
2. miejsce - Kacper Kranc 3 B
3. miejsce - Jędrzej Kwiatkowski 3 B

Maj 2017

Szkolny Maraton Leksykalny z Języka Francuskiego
31.05.2017

W maju uczniowie uczący się języka francuskiego wzięli udział w szkolnym maratonie leksykalnym. Na poziomie klas I MISTRZEM SŁÓWEK FRANCUSKICH została Wiktoria Góralik, WICEMISTRZEM– Natalia Kozień, WYRÓŻNIENIE otrzymała Karolina Długopolska. Na poziomie klas II MISTRZEM SŁÓWEK FRANCUSKICH została Oliwia Ufniarz, WICEMISTRZEM – Magdalena Książak, WYRÓŻNIENIE otrzymała Angelika Kozień. Na poziomie klas III MISTRZEM SŁÓWEK FRANCUSKICH została Weronika Mirek, WICEMISTRZEM – Joanna Zając, WYRÓŻNIENIE – Oliwia Osak.                                                                                                  

                                                                                                          Gratulujemy zwycięzcom!


II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników
19.05.2017

Miło nam poinformować, że uczniowie Łukasz Trawa z klasy IIIa i Tomasz Dorynek z klasy IIIb SP nr 157 w Krakowie zdobyli II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników. Rozgrywki finałowe w Katowicach były niezmiernie emocjonujące. Chłopcy spisali się znakomicie, zajmując II miejsce i pokonując dziewiętnaście innych drużyn z całej Polski. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych - równie wspaniałych.


Konkurs związany z Krakowską Strażą Pożarna
17.05.2017 W środę 17 V 2017 r. w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 6 odbył się konkurs związany z Krakowską Strażą Pożarną a którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 24 . Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów z klasy 6 A - Dominik Mietełka, Adam Grysiak, Jakub Wilczyński i Mikołaj Czernik oraz 2 uczniów z klasy 2 Magdalena Przystupa i Piotr Cyrybał. Uczniowie rywalizowali ze sobą w zawodach sprawnościowych i pisali test związany z historią Krakowskiej Straży Pożarnej. Wniki poznamy niebawem a zdjęcia z zawodów można zobaczyć w galerii szkolnej.

Konkurs Wiedzy o Francji
12.05.2017

KONKURS WIEDZY O FRANCJI „VIVE LA FRANCE”

12-25 maja 2017r.

W dniu 12 maja 2017 r. w C.M. im. dr. H. Jordana odbył się I etap konkursu Wiedzy o Francji „Vive la France”. W eliminacjach wzięło udział 70 uczestników z krakowskich gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Kozień (Ib), Paulina Sikora (Ib), Magdalena Książak (IIb), Barbara Duda (IIa), Angelika Kozień (IIa), Laura Markielowska (IIIb), Weronika Mirek (IIIb) i Joanna Zając (IIIb). Nasze uczennice osiągnęły jedne z najlepszych wyników, co podkreślał organizator konkursu!

Wśród 10 osób biorących udział w półfinale znalazły się Madzia Książak i Basia Duda.

W finale bezkonkurencyjna okazała się BASIA DUDA zajmując I miejsce!

Nagrody i dyplomy wręczał uczestnikom pan Frédéric de Touchet - Konsul Generalny Francji.

Wszystkie dziewczyny musiały wykazać się ogromną wiedzą z geografii i historii Francji, malarstwa, literatury, mody oraz kuchni francuskiej. Wytrwale i cierpliwie przygotowywały się do konkursu od kilku miesięcy.

Dziękuję, gratuluję i zapraszam do udziału w przyszłym roku szkolnym!

Justyna Unrug


Kwiecień 2017

Dzień Ziemi w SP nr 157
26.04.2017 W środę 26 IV odbył się w SP 157 "Dzień Ziemi". Uczniowie klas 4 - 6 zapoznali się z problemem niskiej emisji. Najpierw obejrzeliśmy film z serii "Dziękuję. Nie truję", a następnie wystawę plakatów. Dziękujemy za nie uczniom i wychowawcom SP 157 oraz zainteresowanych tematyką ekologiczną uczniom Gimnazjum 33.
Podczas warsztatów plastycznych pod kierunkiem mgr Moniki Stępak uczniowie wykonali węże z nakrętek, piórniki i butelki PET.
Wspólna praca pt. "Wiosenna Łąka" z kolorowych zakrętekozdobi na trwałe korytarz naszej szkoły. Wszystkim uczestnikom wydarzenia dziękujemy za wspólną pracę.
mgr Małgorzata Bartczak

Konkurs Zaczarować słowem
24.04.2017 24.04.2017 r. w SP 117 odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski pt. Zaczarować słowem, w którym udział wzieło kilkoro uczniów z naszej szkoły. Gratulujemy Dominice Knap z 6 B zdobycia wyróżnienia. Trzymamy za nich kciuki.

Drużyna młodszych uczniów w finale ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników
21.04.2017 21.04.2017 r. odbyły się we wszystkich województwach półfinały ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników. Naszą szkołę podstawową reprezentowały: drużyna uczniów klas młodszych w składzie: Tomasz Dorynek, Magdalena Kozaczewska i Łukasz Trawa oraz drużyna uczniów klas starszych: Jakub Jędras, Marta Kozaczewska oraz Bartosz Woszczyk. Oba zespoły spisały się znakomicie, ale szczególne gratulacje należą się uczniom młodszym, którzy awansowali do finału i pojadą do Katowic.

VI Dyktando o tytuł Mistrza Ortografii Dzielnicy XII
07.04.2017 7.04.2017 r. odbyło się uroczyste podsumowanie VI Dyktanda o tytuł Mistrza Ortografii Dzielnicy XII dla uczniów szkół podstawowych organizowanego przez Dom Kultury Na Wrzosach. Uczniowie naszej szkoły mogą się pochwalić licznymi  sukcesami. Piotr Krzywak zdobył tytuł Wicemistrza Ortografii, a Jędrzej Podpłomyk, Jakub Jędras, Kacper Kalicki i Weronika Bogacz zajeli pierwsze trzy miejsca. Gratulujemy!

