Z życia szkoły

Kronika najważniejszych wydarzeń w roku szkolnym 2015/2016

ostatnia aktualizacja: 29  czerwca 2016


Czerwiec 2016

Uroczyste zakończenie roku klas III gimnazjum
23.06.2016 W czwartek 23 czerwca 2016r. odbyło się uroczyste zakończenie roku klas III naszego gimnazjum. Uroczystości poprzedziła msza święta z pocztem sztandarowym, później odbyła się uroczysta akademia z programem artystycznym przygotowanym przed panie polonistki i p. Olszówkę. Pani Dyrektor podsumowała osiągniecia i wręczyła najlepszym uczniom nagrody książkowe.

Konkurs - Bezpieczeństwo w domu, szkole i na drodze
17.06.2016 17 czerwca 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 157 wzieli udział w konkursie organizaowanym przez Dwór Czeczów i Szkołę Podstawową nr 124 w Krakowie. Tematem konkursu było "Bezpieczeństwo w domu, szkole i na drodze". W kategorii klas 6 - II miejsce zajął Patryk Zabdyr uczeń klasy 6 A. Wszyscy uczniowie biorący udział w tym konkursie wzbogacili swoją wiedzę o aspekty związane z udzialaniem pierwszej pomocy, zachowaniem się na drodze i szeroko pojętym bezpieczeństwem. Zdjęcia z konkursu w galerii szkolnej. 

Akcja promująca czytelnictwo - "Jak nie czytam, jak czytam"
10.06.2016 10 czerwca 2016 r. w naszej szkole odbyła się akcja promująca czytelnictwo pod hasłem: "Jak nie czytam, jak czytam". Włączyliśmy się tym samym w ustanowienie rekordu największej liczby czytających w tym samym czasie w polskich szkołach i bibliotekach. Naszej imprezie towarzyszyło głośne czytanie fragmentów ulubionych książek przez wybranych uczniów SP i Gimnazjum, rozdanie nagród dla uczestników konkursów czytalniczych, a także samodzielna lektura przyniesionych przez dzieci i młodzież książek. Naszym mottem były słowa H. Sienkiewicza: "Każdy, kto przeczyta książkę, albo się czegoś nauczy, albo ubawi, albo zaśnie, w każdym razie skorzysta". Zdjęcia w galerii

FilmDay w szkole podstawowej
08.06.2016 W dniu 8 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 157 odbyła się szkolna zabawa FilmDay. Każda klasa od 4 - 6 udekorowała swoją salę do wylosowanego filmu, uczniowie przebrali się za postacie z danego filmu i ułożyli quiz o swoim fimie:
klasa 4a - "Lego przygoda"
klasa 4b - "Gwiezdne wojny"
klasa 5a - "Madagaskar"
klasa 5b - "Shrek"
klasa 6a - "Król Lew"
klasa 6b - "Smerfy"
Na auli szkolnej odbył się quiz filmowy, w którym wygrała klasa 6a. Najlepszą dekorację sali przygotowała klasa 5b. Najciekawsze stroje i przebrania również były w klasie 5b. Zatem główną nagrodę ufundowaną przez panią Dyrektor zdobyła klasa 5b. Stawką było wyjście do kina całej klasy.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i ich wychowawcą za pomoc i zaangażowanie. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich rodziców, którzy zaangażowali się w dekorację sal i pomoc w przygotowaniu strojów swoich pociech.
Samorząd Uczniowski SP157 z opiekunami

Maj 2016

Wycieczka do Parku Linowego w Kryspinowie.
30.05.2016 30 maja 2016r.  uczniowie klasy III B gimnazjum wzieli udział w wycieczce do Parku Linowego w Kryspinowie. Najpierw odbyło się krótkie szkolenie z zakresu asekuracji na wysokości, posługiwania się karabinkiem i lonżą, później uczniowie wybrali sobie trasy w zależności od stopnia trudności. Oprócz tego mogliśmy również podziwiać walory przyrodnicze Bielańsko - Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Mnóstwo adrenaliny i dobrej pozytywnej zabawy pozostanie na długo w naszej pamięci. Zdjęcia w galerii szkolnej.

Bezpieczny Kraków w Gimnazjum nr 33
24.05.2016 Dnia 24 maja 2016r. w naszej szkole odbył się konkurs przedstawień teatralnych w ramach programu "Bezpieczny Kraków" dla uczniów szkół gimnazjalnych Dzielnicy XII w Krakowie. Celem konkursu jest propagowanie zasad bezpieczeństwa wśród uczniów, kształtowanie postawy poszanowania norm społecznych, unikania zagrożeń różnego typu uzależnieniami.
Rywalizowały ze sobą okoliczne szkoły gimnazjalne. Reprezentacja naszej szkoły zajeła II miejsce. Uczniowie klas III przedstawili program artystyczny, który miał uświadomić młodym ludziom, jak ważna w życiu jest empatia a jak niebezpieczne stereotypy. Nad przebiegiem konkursu czuwali przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej oraz Zespołu Koordynacyjnego Dzielnicy XII Miasta Krakowa - fundatorzy nagród.

Zawody pływackie o Puchar Taurona
20.05.2016 20 maja 2015 r. uczniowie klas 1 - 6 szkoły podstawowej wzieli udział w zawodach pływackich w Com - Com Zone Prokocim o Puchar Taurona. Uczniowie naszej szkoły dzielnie walczyli i uzyskali wysokie wyniki.
W kategorii klas IV - VI
I miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym - Kinga Żelazny.
I miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym - Mateusz Sieniawski.
III miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym - Dolińska Aleksandra.
K kategorii klas I - III.
I miejsce na dystansie 25 m stylem dowolnym - Amelia Ilnicka.
III miejsce na dystansie 25 m stylem dowolnym - Karol Mietełka
IV miejsce na dystansie 25 m stylem grzbietowym - Jakub Jędras
III miejsce na dystansie 25 m stylem klasycznym - Emilia Król.

Sztafeta dziewcząt 6 x 50 m stylem dowolnym - II miejsce
Sztafeta chłopców 6 x 50 m stylem dowolnym - IV miejsce
Gratulujemy!!

