Z życia szkoły

Kronika najważniejszych wydarzeń w roku szkolnym 2014/2015

ostatnia aktualizacja: 12  lipiec  2015


lipiec 2015

Lato w szkole 2015
10.07.2015 W dniach 6 - 10.07.2015r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji "Lato w szkole" będąc pod opieką p. M. Malec i p. M. Ziarko. W ciągu tygodnia uczniowie wychodzili na zajęcia rekreacyjno - ruchowe na różne place zabaw np. ul. Aleksandry, w Parku Jordana, na Rżące, na Prokocimiu. Zwiedzili również Bibliotekę Publiczną na ul. Rajskiej, gdzie odbyła się prelekcja pt. "Tajemnice biblioteki". Dużą atrakcją był wyjazd do Centrum Borek, gdzie na dzieci czekało wiele atrakcji np. "Wielka wyprawa solnym szlakiem", Mini ZOO, plac zabaw i tereny rekreacyjne.
Ze względu na złe warunki atmosferyczne nastapiła zmiana planów i dużą radość sprawiło wyjście do kina na film "Minionki". W ostatnim dniu nasze dzieciaki mogły popływać w basenie. Oprócz tego codziennie odbywały się zajęcia świetlicowe, gdzie dzieci wykonywały różne prace plastyczne, śpiewały, tańczyły, odbywały się konkursy i zabawy z chustą "Klanza". 

czerwiec 2015

Uroczyste zakończenie roku szkolengo 2014/2015
26.06.2015 W dniu 26 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Przed częścią artystyczną Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i wyróżnienia dla najlepszych uczniów i laureatów olimpiad przedmiotowych. Zdjęcia z uroczystości można zobaczyć w galerii szkolnej. 

Wyjazd turystyczno - językowy do Bawarii - Niemcy
22.06.2015 W dniach 13.06 - 20.06 uczniowie klasy turystyczno - językowej i uczniowie zainteresowani szlifowaniem języka angielskiego i niemieckiego brali udział w wycieczce do Bawarii. Zwiedziliśmy zabytki Monachium, Norymbergii, byliśmy w Alpach Bawarskich i zamku Neuschwanstein. Wyjazd był udany i pozostaną po nim niezapomniane wspomnienia. Zdjęcia z wyjazdu można zobaczyć w galerii szkolnej.

Pożegnanie Śp. p. Teresy Zaperty
12.06.2015 "Śmierć nie jest nocą, ale światłem.
I nie jest końcem, ale początkiem
i nie jest nicością, ale wiecznością"
Victor Hugo

Dziś na Cmentarzu Rakowickim pożegnaliśmy zmarłą 7 czerwca br Śp. p. Teresę Zaperty, sekretarza szkoły.
Na zawsze w naszych sercach i pamięci pozostanie wiecznie żywa, wspaniała, pełna ciepła i zrozumienia dla wszystkich.

maj 2015

Wizyta na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego
28.05.2015 Uczniowie klas 3. gimnazjum brali udział w pokazie kriogenicznym pt. "Właściwości substancji w niskich temperaturach" zorganizowanym przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Majówka z Comeniusem
27.05.2015 27. maja w środę świętowaliśmy hucznie zakończenie projektu Comenius. Pogoda nie pozwoliła nam bawić się na zewnątrz, ale w holu szkoły wcale nie było źle. Poszczególne klasy przygotowały stoiska kulinarne z potrawami naszych krajów partnerskich. Można było głosować na "Najsmaczniejsze i najładniejsze stoisko".  Minimalnie wygrała klasa 1 A z kuchnią francuską. Tuż za nią uplasowała się klasa 3 A z pysznymi potrawami z Austrii (Zuza i jej ciasta :). Były też inne atrakcje: Łukasz Samek z 1 B umilał nam czas muzyką - nie zawsze barokową i nie zawsze dostojną. Czasem Łukasz odklejał się od konsoli i szalał na parkiecie porywając do tańca inne zakręcone osoby. Bardzo się nam to podobało. Mamy ochotę to powtórzyć:)
W auli dzieci ze SP157 ilustrowały baśnie z krajów partnerskich a uczniowie z gimnazjum malowali ceramiczne kubki w motywy naszego projektu. Powstały imponujące obrazy przedstawiające barokowe pałace naszych zaprzyjaźnionych partnerów. Zapraszamy do galerii - musicie to zobaczyć.