Spotkanie z pisarzem Tomaszem Trojanowskim w Bibliotece Kraków
05.04.2017 W Filii Biblioteki Kraków przy ul. Teligi 5 odbyło się spotkanie pisarza Tomasz Trojanowskiego autora Kocich historii, z uczniami klas I, II a i II b SP 157. Pisarz bardzo ciekawie opowiadał o swoich książkach, czytał wybrane fragmenty, odpowiadał na pytania czytelników. Teraz pora na lekturę utworów. Zdjęcia w galerii

Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej nr 157
01.04.2017 W sobotę 1 kwietnia, w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Gościliśmu uczniów przyszłych klas pierwszych i ich opiekunów. Na każdego malucha czekał słodki poczęstunek oraz tarcza szkolna. Zarówno dzieci jaki i starsi mogli wziąć udział w warsztatach ozdób wielkanocnych. Dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy we wrześniu!
                                                                                                                             Dyrekcja i Nauczyciele

Marzec 2017

Dzień Św. Patryka w ZSO nr 15
17.03.2017 W dniu 17 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły obchodzili "Dzień Św. Patryka" patrona Irlandii. Uczniowie przyszli do szkoły na zielono lub mieli zielone akcenty a także dekorowali swoje klasy. Samorząd wspólnie z nauczycielami języka angielskiego postanowił nagrodzić najciekawiej ubranych uczniów i sale lekcyjne a Pani dyrektor Danuta Kohut wręczyła zwycięzcom pamiątkowe dyplomy. Wszyscy dobrze się bawili i napewno inicjatywa zostanie powtórzona za rok. Zdjęcia w galerii. 

Książka moim przyjacielem - Konkurs dla śwetlic szkolnych promujący czytanie.
15.03.2017 W dniu 15 marca 2017 r. uczeń klasy 3A Łukasz Trawa wywalczył pierwsze miejsce w konkursie "Książka moim przyjacielem" organizowanym przez Bibliotekę Wojewódzką przy ul. Rajskiej w Krakowie. Łukasz wykonał i zaprezentował swój Lapbook w oparciu o przeczytaną książkę Alfreda Szklarskiego pt. "Tomek w krainie kangurów". Piękne wykonanie i bardzo dobre zachęcenie do przeczytania tej książki znalazło uznanie wśród jurorów.

Dzielnicowy konkurs dla uczniów gimnazjum "Spacerkiem po Krakowie"
14.03.2017 14 marca w budynku ZSO 15 w Krakowie odbył się międzyszkolny konkurs dla uczniów gimnazjum z dzielnicy XII ,,Spacerkiem po Krakowie". W tym roku bibliografia konkursowa dotyczyła związków z Krakowem dwu Naczelników: Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego. Uczestnicy musieli się wykazać znajomością tych tekstów oraz w ciekawy sposób przedstawić przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną o osobie związanej z naszym miastem, której działalność przypada na okres niewoli narodowej. W konkursie wzieło udział dziewięć trzyosobowych drużyn. Pierwsze miejsce ex aequo drużyna z Gimnazjum nr 33 i drużyna z Gimnazjum nr 32. Drugiego miejsca nie przyznano, a trzecie miejsce ex aequo drużyna z Gimnazjum nr 29 i druga drużyna z Gimnazjum nr 32. Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za przygotowanie się do konkursowych zmagań.
Szczególne gratulacje składamy naszej drużynie:  Barbarze Foszcz, Wiktorii Kuchnie i Julii Pazdalskiej.

Dzień Bezpiecznego Internetu
10.03.2017 W piątek 10 marca 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. W ramach tych obchodów zorganizowaliśmy piknik edukacyjny dla klas 4-6 "Internet bez hejtu" na podstawie scenariusza pochodzącego ze strony www.edukacja.fdn.pl
Celem pikniku edukacyjnego było zwiększenie świadomości zjawiska hejtowania oraz zaprezentowanie sposobów reagowania na tego typu treści. Uczniowie brali udział w różnych formach aktywności oglądali film edukacyjny "Dodaj znajomego" oraz teledysk "Przytul hejtera" pracowali w grupach, rozwiązywali quizy oraz brali udział w innych ciekawych zabawach. Zdjęcia w galerii.

XVII Konkurs Poezji Obcojęzycznej
09.03.2017 Dnia 9 marca 2017 r. w XX LO w Krakowie odbył się XVII Konkurs Poezji Obcojęzycznej. Naszą szkołę reprezentowały Alicja Rubin i Joanna Zając z klasy III B. Gimnazjum nr 33. Zdjęcia w galerii.

Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem
09.03.2017 9 marca 2017 r. odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Waldemarem Cichoniem. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I - IV SP. Autor serii książek o kocie Cukierku opowiedział o bohaterze swoich utworów, wyjawił, dlaczego kot nosi takie imię i skąd się biorą pomysły na nowe opowieści oraz odpowiadał na pytania małych czytelników. Można też było uzyskać jego autograf i imienną dedykację. Wszystkich miłośników przygód kota Cukierka zapraszamy do biblioteki, gdzie można pożyczyć wybraną książkę. Zdjęcia w galerii.

Wyjście do Parku Trampolin klasy 6 A SP 157
08.03.2017 W dniu 8 marca 2017 r. z okazji Święta Dziewczyn klasa 6a była w GoJump - Parku Trampolin. Zabawa była przednia, wszystkim bardzo się podobało. Zachęcamy inne klasy do aktywności fizycznej w parku trampolin. Dziękujemy rodzicom za zgodę na wyjście. Zdjęcia w galerii.

Wycieczka klas III Gimnazjum nr 33 do Muzeum Auschwitz - Birkenau
06.03.2017 Jak co roku uczniowie klas III Gimnazjum nr 33 wraz z opiekunami wybrali się w poniedziałek 6 marca na wycieczkę do Muzeum Auschwitz - Birkenau. Podczas wycieczki poznali tragiczną historię więźniów i ofiar obozu, oraz uczcili pamięć wszystkich Pomordowanych chwilą ciszy i zadumy oraz zapalili znicz pod ścianą straceń bloku nr 11. 