Festiwal Nauki w Krakowie
20.05.2016 W piątek 20 maja 2016 r. uczniowie klas 5A i 4B wraz z wychowawcami uczestniczyli w XVI edycji Festiwalu Nauki na Rynku Głównym w Krakowie. Festiwal trwał od 19 - 21 maja 2016 r.  Hasło przewodnie tegorocznej edycji to "Czas i przestrzeń", a patronem imprezy był znakomity polski twórca literatury fantastyczno-naukowej, filozof, futurolog Stanisław Lem.
Główny cel festiwalu to popularyzacja nauki oraz osiągnięć naukowo - technicznych i dydaktycznych krakowskich uczelni, w atrakcyjnej i przystępnej formie, dostosowanej dla wiekowo zróżnicowanych odbiorców.
Udział w festiwalu był ciekawą formą poszerzenia wiedzy z nauk przyrodniczych, matematyki, zajęć komputerowych, techniki a nawet z historii Krakowa. Można było również potańczyć podczas Festiwalu co pokazują dziewczynki z klasy 5 A.

Gra biblioteczna
19.05.2016 19 maja 2016 r. klasy czwarte Szkoły Podstawowej nr 157 wzieły udział w grze bibliotecznej "Ptzygoda z książką". Poszczególne grupy musiały znaleźćwskazówki  ukryte w równych miejscach w szkole oraz rozwiązać zagadki związane z książkami. Rywalizację wygrała grupa "Zielonych" z klasy IV B a tuż za nią uplasowała się grupa "Pomarańczowych" także z klasy IV B. Zmaganiom towarzyszyły wielkie emocje, a zabawa była okazją do wykazania się nie tylko spostrzegawczością i wiedzą, ale także umiejętnościami współpracy w grupie.

II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Zaczarować słowem"
09.05.2016 9 maja 2016 r. wybrani uczniowie Szkoły Podstawowej nr 157 wzieli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Zaczarować słowem" organizowanym przez SP 117 w Krakowie. Dominika Knap zajęła I miejsce, a Marta Milner zdobyła wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki poziom. Gratulujemy. Zdjęcia w galerii.

Pokazy chemiczne na UJ
05.05.2016 5 maja 2016 r. klasy III naszego gimnazjum wzieły udział w wykładzie i pokazach chemicznych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Tematem pokazów były "Właściwości gazów w niskich temperaturach". Zdjęcia z pokazów w galerii szkolnej.

Kwiecień 2016

Bieg po Konstytucję
29.04.2016 W dniu 29 kwietnia 2016 uczniowie naszego Gimnazjum reprezentowali szkołę w grze terenowej "Bieg po Konstytucję" zorganizowanym przez Radę Dzielnicy IX. Uczniowie klasy II A bardzo dobrze wykonywali wszystkie zadania na trasie biegu, fajnie się bawili i poszerzyli swoją wiedzę związaną z tematem Konstytucji 3 Maja. Na mecie wspólnie świętowano i słuchano pieśni w wykonaniu Orkiestry Dętej Solvay.

Warsztaty żywieniowe pt. Cukier nie krzepi
29.04.2016 W dniu 29 kwietnia 2016 r, odbyły się warsztaty kulinarne dla klas 4a i 5a na temat "Cukier nie krzepi". Warsztaty zawierały część dotyczącą natury cukru, prezentację i degustację naturalnych, alternatywnych dla cukru słodów oraz sposobów słodzenia. Kolejna część praktyczna polegała na robieniu prostych słodyczy: trufli z różnych składników, następnie uczniowie kosztowali swoje wyroby. Uczestnicy warsztatów otrzymali krótkie materiały z przepisami, które mogą wykorzystać w domu wraz z rodzicami.
Zdjęcia w galerii szkolnej.

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
27.04.2016 27 kwietnia 2016 roku w klubie "Kuźnia" miał miejsce Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.  Wśród ponad 40 gimnazjalistów z Krakowa oraz okolic był również uczeń naszego gimnazjum Łukasz Samek, który zaśpiewał piosenkę "Can you fell the love tonight".

Wyjście do Muzeum Armii Krajowej - 5A
26.04.2016 W dniu 26 kwietnia klasa 5a była w muzeum Armii Krajowej na warsztatach połączonych z grą terenową pt. "Zostań asem wywiadu". Zajęcia poszerzyły wiedzę uczniów z historii oraz ich zainteresowania dotyczące okresu II wojny światowej. Forma warsztatów i gry terenowej była bardzo atrakcyjna dla uczniów. Wszyscy wyszli bardzo zadowoleni.

Wielka Liga Czytelnicza
15.04.2016 15 kwietnia dwie drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową nr 157 wzieły udział w półfinale Wielkiej Ligi Czytelniczej. Eliminacje odbyły się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Zarówno uczniowie klas I - III (drużyna w składzie: Ł. Trawa, M. Knap, T. Dorynek, rezerwa I. Czeladzki) jak i uczniowie klas IV - VI (drużyna w składzie W. Bogacz, B. Woszczyk, W. Gomułczak, rezerwa J. Jędras) osiągneli wysokie wyniki. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się w czerwcu. Zdjęcia w galerii.

Wyjście do Teatru na spektakl pt. "Szatan z siódmej klasy"
13.04.2016 W dniu 13 kwietnia klasy 4 A, 4 B, 6 A i 6 B oglądały spektakl pt. "Szatan z siódmej klasy" przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji.

Wyjście do Teatru na spektakl pt. "Skąpiec" w Teatrze Ludowym
11.04.2016 W dniu 11 kwietnia 2016 uczniowie klas II Gimnazjum brali udział w spektaklu teatralnym "Skąpiec" Moliera w Teatrze Ludowym. Sztuka była bardzo ciekawa i uczniowie z zainteresowaniem oglądali przedstawienie.

Wiosenny Przegląd Artystyczny
07.04.2016 7 kwietnia 2016 roku odbył się konkurs dla szkół podstawowych pn. "Wiosenny Przegląd Artystyczny". Naszą szkołę reprezentował zespół "Finezja" w składzie: Patrycja Krawczyk, Karina Kloc, Justyna Śnieżek i Jarosław Średniawa.

Biwak Szczepu Uroczysko
03.04.2016 W dniach 1 do 3 kwietnia w naszej szkole odbywał się biwak Szczepu Uroczysko, który świętował swoje 5 - lecie. Po uroczystej Mszy Świętej w auli szkolnej odbyła się Gala Oskarowa a potem spotkanie kadry, harcerzy, zuchów i Rodziców przy  czymś smakowitym. Życzymy 100 lat.

Marzec 2016

Warsztaty o pt. Owce w sieci - 6 A
31.03.2016 W dniu 31 marca 2016 nasza klasa miała spotkanie z policjantem, który uświadomił uczniów o odpowiedzialności karnej za ewentualne wykroczenia. Przypomniał im też o obowiązkach. Obejrzeliśmy też krótkie filmy o bezpieczeństwie w sieci z serii "Owce w sieci".

Pierwszaki w korespondencji z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej
14.03.2016 Korespondencja z Prezydentem RP - pełny tekst korespondencji i zdjęcia

Wystawa prac - Rozwijamy nasze hobby"
11.03.2016 W dniu 11 marca odbyła się w szkole podstawowej wystawa prac uczniów klas 4-6 pt. "Rozwijamy nasze hobby". Chętni uczniowie zaprezentowali swoje prace koleżankom i kolegom za szkoły. Podczas każdej przerwy można było podziwiać prace Jakub Wilczyńskiego z kl. 5 A, Michała Cygana z kl. 6 A rysunki Gabrysi Nowak i Wiktorii Paciorek z kl. 6 B.
Organizatorem wystawy był Samorząd Szkolny.
Dziękujemy za udział w wystawie i gratulujemy prac.

Dzień Kobiet w 6 B
08.03.2016 Dzień Kobiet w 6 B Szkoły Podstawowej nr 157. Serdeczne podziękowania dla chłopaków za sympatyczną imprezę. Szczególne podziękowania Bartkowi i Kubie za pyszne ciasta. Zdjęcia w galerii

Dzień otwarty zespołu szkół ogólnokształcących nr 15
08.03.2016 Społeczność szkolna SP157 i G33 zaprasza na dzień otwarty w sobotę 12 marca 2016 w godzinach 10:00 - 14:00. Uczniowie zaprezentują szkołę, pracownie przedmiotowe oraz swoje działania pozalekcyjne. Na Państwa pytania odpowiedzą szkolni Pedagodzy; będzie można uzyskać informacje o rekrutacji elektronicznej.
Serdecznie zapraszamy!

XVI Międzyszkolny Konkurs Poezji Obcojęzycznej
07.03.2016 W poniedziałek, 7 marca trzy uczenniece naszego gimnazjum: Karolina Bzowy (II a), Laura Markielowska (II b) oraz Joanna Zając (II b) brały udział w międzyszkolnym XVI Konkursie Poezji Obcojęzycznej. Konkurs jak co roku, odbył się w XX Liceum Ogólnokształcącym im. Leopolda Staffa w Krakowie, na ul. Szlak 5. Uczennice deklamowały wiersze w języku angielskim oraz niemieckim a przygotowywane były przez panie: mgr A. Stawny, mgr U. Szeligę - Szewczyk oraz M. Warmus.

Luty 2016

Popołudnie Młodych Odkrywców - Doświadczenia
26.02.2016 Zaproszenie na pokaz doświadczeń

zdjęcia

Jak radzić sobie ze stresem - warsztaty 6 B
24.02.2016 W środę, 24 lutego, w ramach programu profilaktycznego "Bezpieczni od podstaw" odbyły się przeprowadzone przez spacjalistów z MCPU w Krakowie 3 - godzinne warsztaty dla uczniów klas 6 SP pt. "Opanuj stres". Uczniowie klasy 6 B wykazali się dużą aktywnością i zaangażowaniem.

Poczet Sztandarowy na Obchodach 170 rocznicy Powstania Krakowskiego
22.02.2016 22 lutego poczet sztandarowy Gimnazjum 33 uczestniczył w obchodach 170. rocznicy powstania krakowskiego. Uroczystość miała miejsce na Starym Cmentarzu Podgórskim. Brali w niej udział przedstawiciele władz województwa i miasta, wojsko, a także młodzież z małopolskich szkół. Zgromadzeni oddali hołd powstańcom, złożono też kwiaty na grobie Edwarda Dembowskiego.

Warsztaty na Wydziale Fizyki UJ - Konkurs Świetlik
20.02.2016 Ponownie odbyliśmy warsztaty na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tym razem poznaliśmy zagadnienia dotyczące prądu elektrycznego. Jak zwykle warsztaty okazały się interesujące (zdjęcia w galerii). O los ogórka nie pytajcie. A wśród zdjęć smutny Kopernik.

Konferencja o Gimnazjach
19.02.2016 Dnia 18 lutego b. r. przedstawiciele SU Gimnazjum nr 33 pod opieką pani  Agnieszki Stawny brali udział w międzyszkolnej konferencji na temat gimnazjów zorganizowanej przez Fundację "Wygrajmy Siebie: w Gimnazjum nr 29. Uczniowie: Asia Młynarczyk, Jakub Klimak, Jakub Krotoszyński oraz Bartosz Krzyżkowski uczestniczyli w pracach grupowych dotyczących opracowania zagadnień z zakresu funkcjonowania szkół gimnazjalnych. Aktywność i odwaga jaką zaprezentowali anżajując się w przygotowanie zagadnień oraz dyskusję została doceniona przez przedstawicieli Wydziału Edukacji Miasta Krakowa oraz nauczycieli.

Wyjście kl II A - Wawel Renesansowy
19.02.2016 W dniu 19 lutego uczniowie klasy II A Gimnazjum uczestniczyli w lekcji muzealnej na Wawelu. W czasie wyjścia poszerzyli swoją wiedzęo arrasach i stylach architektonicznych na przykładzie Wawelu i komnaty Zygmuntowskiej.