Luty 2017

Festiwal Piosenki Anglojęzycznej - Dom Kultury Podgórze
27.02.2017 27 lutego dzieci z klas 3A i 3B Szkoły Podstawowej nr 157 wzieły udział w Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej organizowanej przez Dom Kultury Podgórze. Zaśpiewały za które zespół ''Holidays Kids" czyli dzieci z klasy 3 B otrzymały wyróżnienie i nagrody. Zdjęcia w galerii szkolnej. 

Apel podsumowujący osiągnięcia uczniów SP nr 157 w I półroczu
24.02.2017 W dniu 24 lutego 2017 r. odbył się apel podsumowujący osiągnięcia uczniów klas IV - VI w I półroczu. Pani Dyrektor Danuta Kohut wręczyła nagrody laureatom konkursów szkolnych, a także pogratulowała laureatom i wyróżnionym w konkursach międzyszkolnych. Podkreśliła, że każdy uczeń ma możliwość rozwijania swoich zainteresowań i wykazania się swoimi umiejętnościami. Wspólne zdjęcie nagrodzonych uczniów w galerii.

Tłusty Czwartek w 6 A SP 157
23.02.2017 Jak co roku, rodzice uczniów klasy 6 A SP 157 zabdali o pyszne pączki dla całej klasy na "tłusty czwartek". Pączki bardzo smakowały wszystkim. Dziękujemy rodzicom.

Styczeń 2017

Uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej SP na czytelników
27.01.2017 27 stycznia odbyło się w bibliotece szkolnej uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej SP na czytelników. Pierwszoklasiści wykazali się wiedzą o różnych bajkowych postaciach, poznali zasady korzystania z biblioteki i czytelni oraz przyrzekli , że będą dbać o pożyczone książki. Życzymy im niezapomnianych czytelniczych wrażeń. Zdjęcia w galerii.

Eliminacje Szkolne Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania
24.01.2017 24 stycznia odbyły się w bibliotece eliminacje szkolne Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. Chętni uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zaprezentowali teksty dotyczące Małopolski lub napisane przez autorów pochodzących z naszego regionu.
Do etapu wojewódzkiego awansowali:
Milena Stopa kl. 2a SP, Karolina Malec kl. 4a SP, Mateusz Sieniawski kl. 6a SP i Karolina Cyrybał i Anna Okarmus z kl. III a Gimnazjum. Gratulujemy i trzymamy kciuki aby jak najlepiej wypadli w eliminacjach wojewódzkich.

Warsztaty na Wydziale Fizyki UJ w ramach przygotowań do konkursu Świetlik
17.01.2017 W ramach przygotowań do Świetlika - konkurs nauk przyrodniczych, grupa uczniów z klas 4 - 6 z opiekunem p. M. Bartczak uczestniczyła w warsztatach, które odbyły się na Wydziale Fizyki UJ. Temat warsztatów: Ćiśnienie czyli dlaczego możemy jeździć na nartach, latać samolotem? My już wiemy a Wy?

Grudzień 2016

Wspólne koledowanie i Jasełka klas I - III
22.12.2016 22 grudnia 2016 r. uczniowie klas 1 - 3 spotkali się na wspólnym kolędowaniu. Poszczególne klasy prezentowały wybraną przez siebie kolędę a klasa 2 B przedstawiła Jasełka, które wprowadziły widownię w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Zdjęcia w galerii.

Jasełka w ZSO nr 15
21.12.2016 21 grudnia 2016 r. ogodz. 17.00 w naszej szkole zostały wystawione jasełka przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej 157 i Gimnazjum 33 pod opieką siostry Zofii Sowiźrał oraz pani Bogusławy Olszówki. Spektakl łączył w sobie elementy tradycji biblijnej i współczesności, o oprócz Świętej Rodziny i adorujących Dzieciątko pojawił się nowy bohater - Mały Książę, próbujący zrozumieć tajemnicę miłości Boga do człowieka. Aktorzy znakomicie wcielili się w swoje role, a wzruszona publiczność nagrodziła ich występ gromkimi brawami.

Na przedstawienie zostali zaproszeni nauczyciele i znakomici goście: przedstawiciele Dzielnicy XII i parafii, sponsorzy, którzy wspierają szkolne imprezy: p. M. Zaprzałka (Gabinet Rehabilitacji REHA MED.), p. E. Surówka (Restauracja "Venezia"), p. S. Steinhof (firma Heban), p. D. Soból (Jadłodajnia DO MATI), p. A. Potępa (Zakład Kosmetyczny Pawie Pióro), p. K. Krawczyk (Com Com Zone Prokocim), p. A. Kowal (Salon fryzjerski "Anna"), p. T. Adamczyk - Godyń (Hotel Restauracja "Teresita"), p. T. Czechowski (TM Progress), p. H. i Z. Wójcik (Sklep Ogólnospożywczy ABC), P. D. Słuszek (Minimarket "Oleńka"), a także siostry Michalitki.

Po spektaklu odbyło się spotkanie opłatkowe dla gości oraz pracowników Szkoły zorganizowane przez Panią Dyrektor Danutę Kohut. Swą obecnością uświetnili je: przewodniczący Rady Dzielnicy XII Miasta Krakowa pan Zbigniew Kożuch, radny pan Janusz Zadwórny, Ksiądz Proboszcz Andrzej Piróg, państwo Wójcikowie, pani Krystyna Kalemba z Domu Pracy Twórczej "Wielopole, Wielopole". W prawdziwie świątecznej atmosferze i przy betlejemskim światełku przyniesionym przez harcerzy dzielono się opłatkiem, kolędowano i składano sobie najlepsze życzenia.

Jasełka obejrzeli także uczniowie obu szkół w dniu klasowych wigilii - 22 grudnia.

Przedstawienie terapeutyczne dla klasy 5 B
20.12.2016 20 grudnia 2016 r. klasa 5 B SP 157 uczestniczyła w terapetycznym przedstawieniu teatralnym nt. programów komputerowych, uzależnień od nich oraz emocji i przeżyć ludzkich. Zdjęcia w galerii szkolnej.

Szkolny Konkurs Piosenki - WE LOVE ENGLISH
19.12.2016 19 grudnia 2016 r. odbył w Szkole Podstawowej nr 157 Szkolny Konkurs Piosenki w języku angielskim - WE LOVE ENGLISH dla uczniów klas 1 - 3. Zdjęcia w galerii szkolnej.

Spektakl terapeutyczny pt. Olbrzymi talent
15.12.2016 15 grudnia 2016 r. uczniowie klas 1 - 3 Szkoły Podstawowej nr 157 uczestniczyli w spektaklu terapeutycznym pt. Olbrzymi Talent. Miał on na celu zwrócić uwagę dzieci na tolerancję i zasady rządzące przyjaźnią.

Mikołajkowe wyjście 4 A
07.12.2016 W ramach mikołajkowego wyjścia uczniów 4 a miło i smacznie spędziliśmy czas w Pijalni Czekolady Wedel. Następnie w Kamienicy Hipolitów obejrzeliśmy jak wyglądało mieszkanie mieszczan w XVIII w. W muzeum dowiedzieliśmy się o tradycjach świątecznych. W ramach warsztatów wykonaliśmy (wydrapaliśmy) świąteczny rysunek. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zasponsorowanie nam tego wyjścia. Tacie Karola dziękujemy za opiekę,

Orszak Świętego Mikołaja
06.12.2016 6 grudnia przybył do ZSO 15 Mikołaj w towarzystwie uroczych aniołków i równie uroczych diabełków. Dzięki Radzie Rodziców worek Mikołaja był pełny i  słodkich podarunków starczyło dla wszystkich. Dziękujemy za udaną zabawę i zapraszamy do galerii by przeżyć to jeszcze raz.

Mikołajkowe wyjście do pizzerii Magillo w Bieżanowie - 5 B
06.12.2016 Święty Mikołaj zaprosił dzieci z 5 B do pizzerii Magillo w Bieżanowie. Dzięci uczestniczyły w przygotowaniu swojej pizzy a później w smacznym konsumowaniu. Oprócz tego były zachwycone scenerią tego miejsca. Oglądanie żyjących tam zwierząt i gadanie z papugą nie miało końca. Mysle, że wszyscy wrócili zadowoleni i syto najedzeni. Dziękujemy za pomoc Panu Ryńcy.

Bezpieczny Kraków
05.12.2016 W dniu 05.12.2016 r. w ZSO nr 15 odbył się turniej koszykówki dziewcząt dzielnicy XII "Bezpieczny Kraków". W turnieju brały udział gimnazja z terenu Prokocimia i Bieżanowa.
I miejsce zdobyły dziewczęta z Gimnazjum nr 33, II miejsce zajęły uczennice z Gimnazjum nr 32 a trzecie miejsce przypadło Gimnazjum nr 29. Nagrody zostały wręczone przez władze dzielnicy XII, Dyrektora Gimnazjum 33 oraz przedstawicieli policji, straży pożarnej i straży miejskiej. Zdjęcia z wydażenia w galerii.

Tydzień z kostką Rubika
02.12.2016 Od poniedziałku 28.11.2016 r. do piątku 02.12.2016 r. odbył się tydzień z kostką Rubika w Szkole Podstawowej nr 157. Uczniowie nosili do szkoły i układali kostkę Rubika. Wielu z nich przypomniało sobie lub nauczyło się układać przynajmniej jedną ściankę dowolnego koloru. Najbardziej aktywna była klasa 5 A, najwięcej uczniów przynosiło kostki i najwięcej układało.
W dniu 2.12.2016 r. odbył sie konkurs "Kto najszybciej ułoży kostkę Rubika". Bezkonkurencyni okazali się: Mateusz Sieniawski z klasy 6A (I m.) i Mateusz Miąsko z klasy 5A (II m.). Zostali oni Mistrzami Szkoły Podstawowej nr 157 w układaniu całej kostki Rubika w roku szkolnym 2016/2017.
Do konkursu zgłosili się również uczniowie gimnazjum nr 33: Tomasz Misiorek i Michał Kozłowski z klasy 3A, nie mieli sobie równych w układaniu kostki Rubika. Obydwaj zostali Mistrzami Gimnazjum nr 33.
W dniu finałowym mistrzowie w układaniu kostki Rubika z obu szkół zmierzyli się ze sobą. Okazało się, że potrafią układać kostkę na bardzo wyrównanym poziomie. W konkursie na jak najszybsze ułożenie jednej ścianki kostki najlepsi okazali się: Jakub Jędras 5A - I m. Julia Jędras 3 B i Olaf Kukułka 5A - II m. Emilia Król 5A III m. Mistrzom gratulujemy, wszystkich pozostałych zachęcamy do trenowania i udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym. Zapraszamy do galerii

Festiwal Talentów BIS
02.12.2016 2 grudnia uczniowie klas piątych i szóstych Szkoły Podstawowej oraz klas pierwszych Gimnazjum zaprezentowali szkolnej publiczności program przygotowany na Festiwal Talentów pod opieką nauczycieli polonistów, a poświęcony twórczości Aleksandra Fredry i Czesława Miłosza. Dodatkowo można było obejrzeć prezentację multimedialne wykonane przez uczniów klas trzecich Gimnazjum. Oba występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Zdjęcia w galerii.

Listopad 2016

Pokaz Tańców Szkockich
29.11.2016 29 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 157 brali udział w warsztatach i pokazach tańców szkockich. Impreza odbyła się w związku z dniem Św. Andrzeja patrona Szkocji. Tańczył zespół Comhlan. Dzieci poznały strój górali szkockich kilt i ciekawostki o rodzajach tańców. Zdjęcia z imprezy w galerii szkolnej.