Zwiedzanie Muzeum Armii Krajowej - 6 A
18.02.2016 Dnia 18 lutego 2016 r. klasa 6 A była na warsztatach pt. "Zostań Asem Wywiadu" w Muzeum AK. Wypełnialiśmy kenkarty, mieliśmy pseudonimy. Potem była gra terenowa. Mogliśmy dotykać i przymierzać różne akcesoria i broń. Zdjęcia z wycieczki w galerii szkolnej.

Wyjście do Teatru Groteska - klasy 5 A i 5 B
17.02.2016 Dnia 17 lutego 2016 r. klasa 5 A i 5 B były w Teatrze Groteska na spektaklu pt. "Przygody Odeseusza". Wyjście było uzupełnieniem wiedzy zdobytej na lekcjach historii oraz języka polskiego. Taka ciekawa forma zetknięcia się ze starożytnością bardzo spodobała się naszym uczniom.

Eliminacje Szkolne Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania
15.02.2016 15 lutego odbył się etap szkolny Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. Wzieło w nim udział 32 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.  W tym roku trzeba było przeczytać tekst związany z początkami państwa polskiego. Uczestnicy musieli wykazać się nienaganną dykcją i ciekawą interpretacją tekstu. W eliminacjach wojewódzkich Szkołę Podstawową 157 reprezentować będą; Łukasz Trawa, marta Milner i Piotr Krzywak a Gimnazjum 33 - Karolina Cyrybał i Jakub Wilk. Trzymamy za nich kciuki.

Świetlik - Konkurs Nauk Przyrodniczych.
13.02.2016 Zaproszenie na pokaz doświadczeń przeprowadzanych przez uczestników konkursu Świetlik.
zaproszenie

Dzień otwarty fundacji Serce Dziecka
12.02.2016 12 lutego uczniowie klasy II A Gimnazjum nr 33 uczestniczyli w dniu otwartym fundacji Serce Dziecka, które zorganizowano w Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu. Uczniowie usłyszeli o tym, jak leczy się wady serca u dzieci, co to jest sala hybrydowa, jaki tryb życia sprzyja chorobom serca i jak można ich uniknąć. Dowiedzieli się o podopiecznych fundacji - jednym z nich jest Maciek Gańczarczyk z naszego gimnazjum, a także o imprezach charytatywnych i możliwości pojęcia wolontariatu. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w pomoc fundacji odsyłamy do strony internetowej.
www.sercedziecka.org.pl
maciek

Warsztaty i zwiedzanie w Muzeum Armii Krajowej - 6 B
12.02.2016 Uczniowie klasy 6 B wraz z wychowawcą wzieli udział w warsztatach pod nazwą "Zostań Asem Wywiadu", które odbyły się w Muzeum Armii Krajowej. Mieliśmy okazję obejrzeć i wysłuchać interesującej prezentacji o żołnierzach Armii Krajowej oraz braliśmy udział w grze dzięki, której aktywnie poznaliśmy wystawę muzeum. Asami wywiadu okazali sie Julka i Bartek, natomiast najskuteczniejsi strzelcy (do witrualnego czołgu) to Dawid i Kuba. Zdjęcia w galerii szkoły podstawowej.

Spektakl anglojęzyczny - klasa II B
10.02.2016 Uczniowie klasy II B wybrali się na spektakl anglojezyczny pt. "Canterville ghost", który odbył się w klubie Rotunda 10.02.2016 o godz. 9:00. Opiekunem wyjścia była Pani Monika Warmus.

Warsztaty na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego
08.02.2016 Uczniowie klas 4 - 6 biorący udział w konkursie Świetlik (konkurs nauk przyrodniczych) oraz sympatycy wzieli udział w warsztatach pt. "Szkiełko i oko czyli o optyce", które odbyły się 8 lutego na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ. Uczniowie przeprowadzali doświadczenia, formułowali wnioski, mimo trudnych zagadnień naukowych doskonale się bawili. Na koniec warsztatów mogliśmy zobaczyć nieskończoność. Zdjęcia w galerii szkoły podstawowej. 

Wyjście klas III gimnazjum na spektakl pt. Balladyna
03.02.2016 Uczniowie klas III A, III B i III C naszego gimnazjum wybrali się do teatru na spektakl pt. Balladyna. Przedstawienie było przygotowane przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji. Po przedstawieniu odbyły się krótkie warsztatach na temat pracy aktora.

Styczeń 2016

Ferie w szkole 2016
31.01.2016 Akcja "Ferie w szkole" była w tym roku bardzo ciekawa. Doskonale bawiliśmy się korzystając z wielu atrakcji: kino, park laserowy, warsztaty w Muzeum Witrażu, doświadczania z ciśnieniem na Wydziale Fizyki UJ, zajęcia sportowe w sali gimnastycznej i ... bitwa na śnieżki. Muszę wspomnieć o .. "Farmerze" - dla wtajemniczonych wielbicieli króliczków :). Zdjęcia w galerii szkolnej.

Konkursy z Języka Angielskiego
20.01.2016 1. Małopolski konkurs języka angielskiego dla gimnazjalistów.
- etap szkolny - 20 uczniów z klas I - III
- etap rejonowy - Patrycja Żurek kl. III B
                         - Milena Wątek  kl. III A

2. Konkurs pisania w języku angielskim - WRITE ON - zorganizowany przez CAMBRIDGE ENGLISH.
- Patrycja Żurek kl III B  - praca wysłana do II etapu konkursu
- Milena Watek kl III A  - praca wysłana do II etapu konkursu
- Michał Ptak kl III A
- Joanna Młynarczyk kl III C
- Gabriela Kowalewska kl III C

opiekun konkursów. mgr Alicja Włusek

Wyjście do Centrum Wspinaczkowego - 3 A
15.01.2016 W ramach wyjścia integracyjnego klasa 3 A wybrała się do Centrum Wspinaczkowego Forteca na ul. Ludowej w Krakowie. Zdjęcia w galerii szkolnej.