Narodowe Święto Niepodległości - Koncert
25.11.2016 W tym roku szkolnym Narodowe Święto Niepodległości uczniowie klas 1 - 3 rozpoczęli od glądania filmów dokumentalnych i rozmów na temat bohaterów, tego wydarzenia oraz kolorowania sylwetki Józefa Piłsudskiego. Następnie w auli wraz z chórem szkolnym spiewali pieśni patriotyczne.
25 XI br. odbył się koncert, podczas którego uczniowie śpiewali i recytowali wybrane przez siebie pieśni i wiersze patriotyczne. Zdjęcia w zakładce Galeria. 

Warsztaty poetycko - plastyczne inspirowane twórczością Jadwigi Boczkowskiej
24.11.2016 17 - 24 listopada odbywały się w Szkole Podstawowej warsztaty poetycko - plastyczne inspirowane twórczością Jadwigi Broczkowskiej. Prowadziły je panie z Domu Pracy Twórczej Wielopole, Wielopole. Prace powstałe na warsztatach będzie można zobaczyć na specjalnej wystawie w bibliotece.

Wyjście klasy 5 B do Teatru Groteska na spektakl pt. "Przygody Odyseusza"
23.11.2016 23 listopada klasa 5 B Szkoły Podstawowej nr 157 wybrała się do Teatru Groteska na spektakl pt. "Przygody Odeseusza". Oprócz tego uczniom udało się podziwiać rekwizyty teatru maski i lalki.

Szkolny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej
22.11.2016 22 listopada odbył się jak co roku Szkolny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej, w którym wzieli udział uczniowie klas IV - VI Szkoły Podstawowej. Recytując i śpiewając uczniowie zaprezentowali wysoki poziom artystyczny i dzięki swojemu zaangażowaniu - prawdziwie patriotyczną postawę. Zdjęcia w galerii.

Wystawa I. J. Paderewski dla sztuki i kraju...
21.11.2016 21 listopada br. grupa gimnazjalistów wzięła udział w wystawie "Ignacy Jan Paderewski (1860 - 1941) dla sztuki i kraju..." Wystawa została przygotowana przez Bibliotekę Jagiellońską, Towarzystwo Muzyczne i. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy oraz Ośrodek Dokumentacji Muzyki Polskiej XIX i XX wieku im. I. J. Paderewskiego przy Instytucie Muzykologii UJ. W tym samym dniu uczniowie uczestniczyli w prelekcji przeprowadzonej przez dr Jerzego Stankiewicza na temat dzieciństwa i młodości I.J. Paderewskiego na dawnych Kresach Rzeczpospolitej.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wystawy i wykładu.

Festiwal Talentów
18.11.2016 18 listopada grupy teatralne ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wzięły udział w dzielnicowym konkursie - Festiwal Talentów - organizowanym pod auspicjami Domu Pracy Twórczej Wielopole, Wielopole, Dom Kultury przy ul. Aleksandry i Dzielnicy XII. Grupa ze Szkoły Podstawowej składająca się z uczniów klas piątych i szóstych zaprezentowała program pt. Pana Fredry komedyje, z których każda morał kryje. Natomiast grupa z Gimnazjum składająca się z uczniów klas pierwszych przedstawiła montaż poetycko - muzyczny pt. Czesław Miłosz - wielki poeta małych słów. Obie grupy uzyskały wyróżnienia.Aktorom serdecznie gratulujemy. Zdjęcia w galerii

Konkurs MPO - Czytam, rysuję, segreguję 
08.11.2016 8 listopada 2016 r. klasa 2 B uczestniczyła w uroczystej gali rozdania nagród za konkurs - Czytam, rysuję i segreguję, którego organizatorem było MPO. Na tę uroczystość klasa 2 B została zaproszona do kinaCinema City Plaza bowiem uczennica tejże klasy Gabriela Wilk zajęła II miejsce w kategorii najciekawsza książka. Gratulujemy Gabrysi i życzymy dalszych sukcesów. Organizatorzy dla wszystkich uczestników przygotowali niespodziankę w postaci projekcji animowanego filmu przygodowego pt. Trolle. Tytułowe trolle, przepełnione radością życia rozweseliły zebranych na sali laureatów konkursu i ich kolegów do łez. Zdjęcia w galerii.

Październik 2016

Krakowskie Targi Książki
27.10.2016 27 listopada grupa miłośniczek książek z Gimnazjum nr 33 wybrała się na Krakowskie Targi Książki. Można było zobaczyć i kupić na stoiskach nowości wydawnicze m.in nową książkę R. Riordana, a także prawdziwe bestsellery: książki J. Greena czy J. Flanagana. Targom towarzyszyły spotkania autorskie i różne atrakcje. Zdjęcia w galerii.

Szkolny Konkurs Recytatorski
25.10.2016 25 X 2016 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I - III. Uczestnicy konkursu w obecności swoich rówieśników, nauczycieli oraz jury recytowali wiesze na temat: "PIĘKNO PRZYRODY W POLSKIEJ POEZJI". Wśród 10 uczestniów Jury w składzie:
mgr Jacka Dziadkowca, mgr Marii Ziarko, mgr Bogusławy Olszówki przyznało:
I miejsce Jackowi Kosteckiemu kl. 1a
II miejsce Magdzie Knap kl 3a oraz Łukaszowi Trawie kl 3a,
III miejsce Piotrkowi Cyrybał kl 2b i Tomaszowi Dorynek kl. 3b
Gratulujemy zwycięstwa.
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za ich występ, a publiczności za gromkie brawa, które niewątpliwie należały się wszystkim uczestnikom konkursu.
Zdjęcia można zobaczyć w galerii szkolnej.

Wycieczka do miejsc związanych z patronem szkoły Ignacym Janem Paderewskim
21.10.2016 W piątek 21 października 2016 r. klasy I A i I B Gimnazjum nr 33 wybrały się na wycieczkę do miejsc związanych z patronem szkoły - I. J. Paderewskim. Odwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze w Ciężkowicach i Dworek w Kąśnej Dolnej. Mimo niesprzyjającej pogody odbyliśmy krótką wędrówkę do rezerwatu przyrody nieożywionej "Skamieniałe Miasto". Zdjęcia w galerii szkolnej.