Pasowanie na czytelnika
14.01.2016 14 i 15 stycznia w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 157 na czytelników. Pierwszoklasiści odgadywali zagadki związane z bajkami, wysłuchali próśb książki i obiecali się do nich stosować, a następnie złożyli ślubowanie. Otrzymali też pamiątkowe zakładki. Początkującym czytelnikom życzymy niezapomnianych wrażeń związanych z lekturą pierwszych książeczek.

Książki naszych marzeń
11.01.2016 Przed feriami do biblioteki szkolnej dotarły książki pozyskane w ramach projektu "Książki naszych marzeń". Są wśród nich lektury, ale przede wszystkim nowości: fantastyka, powieści przygodowe, książeczki dla najmłodszych. Zapraszamy do ich wypożyczania po feriach. Warto też wziąć udział w konkursach bibliotecznych zachęcających do czytania.

Wycieczka do Warszawy
07.01.2016 W dniach 7 - 8 stycznia 2016 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami odwiedzili Warszawę.  Braliśmy udział w warsztatach na temat pasteli w Muzeum Narodowym i zwiedziliśmy Oceanarium Prehistoryczne 3D. Odwiedziliśmy również Centrum Nauki Kopernik gdzie odbyły się warsztaty z robotyki i wystawę multimedialną Van Gogh Alive. Zdjęcia z wycieczki zobaczyć w galerii szkolnej.

Książka lekarstwem na smutek
05.01.2016 Uczennice Gimnazjum; Karolina Cyrybał, Barbara Foszcz i Julia Pazdalska zostały laureatkami międzyszkolnego konkursu "Książka lekarstwem na smutek". Wideoklip "Zwiadowcy - nasza miłość" zdobył III miejsce. Gratulujemy sukcesu! 

Grudzień 2015

Zajęcia w laboratorium biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
30.12.2015 W grudniu w ramach zajęć dodatkowych grupa uczniów naszego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej wybrała się do laboratorium Zakładu Cytologii i Embriologii Roślin Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pod czujnym okiem doktorantów i pracowników zakładu uczniowie izolowali DNA kiwi, wykonywali sztuczne nasiona i zobaczyli na czym polegają roślinne kultury in vitro. Nasza krótka fotorelacja z wydarzenia w galerii szkoły podstawowej i gimnazjum.
opiekun wyjścia 

Przedstawienie Bożonarodzeniowe - Opowieść Wigilijna
22.12.2015 22 grudnia 2015 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe pt. "Opowieść wigilijna" w wykonaniu młodzieży gimnazjalnej i chóru szkolnego przygotowane pod kierunkiem s. Edwardy Grzywny i p. Bogusławy Olszówki. Spektalk miał uwrażliwić uczniów na problem samotności, oczekiwań i potrzeb ludzi starszych. Wpisywał się swoją tematyką w trwający Rok Miłosierdzia.
Młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa, a u wielu widzów spektakl wywołał wzruszenie. Zdjęcia w galerii.

TworzyMy atmosferę - kl 6 B
19.12.2015 Uczniowie klasy 6 B wzieli udział w zorganizowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska imprezie pt. TworzyMy atmosferę. Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców Polski do działań ograniczających emisję szkodliwych dla zdrowia zanieczyszczeń powietrza. Kampania informuje również o skali zanieczyszczenia i jego skutkach zdrowotnych. W tzw. strefie dobrej atmosfery, czyli miejscu, w którym mogliśmy wypocząć i dowiedzieć się więcej o tym w jaki sposób codziennymi działaniami mogą wpłynąć na jakość powietrza, braliśmy udział w grach, konkursach i zawodach. Obejrzeliśmy wnętrze mobilnej stacji monitoringu powietrza i dowiedzieliśmy się jak działa i o czym informuje. Zdjęcia w galerii. 

Mikołajkowe wyjście na kręgle - 6 B
16.12.2015 Uczniowie klasy 6 B w ramach wyjścia mikołajkowego miło spędzili czas w kręgielni. Serdeczne podziękowania dla Rodziców - sponsorów naszego wyjścia. Zdjęcia w galerii szkolnej.

Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce - kl 1 B
16.12.2015 W dniu 16 grudnia uczniowie klasy I B szkoły podstawowej nr 157 wybrali się do Kopalni Soli w Wieliczce. Zdjęcia z wycieczki można zobaczyć w galerii szkolnej. 

Mikołajkowe wyjście na Lodowisko
07.12.2015 W poniedziałek 7 grudnia uczniowie klasy III B w ramach mikołajkowego wyjścia wybrali się na lodowisko w Skawinie. Po zabawie na lodzie wybraliśmy się na krótki spacer po Skawienie a przewodnikiem była Gabrysia Sosenko uczennica III B. Zdjęcia z wyjścia w galerii szkolnej. 

Warsztaty LEGO
07.12.2015 W dniu 7 grudnia uczniowie klasy 4 b i 5 a szkoły podstawowej brali udział w warsztatach LEGO połączonych z senasem interaktywnym "Podróże kosmiczne" w Cinema Park Bonarka. Podczas zajęć odbył się interaktywny test wiedzy o kosmosie, w którym III miejsce zajął Mikołaj Gaś z klasy 5 a - gratulujemy. 

Orszak Mikołaja w Szkole Podstawowej
04.12.2015 W piątek 4 grudnia 2015r. w Szkole Podstawowej chodził orszak mikołajkowy. Mikołaj roznosił słodkości dla wszystkich uczniów, a dla najmłodszych i najgrzeczniejszych przyniósł prezenty. Obiecał, że do grzecznych dzieci wróci za rok :)

Mikołajkowe wyjście na Kręgle 6 A
03.12.2015 3 grudnia 2015r. uczniowie 6 A brali udział w warsztatach pt. "Różni ale razem".
 
1 grudnia 2015r. klasa 6 A wybrała się na mikołajkowe wyjście na kręgle. Zdjęcia w galerii szkolnej.

Gwiazdka dla zwierzaka
02.12.2015 Jak co roku w grudniu przeprowadzamy akcję "Gwiazdka dla zwierzaka". Liczymy na Was!
gwiazdka dla zwierzaka

Bryły matamatyczne wykonane w technice origami 4 B
01.12.2015 Uczniowie klasy 4 B szkoły podstawowej w ramach zajęć dodatkowych rozwijaja swoje zdolności manualne wykonując prace plastyczne i bryły matematyczne w technice origami. Szczególnymi zdolnościami wykazuje się Paula Kaczmarczyk, która uczy również innych wykonywać figury origami. Praca plastyczne prezentują się na klasowej wystawie w sali 14 a. Zdjęcia w galerii szkolnej.

Listopad 2015

V Dzielnicowy Konkurs Pierwszej Pomocy
30.11.2015 Finalistami I etapu Dzielnicowego Konkursu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w ramach programu "Bezpieczny Kraków" zostali następujący uczniowie klasy 6 A:
Alicja Waliduda
Natalia Kozień
Patryk Zabdyr
Zakończenie konkursu odbędzie się 2 grudnia godz. 9:30 w naszej szkole (aula).
Gratulujemy i zapraszamy do finału.

Dyskoteka Andrzejkowa
25.11.2015 W dniu 25 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla uczniów klas 4 - 6 Szkoły Podstawowej. Frekwencja nie była porażająca, było około 1/3 wszystkich uczniów, ale Ci co przyszli i chcieli się bawić byli bardzo zadowoleni. :)
Dziękujemy organizatorom za pomoc i współpracę :)
Liczymy na większą frekwencję na dyskotece karnawałowej. Już dziś serdecznie zapraszamy.
Samorząd szkolny

Szkolny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej
24.11.2015 24 listopada odbył się Szkolny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej. Usłyszeliśmy wzruszające wiersze i piosenki w wykonaniu uczniów klas 4 - 6 SP. Jury podkreśliło wysoki poziom przygotowanych prezentacji oraz zaangażowanie uczestników. Była to też wspaniała lekcja patriotyzmu. Wyniki zostaną ogłoszone niebawem. Zdjęcia w galerii. 

Spotkanie z pisarzem Marcinem Pałaszem
23.11.2015 23 listopada odbyło się spotkanie uczniów klas 4-6 Szkoły Podstawowej nr 157 z pisarzem Marcinem Pałaszem. Autor książek o psie Elfie zdradził, jak to się stało, że został pisarzem, jak wyglądała jego pierwsza książka i skąd czerpie pomysły na nowe utwory. Opowiedział także o przyjaźni z Elfem, okreszając swą opowieść żartami i humorystycznymi anegdotami. Wielbiciele Elfa mogli zakupić książki, a wszyscy uczniowie  - poprosić o autograf. Na koniec pisarz otrzymał portret Elfa namalowany przez uczennicę klasy 4 B. Każdego, kto chciałby pożyczyć i przeczytać którąś z książek Marcina Pałasza zapraszamy do szkolnej biblioteki. Zdjęcia w galerii. 

Certyfikat ECDL BASE
20.11.2015 Siedmiu uczniów naszego gimnazjum zdobyło Certfikat ECDL BASE.
1. Fiałkowski Patryk
2. Gwiżdż Konrad
3. Klimak Jakub
4. Krotoszyński Jakub
5. Proszek Kacper
6. Ptak Michał
7. Śliwa Krzysztof

Jeden z nich Krzysztof Śliwa kontynuuje naukę w innej szkole. Serdecznie gratulujemy.

Projekt Comenius Zaopiniowany
17.11.2015 Z przyjemnością informujemy, że realizowany w latach 2013-2015 projekt  Comenius został pozytywnie zaopiniowany przez Agencję Narodową Programu LLLP. Wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w prace projektowe gratulujemy i dziękujemy. Zapraszamy do obejrzenia filmu dokumentującego spotkania miedzynarodowe w krajach partnerskich i u nas, w Krakowie. Prezentujemy również fotoreportaż z pokazu mody barokowej, który odbył się podczas spotkania w Krakowie.

Wycieczka klas III gimnazjum do Muzeum Auschwitz Birkenau
13.11.2015 Uczniowie klas III gimnazjum w ramach obowiązkowgo wyjazdu zwiedzili Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz - Birkenau. W czasie wycieczki poznali tragiczną historię więźniów i ofiar obozu w Auschwitz - Birkenau. Uczcili pamięć wszystkich Pomordowanych chwilą ciszy, zadumy  oraz zapalili znicz pod ścianą straceń bloku 10.

Poświęcenie Sztandaru 9 Podgórskiej Drużyny Harcerskiej Arbaro i nadanie Imienia
11.11.2015 Harcerze z 9 Podgórskiego Szczepu Uroczysko, do którego należy nasza szkolna drużyna  - 9 Próbna Drużyna Harcerska Arbaro, uczestniczyli w obchodach z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. W czasie tych uroczystości szczepowi zastało nadane imię. Patronem został bohater narodowy major Ludwik Jędrzejczyk. Na mszy św. poświęcono także sztandar szczepu. Cała uroczystość na którą przybyli między innymi uczniowie naszej drużyny, odbyła się w Dworze Czeczów, w Starym Bieżanowie. W uroczystościach uczestniczyła także Pani Dyrektor Danuta Kohut, Pani Bogusława Groblicka, Pani Agnieszka Cyran oraz reprezentacje szkół z Dzielnicy XII. Harcerze śpiewali pieśni patriotyczne z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, chcąc w ten sposób uczcić pamięć o bohaterach, którzy walczyli za naszą Ojczyznę.

Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości
10.11.2015 Nasza Szkoła pogłębia i pielęgnuje tradycje patriotyczne u swoich wychowanków. Z okazji Święta Niepodległości uczniowie klas trzecich oraz chórzyści z obu szkółprzygotowali montaż poetycko - muzyczny o charakterze patriotycznym. Recytacjom wzruszających wierszy, opisujących trudną i dramatyczną drogę zniewolonej Polski do wolności, towarzyszyły znane pieśni patriotyczne.
Tego samego dnia o godz. 17:00 odbyło się ślubowanie uczniów klas I. Po tej uroczystości nasi wychowankowie wraz z Rodzicami mieli okazję obejrzeć wspomniany montaż poetycki. Spotkanie to było również okazją do wspólnego śpiewania znanych pieśni patriotycznych.