Pasowanie na ucznia szkoły podstawowej
20.10.2016 Dzień 20 października 2016 r. niewątpliwie pozostanie w pamięci naszym najmłodszym uczniom kl. I Szkoły Podstawowej nr 157 w Krakowie.
W obecności swoich rodziców, wychowawczyni oraz dyrektora 13 uczniów klasy I wypowiedziało słowa przyrzeczenia "Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o honor mojej szkoły i klasy ...".
Zanim to nastąpiło, pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny. Udowodnili piękne śpiewając i recytując, że są przygotowani do przyjęcia ich w szeregi braci uczniowskiej. Po części oficjalnej, na bohaterów tej uroczystości czekał wspaniały słodki poczęstunek.

Zdrowy oddech - aktywna edukacja ekologiczna
19.10.2016 Zakończyiśmy projekt "Zdrowy oddech - aktywna edukacja ekologiczna" w SP nr 157. Informacje o projekcie oraz zdjęcia z uroczystości zakończenia dostępne pod adresem:

http://krakow.pl/aktualnosci/204435,34,komunikat,_zdrowy_oddech__juz_od_najmlodszych_lat.html

Spotkanie autorskie z  Beatą Ostrowicką
18.10.2016 18 listopada 2016 r. uczennice klas szóstych SP i drugich Gimnazjum uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Beatą Ostrowicką, które odbyło się w Filii nr 16 Podgórskiej Biblioteki Publicznej. Pisarka opowiadała o swojej twórczości, rozmawiała z czytelnikami o ich zainteresowaniachi zachęcała je do pisania, zdradzała też skąd czerpie pomysły na kolejne książki. Na koniec można było poprosić ją o autograf. Beata Ostrowicka podpisała również książki znajdujące się w naszej bibliotece szkolnej. Wszystkich miłośników literatury młodzieżowej zachęcamy do sięgnięcia po "Świąt do góry nogami", "Wyć się chce", "Zaledwie kilka dni" i inne tytuły.

Wyjście klasy II B do Tężni Solankowej w Wieliczce 
14.10.2016 14 października 2016 r. kl 2 B wybrała się na wycieczkę do Tężni Solankowej w Wieliczce. Na miejscu dzieci dowiedziały się, że zbudowano je z drewna modrzewiowego a modrzewiową konstrukcję wyłożono wiązkami tarniny czyli ciernistym krzewem dzikiej śliwy, dowiedziały się też, że w wielickiej teżni płynie oczywiście wielicka solanka. Do teżni pojechaliśmy w Dniu Naszego Święta czyli Komisji Edukacji Narodowej aby miło spędzić razem czas, powdychać nieskazitelnie czystego powietrza oraz zaznać relaksu. Zdjęcia w galerii.    

Wyjście do Laser Park 6 A SP nr 157
14.10.2016 14 października z okazji Święta KEN klasa 6A była w Paser Parku w Laserowym Centrum Rozrywki przy ul. Zabłocie 20.  Uczniowie próbowali swych sił na arenie do gry laserowy paintball oraz uczestniczyli w zabawie w laserowym labiryncie. Wszyscy fajnie się bawili.

Wyjście na kręgle klasy 4 A SP nr 157
14.10.2016 Dzień Edukacji Narodowej spędziliśmy aktywnie. Gra w kręgle wszystkim się spodobała. Liczymy, że jest to pierwsze z kolejnych wyjść klasy 4A. Podziękowania dla p. Łukasza

Warsztaty pt. "Smaki Świata" kl II SP 157
10.10.2016 Wielu uczniów przyznało, że do tej pory wiedziało o jedzeniu jedynie, iż każdemu człowiekowi, w każdym zakątku świata potrzebne jest pożywienie. Dzięki wirtualnej kulinarnej podróży dowiedzieli się, że przygotowanie tego jedzenia, podawanie go i spożywanie nie wszędzie wygląda tak samo. Podobnie, jak każdemu nie smakuje to samo. Nasi podopieczni zrozumieli, iż wszystko to w dużej mierze zależy od tradycji i kultury danego państwa czy regionu świata. Zdjęcia w galerii.
--------------------------------------------------------
Takie same warsztaty odbędą się 17.10. 2016 r. dla klas III a i III b Sp 157  

Wycieczka klasy 5 B SP 157 do ZPC Wawel w Dobczycach
06.10.2016 6 października 2016 r. na zaproszenie rodzica Pani Gałek uczniowie klasy 5 B Szkoły Podstawowej nr 157 odwiedzili ZPC Wawel w Dobczycach, aby zapoznać się z technologią produkcyjną oraz posmakować do syta pysznych słodkości. Było miło i bardzo, bardzo słodko. Oj !! Słodko, słodko!! Dziękujemy Państwu Gałek.

Próbna Ewakuacja w ICE Kraków
06.10.2016 Uczniowie klasy 4A Szkoły Podstawowej nr 157 wzieli udział w próbnej ewakuacji przeprowadzonej w Centrum Kongresowym ICE Kraków. W podziękowaniu za udział obejrzeli film "Zwierzogród" oraz prezentację służb.