Październik 2015

Międzyszkolna Spartakiada Sportowa Dzielnicy XII Kraków Prokocim - Bieżanów
29.10.2015 29 października 2015 uczniowie Gimnazjum nr 33 wywalczyli III miejsce w Międzyszkolnej Spartakiadzie Sportowej Dzielnicy XII Kraków Prokocim - Bieżanów. Wszystkim zawodnikom reprezentującym naszą szkołę serdecznie gratulujemy. Zdjęcia w galerii szkolnej.

Fotografia solarna - Podgórska Biblioteka Publiczna
22.10.2015 W dniu 22 października 2015 r. uczniowie klasy II A i III B  gimnazjum wzieli udział w prelekcji na temat "Fotografii otworkowej i fotografii solarnej", która odbyła się w Podgórskiej Bibliotece Publicznej w Krakowie na ul. Teleigi 24. Prelekcję prowadził Pan Karol Mroziewski z Fotoklubu Trzebińska Kinematografia. Z pasją opowiadał  o swoich pracach i sposobach tworzenia fotografia solarnej. Zdjęcia z prelekcji w galerii szkolnej.  

Woda - źródło życia
15.10.2015 Dla większości z nas swobodny dostep do wody pitnej jest czymś oczywistym. Każdego dnia zużywamy olbrzymie jej ilości - gotując, myjąc się, piorąc, zmywając. Tymczasem wielu mieszkańców Ziemi cierpi z powodu pragnienia i chorób wywołanych spożywaniem zanieczyszczonej wody.
Woda to źródło życia! O tym, jak ważna jest woda dla człowieka i świata, przypomnieli nam uczniowie klasy V B. Dnia 15 października 2015 r. zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom przedstawienie pt. "Woda - źródło życia". Wzieli w nim udział wszyscy uczniowie tej klasy - każdy miał szanse "zaistnieć na szkolnej scenie"! 

Festiwal Młodych Talentów dla szkół dzielnicy XII
14.10.2015 W dniu 14 października 2015 r. uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową nr 157 oraz Gimnazjum nr 33 wzieli udział w Festiwalu Młodych Talentów dla szkół dzielnicy XII zorganizowanym w Gimnazjum nr 29 w Krakowie. Patronat nad imprezą sprawował Dom Pracy Twórczej "Wielopole", Dom Kultury przy ul. Aleksandry i Rada Dzielnicy XII. Zespół ze szkoły podstawowej zaprezentował przedstawienie oparte na wierszach M. Konopnickiej, a zespół z gimnazjum - spektakl nawiązujący do twórczości A. Mickiewicza. Nad przygotowniem występu czuwali nauczyciele poloniści. Obie grupy zdobyły wyróżnienia i nagrody. Wszystkim aktorom gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych wspaniałych artystycznych dokonań. Nagrodzone przedstawienia można było także zobaczyć w naszej szkole. Zdjęcia w galerii.

Warsztaty o Japonii - klasa 6 A
14.10.2015 W dniu 14 października klasa 6 a była na warsztatach o Japonii organizowanych przez Grupę Aktywni. Uczniowie prezentowali swoją wiedzę o Kraju Kwitnącej Wiśnii a potem mogli ją poszerzyć i usystematyzować. Dowiedzieliśmy się dużo na temat Japonii. Przymierzaliśmy stroje, posługiwaliśmy się wachlarzami a nawet zgłębialiśmy tajniki kaligrafii.

Wyście do kina na film pt. "Everest"
14.10.2015 W dniu Komisji Edukacji Narodowej klasy 2A, 3B i 3 C gimnazjum nr 33 wybrały się do CinemCity Bonarka na film pt. "Everest" opowiadający o wyprawie na ten najwyższy szczyt Himalajów. 

Wycieczka do Centrum Sztuki Współczesnej Solvay na spektakl "Ania z zielonego wzgórza".
01.10.2015 W dniu 01.10.2015r. uczniowie klas 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 6B szkoły podstawowej nr 157 wybrali się wspólnie na spektakl "Ania z Zielonego Wzgórza" do Centrum Sztuki Współczesnej Solvay. Spektakl podobał się uczniom a zdjęcia z wyjścia już niebawem w galerii szkolnej.

Wrzesień 2015

Wycieczka na Stare Wierchy kl III B
30.09.2015 W dniu 30.09.2015r. uczniowie klasy III B gimnazjum nr 33 realizując program wyjazdów klasy turystyczno - jezykowej brali udział w wycieczce na Stare Wierchy w Gorcach. Atrakcjami wycieczki było ognisko z pieczeniem kiełbasek i przemierzanie szlaków leżących na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego. Relację fotograficzną z wycieczki można zobaczyć w galerii szkolnej. 

Etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu - Dyktando Niepodległościowe 
25.09.2015 25 września w Szkole Podstawowej nr 157 oraz Gimnazjum nr 33 odbył się etap szkolny wojewódzkiego konkursu Dyktando Niepodległościowe "Po polsku o historii". Wzieło w nim udział 47 uczniów, których rozpoznać można było w tym dniu po odświętnym stroju i przypiętych biało-czerwonych serduszkach. Uczestnicy musieli napisać tekst najeżony trudnymi wyrazami i terminami historycznymi. Gratulujemy wszystkim wpaniałej postawy - patriotyzm to przecież dbałość o język i nauka historii.

Piknik Integracyjny Szkół Podgórskich - Park Bednarskiego
24.09.2015 25 września uczniowie Gimnazjum 33 wraz z przedstawicielami innych podgórskich szkół wzieli udział w Pikniku Integracyjnym zorganizowanym przez Dom Kultury "Podgórze" w parku Bednarskiego. Dziewczyny z I a, I b i II a przygotowały ciekawe konkursy i zabawy oraz pokaz tańców. Należą im się szczere wyrazy uznania za zaangażowanie i wspaniałe podejście do niepełnosprawnych.