Szkolenie z Pierwszej Pomocy
05.10.2016 5 października 2016 r. uczniowie klas1-3 Szkoły Podstawowej nr 157 uczestniczyli w warsztatach Pierwszej Pomocy, które zorganizowane były przez Stowarzyszenie  Fraktal, a prowadzili je ratownicy medyczni. Dzieci bardzo uważnie brały udział w zajęciach i zapewne jeśli będzie taka potrzeba będą potrafiły udzielić potrzebującej osobie pierwszej pomocy. Zdjęcia można zobaczyć w galerii szkolnej.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego
04.10.2016 Od rana trwały wybory do władz SU. Zważywszy, że udział w wyborach był dobrowolny i można było głosować wyłącznie poza lekcjami, 69% głosującej społeczności szkolnej uważamy za sukces. Wyrazy uznania składamy klasie 3b, która zagłosowała w całości!
Komisja Wyborcza pod przewodnictwem Natali Pławińskiej z 3b profesjonalnie przeprowadziła wybory. Dziękujemy!
And the winner is....
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wyniki wyborów:
Uprawnionych do głosowania: 139 uczniów
Głosowało: 96 uczniów
Głosy nieważna: 4
Głosy oddane na Paderevsky Squad: 57
Głosy oddane na Rżąka Team: 35

su

Liczymy na grupę Rżąka Team, bo ich pomysły są warte zrealizowania, a zagłosowało na nią 38 %.
Zwycięzcom gratulujemy i czekamy na realizację obietnic wyborczych.
Dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój głos. Zapraszamy do włączenia się w pracę Samorządu Uczniowskiego.

Dyktando Niepodległościowe
04.10.2016 4 października 2016 r. uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej nr 157 oraz uczniowie Gimnazjum nr 33 uczestniczyli w szkolnym etapie Dyktanda Niepodległościowego Po polsku o historii organizowanym pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty. W tym roku tekst dyktanda można też było usłyszeć w Radio Kraków. Mamy nadzieję, że nasza szkoła będzie miała swoich reprezentantów w etapie wojewódzkim, do którego awansują najlepsi. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i patriotyczną postawę.

Debata uczniowska przed wyborami do władz SU
03.10.2016 Odbyła się debata uczniowska przed wyborami do władz SU. W tym roku startują dwie grupy z klas trzecich: Rżąka Team z klasy 3a pod przewodnictwem Zuzy Górki i Paderevsky Squad (3b) z Asią Zając na czele.
Na debacie pojawił się przewodniczący Rady SU z poprzedniego roku - absolwent Kuba Klimak. Pytania, które zadawał grupom znacząco podniosły temperaturę dyskusji, chociaż pojawiły się również głosy, że Kuba nie był do końca obiektywny i pozwalał sobie na szczególne złośliwości wobez zespołu Rżąka Team.

Parada Szkolnych Patronów
01.10.2016 W tym roku Parada Szkolnych Patronów wpisała się w inne krakowskie święto - obchody XXV-lecia Dzielnic Miasta Krakowa. Uczniowie Gimnazjum 33 przeszli w barwnym korowodzie razem z przedstawicielami Dzielnicy XII, na terenie której znajduje się szkoła. Na Rynku Głównym wykonano pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników.

Wrzesień 2016

Zielona Szkoła kl. Va Sp 157 w Porębie Wielkiej
30.09.2016 W dniach 26.09.16. - 30.09.16. klasa 5a wyjechała na Zieloną Szkołę do Poręby Wielkiej. Pogodę mieliśmy jak marzenie. Zdobyliśmy takie szczyty jak: Stramówka, Starmachowski Groń oraz Potaczkowa. Stamtąd podziwialiśmy panoramę Gorców, Beskidu Wyspowego i Żywieckiego. Podczas jednodniowej wycieczki do Zakopanego zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach oraz Muzeum TPN. Byliśmy także w Orkanówce, gdzie znajduje się muzeum Władysława Orkana. Każdy z uczniów miał możliwość udziału w licznych konkursach, zawodach sportowych oraz spotkaniach. Wszyscy uznali ten wyjazd za niezwykle udany i ciekawy.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - Podsumowanie
30.09.2016 W ramach obchodów VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie klas 4 - 6 Szkoły Podstawowej nr 157 przypominali sobie i innym tabliczkę mnożenia. W ciągu tygodnia od 26 - 29.09.2016 r. (od poniedziałku do czwartku) brali udział, w zabawach z tabliczką mnożenia na przerwach i niektórych lekcjach matematyki. Finałowym dniem był piątek 30 września 2016 r.  W tym dniu egzaminowani byli wszyscy uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej i część uczniów gimnazjum oraz chętni dorośli pracujący w szkole. Po zdaniu egzaminu każdy orzymał Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.  Gratulujemy wszystkim, którzy zdobyli ten certyfikat. Szczególne gratulacje kierujemy do pani Bogusławy Groblickiej, która zdała egzamin w języku angielskim. Wszystkim biorącym udział w akcji dziękujemy.

Wycieczka klasy II B do Parku Jerzmanowskich w Prokocimiu
30.09.2016 30 września 2016 r. klasa II B Szkoły Podstawowej nr 157 wybrała się na pieszą wycieczkę do Parku im. Anny i Erazma Jerzmanowskich. Dzieci miały okazję usłyszeć krótką historię parku, zobaczyć pomnik Erazma Jerzmanowskiego oraz Kościół Rektoralny pw. Św. Mikołaja z Tolentino. Uczniowie mieli okazję podziwiać kilkusetletnie drzewa - pomniki przyrody. Piękna pogoda pozwoliła na obserwację pięknegojesiennego krajobrazu, zbieranie ksztanów, a także na odpoczynek i relaks na świeżym powietrzu. Dzieci choć zmęczone, szczęśliwie wróciły do szkoły. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Pomoc w organizacji Pikniku Integracyjnego
29.09.2016 29 września 2016 r. uczennice z klas II a, II b i III a Gimnazjum nr 33 w Krakowie brały udział w Pikniku Integracyjnym przygotowanym przez Dom Kultury Podgórze. Po raz kolejny pomagały w organizacji imprezy dla osób niepełnosprawnych. Co roku otrzymują za to podziękowania od organizatorów. Gratulujemy wzorowej postawy - zwłaszcza w Roku Wolontariatu.

Narodowe czytanie Quo vadis - Henryka Sienkiewicza
22.09.2016 22 września uczniowie klas gimnazjalnych i szóstych SP uczestniczyli w szkolnym czytaniu Quo vadis H. Sienkiewicza. Rok 2016 ro Rok Sienkiewicza, a we wrześniu w całej Polsce odbyło się Narodowe Czytanie tego wybitnego dzieła naszego noblisty. Uczniowie wysłuchali wybranych fragmentów powieści, zapoznali się z jej głównymi wątkami i dowiedzieli się, co oznacza łaciński tytuł. Każdego, kto chciałby poczytać Quo vadis, zapraszamy do biblioteki. Zdjęcia w galerii.

Rejs Pirackim Statkiem po Wiśle II A i II B
16.09.2016 16 września 2016 r. uczniowie klasy 2a i klasy 2b uczestniczyli w niezwykłym Rejsie Pirackim Statkiem Nimfa po najdłuższej rzece w Polsce Wiśle. Rejs ten był połączony z zabawami o tematyce żeglarskiej, podczas których dzieci świetnie się bawiły, był też czas na podziwianie pięknych zabytków Krakowa. Zabytki skąpane w letnim słońcu widziane z pokładu statku są niebanalnym widokiem, dlatego też zachwyt jaki gościł naszym dzieciom był zrozumiały. Widoki te zainspirowały naszych uczniów do chęci zwiedzania ich bliżej, co też im zapewne umożliwimy jeszcze w tym roku szkolnym. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii szkolnej.

77 rocznica agresji Związku Sowieckiego na Polskę
16.09.2016 16 września 2016 r. poczet sztandarowy Gimnazjum nr 33 uczestniczył wraz z pocztami innych szkół w krakowskich uroczystościach upamiętniających 77 rocznicę agresji Związku Sowieckiego na Polskę. Podczas apelu poległych uczczono wszystkich, którzy walczyli z niemieckim i sowieckim okupantem o wolność Polski. Zdjęcia z uroczystości w galerii.

Zielona szkoła klasy VI B
14.09.2016 W dniach 05.09 - 10.09.2016 r. uczniowie klasy VI B szkoły podstawowej nr 157 brali udział w Zielonej szkole odbywającej się w Janowie Lubelskim. Zajęcia wspinaczkowe i przejazdy samochodem terenowym to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla uczestiów tego wyjazdu. Zdjęcia w galerii szkolnej.

Pokazy kung-fu
12.09.2016 Uczniowie klas I-III oraz IV-VI oglądała pokazy sztuk walki - kung-fu - prowadzone przez absolwentkę Naszego Gimnazjum, p. Sandrę Jędrzejowską. Wśród jej podopiecznych znajdują się uczniowie zarówno naszej Szkoły Podstawowej, jak Gimnazjum.Więcej zdjęć znajduje się w naszej Galerii.

Sportowe osiągnięcia pozaszkolne
09.09.2016 Uczniowie gimnazjum również realizują swoje pasje sportowe osiągając znaczące sukcesy. Przykładem tego jest Zuzanna Górka z klasy III A, która trenuje karate. W roku szkolnym 2015/2016 zajęła 2 miejsce w XXI Mistrzostwach Polski Oyama Karate w kategorii semi - knockdown odbywających się w Rzeszowie w dniu 22.05.2016 r. Zdjęcie pucharu w galerii szkolnej.

Uczennice sportsmenki
07.09.2016 Dumą naszej szkoły podstawowej są uczennice sportsmenki: Sabina Olkiewicz z kl VI B, która trenuje Ju Jitsu i Kinga Żelazny z kl VI A trenująca pływanie. Ich osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2015/2016 były imponujące:
Sabina Olkiewicz:
- 1 miejsce w zawodach ogólnopolskich Power Kids,
- 2 miejsce w zawodach międzynarodowych Copa Kids
- 3 miejsce w prestiżowych ogólnopolskich zawodach Ju Jitsu Młodzików Ne Waza
Kinga Żelazny:
W Mistrzostwach Małopolski  k. młodzików:
- 1 miejsce na 100 m stylem zmiennym,
- 1 miejsce na 200 m stylem grzbietowym,
- 2 miejsce na 100 m stylem klasycznym
- 1 miejsce na 200 m stylem zmiennym.
Gratulujemy dotychczasowych sukcesów i trzymamy kciuki za dalsze osiągnięcia. Zdjęcia w galerii szkolnej

Innowacja pedagogiczna z programowania
05.09.2016 W bieżącym roku szkolnym 2016/2017 nauczyciele informatyki wprowadzają innowację pedagogiczną z programowania. Innowacja zostanie wprowadzona w klasie 1 i klasie 4 szkoły podstawowej nr 157 oraz w klasie 1 B gimnazjum nr 33 w grupie matematyczno - informatycznej. Uczniowie tych klas będą poznawać podstawy programowania w ramach lekcji zajęć komputerowych w szkole podstawowej i w ramach informatyki w gimnazjum.
Życzymy im wiele radości z nauki programowania.

Zielona szkoła kl IA i IB
02.09.2016 Doceniając rolę działań prozdrowotnych w życiu małego człowieka wychowawczynie klasy IA i I B zorganizowały wyjazd do Czasławia koło Dobczyc - Zaczarowane Wzgórze. Kilkudniowy pobyt tj. od 20 VI do 22 VI 2016 r. w gronie rówieśników z dala od domu rodzinnego okazał się świetną lekcją współdziałania i wychodzenia naprzeciw potrzebom innego człowieka.
Celem tego wyjazdu było:
1. Poznanie piękna części naszej ojczyzny tj. Beskidu Wyspowego.
2. Obserwacje i kształtowanie właściwej postawy wobec przyrody.
3. Poznanie tradycji i historii tego regionu Polski - zwiedzanie zabytków.
4. Hartowanie organizmu poprzez zmianę klimatu i intensywny ruch na świeżym powietrzu.
5. Nabywanie i wzmacnianie postaw współdziałania, współodpowiedzialności oraz empatii.
Zdjęcia w galerii szkolnej.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
01.09.2016 W czwartek 1 września 2016r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017, które zapoczątkowała msza święta w naszym kościele parafialnym. Po mszy uczniowie spotkali się w auli szkolnej z Panią Dyrektor a następnie przeszli do sal ze swoimi wychowawcami. W nadchodzącym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i samych sukcesów.