FESTYN RODZINNY PN. ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO 2015
Festyn Zdrowie i Bezpieczeństwo
21.09.2015
Deszczowa pogoda nie zepsuła zabawy podczas festynu "Zdrowie i bezpieczeństwo", który odbył się 26 września br w ZSO nr 15. Wprawdzie deszcz pozbawił młodsze dzieci przyjemnej jazdy na karuzeli i zabawy na dmuchanym zamku, ale przewidzieliśmy kaprysy pogody więc pozostałe atrakcje bez przeszkód odbyły się w budynku szkoły. W auli obejrzeliśmy przedstawienia przygotowane przez uczniów klasy 3 pt "Witaminki" oraz klasy 5 B pt. "Woda". Konkurencje sprawnościowe dla dzieci i rodziców realizowane na 10 stanowiskach wyłoniły "Super Bohatera" i "Super Rodzinę". W kawiarence, na którą zamieniła się szkolna jadalnia, można było degustować pyszne i zdrowe szaszłyki owocowo - warzywne oraz zakupić równie wspaniałe, przygotowane przez rodziców ciasta. Bardzo trudny ale niewątpliwie smaczny był wybór w konkurencji "Smaczne i zdrowe ciasto festynowe". Spośród 22 zgłoszonych do konkursu ciast najlepszymi okazały się wypieki p. Klaudii Kękuś, p. Urszuli Sikory, p. Agnieszki Wilk, p. Joanny Kranc oraz p. Joanny Mietełka.
Zorganizowana przez Radę Rodziców loteria fantowa przyniosła dochód, który został przeznaczony na zakup interesujących książek do biblioteki szkolnej. Najmłodsi milusińscy mieli okazję odbyć warsztaty "W pasiece". Dużym zainteresowaniem wśród młodszych i starszych uczestników festynu cieszyły się stanowiska z malowaniem twarzy, tatuażami (zmywalnymi oczywiście), kolorowymi warkoczykami i balonikami, z których sprytne koleżanki z gimnazjum wyczarowywały różne figurki. Podczas zabawy nie zapomnieliśmy o o ważnej kwestii jaką jest zbiórka krwi. Już kolejny raz podczas naszych festynów, gościli pracownicy Wojewódzkiej Stacji Krwiodawstwa.

76 rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę
17.09.2015 17 września 2015 r. poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w obchodach 76 rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Uroczystość rozpoczeła się mszą świętą w kościele Mariackim, a następnie zebrani, w tym wojsko i liczne delegacje małopolskich szkół, przemaszerowali w pochodzie pod Krzyż Katyński. Tu odbył się apel poległych. Organizatorzy podziękowali  wszystkim uczniom za udział w tej pięknej lekcji patriotyzmu. 

Wyjście do biblioteki  - 6 A i 5 A
17.09.2015 W dniu 17.09.2015r. uczniowie klas 6 A i 5 A szkoły podstawowej nr 157 brali udział w prelekcji dotyczącej sposobów odnowy zabytków Krakowa organizowanej przez Podgórską Bibliotekę Publiczną na ul.Teligi 24. Prelekcję prowadził przedstawiciel Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa. 

Droga Królewska i Muzeum Podziemia Rynku w Krakowie - 6B 
16.09.2015 W dniu 16.09.2015r. uczniowie klasy 6 B szkoły podstawowej nr 157 wraz z wychowawcą uczestniczyli w wycieczce Drogą Królewska po Krakowie i odwiedzili również Muzeum Historyczne - Podziemia Rynku w Krakowie. Zdjęcia z wycieczki w galerii szkolnej.

Pokazy Sztuk walki w szkole Podstawowej nr 157
16.09.2015 16.09.2015 r. w szkole podstawowej nr 157 odbyły się pokazy sztuk walki, które poprowadziła Sandra Jędrzejowska - absolwentka naszej szkoły i jednocześnie wicemistrzyni świata Kung Fu ze Szkoły Walki Kung Fu Lung. 

Zielona szkoła klasy 5B 
08.09.2015 W dniach 08.09 - 13.09.2015r. uczniowie klasy 5B szkoły podstawowej nr 157 wraz z wychowawcą uczestniczyli w Zielonej szkole w Janowie Podlaskim. Zdjęcia z tego pobytu już niebawem w galerii szkolnej.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
01.09.2015 Nowy rok szkolny 2015/2016 uczniowie rozpoczeli od uroczystej Mszy Świętej, którą odprawił proboszcz Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryii Panny ks. Andrzej Pieróg. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły. Tam, w swoich salach spotkali się z wychowawcami i poznali plan lekcji na najbliższy semestr. 

lipiec 2015

Lato w szkole 2015
10.07.2015 W dniach 6 - 10.07.2015r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji "Lato w szkole" będąc pod opieką p. M. Malec i p. M. Ziarko. W ciągu tygodnia uczniowie wychodzili na zajęcia rekreacyjno - ruchowe na różne place zabaw np. ul. Aleksandry, w Parku Jordana, na Rżące, na Prokocimiu. Zwiedzili również Bibliotekę Publiczną na ul. Rajskiej, gdzie odbyła się prelekcja pt. "Tajemnice biblioteki". Dużą atrakcją był wyjazd do Centrum Borek, gdzie na dzieci czekało wiele atrakcji np. "Wielka wyprawa solnym szlakiem", Mini ZOO, plac zabaw i tereny rekreacyjne.
Ze względu na złe warunki atmosferyczne nastapiła zmiana planów i dużą radość sprawiło wyjście do kina na film "Minionki". W ostatnim dniu nasze dzieciaki mogły popływać w basenie. Oprócz tego codziennie odbywały się zajęcia świetlicowe, gdzie dzieci wykonywały różne prace plastyczne, śpiewały, tańczyły, odbywały się konkursy i zabawy z chustą "Klanza". 

czerwiec 2015

Uroczyste zakończenie roku szkolengo 2014/2015
26.06.2015 W dniu 26 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Przed częścią artystyczną Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i wyróżnienia dla najlepszych uczniów i laureatów olimpiad przedmiotowych. Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć w galerii szkolnej.