Daria Wójcikiewicz z 1 B wykonywała na życzenie makijaż barokowy, a Kasia Kukułka z Julią Gwiazdą prowadziły Comeniusową grę. Wykonaliśmy wspólne zdjęcie z flagami państw uczestniczących w naszym projekcie a na zakończenie odtańczyliśmy nasz Comeniusowy taniec czyli tzw. "belgijkę". Kulminacyjnym punktem imprezy był niesamowity tort upieczony przez Zuzę Ochniowską - koniecznie zobaczcie zdjęcia. O tym że smakował równie rewelacyjnie jak wyglądał - świadczy fakt, że  nie zostało z niego ani okruszka - na szczęście zdążyliśmy go sfotografować.
Złotą myśl na zakończenie imprezy wypowiedziała Ola Grela z 3 A: "Podobało mi się. Bardzo mi się podobało "Nic dodać, nic ująć:)

Zainteresowanych i sympatyków naszego projektu zapraszamy do odwiedzenia naszej strony projektowej TwinSpace: http://new-twinspace.etwinning.net/web/p97188
Zaglądajcie, komentujcie, zostawcie slad:

Zawody pływackie o Puchar Tauronu na basenie w Prokocimiu
14.05.2015 14 maja 2015 r. odbyły się zawody pływackie o Puchar Tauronu na basenie w Prokocimiu. Zawody przeznaczone były dla szkół biorących udział w nauce i doskonaleniu pływania prowadzonej przez Centrum Rozwoju Com-Com Zone. W zawodach startowali uczniowie z klas III A i III B w składzie: Amelia Ilnicka, Aleksandra Dorynek, Gerard Zabdyr, Julia Rutkowska, Paula Kaczmarczyk, Jakub Chlipała, Jakub Jędras i Konrad Gorszkow i z klasy V A: Dominika Adamek, Aleksandra Dolińska, Magdalena Pyla, Kacper Rutkowski, Patryk Zabdyr, Aleksandra Woźniczka, Gabriela Balicka i Michał Kudła. Opiekunowie grupy: A. Duda, V. Szuwalska.
Najlepsze wyniki:
I miejsce na dystansie 25 m stylem dowolnym - Amelia Ilnicka
III miejsce na dystansie 25 m stylem grzbietowym - Jakub Jędras
II miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym - Dominika Adamek
II miejsce w sztafecie dziewcząt 6 x 50 m stylem dowolnym - Amelia Ilnicka, Dominika Adamek, Aleksandra Dolińska, Magdalena Pyla, Aleksandra Woźniczka, Gabriela Balicka.
Gratulujemy

Zielona szkoła klasy II A w Jodłówce Tuchowskiej
11-15.05.2015 W dnia 11-15 maja 2015 r. uczniowie klasy II A Gimnazjum nr 33 z wychowawcą brali udział w zielonej szkole w Jodłówce Tuchowskiej..

Zielona szkoła klasy V A w Zubrzycy Górnej
4-8.05.2015 W dnia 4-8 maja 2015 r. uczniowie klasy V A Szkoły Podstawowej nr 157 z wychowawcą i opiekunami brali udział w zielonej szkole w Zubrzycy Górnej. Zdjęcia z wyjazdu można zobaczyć w galerii. Zapraszamy do oglądania.

kwiecień 2015

Ciekawa chemia - doświadczenia pokazowe na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego
30.04.2015 30 kwietnia 2015 r. uczniowie klas II A, II B, II C gimnazjum wzięli udział w spotkaniu organizowanym przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego pt. Ciekawa chemia. W ramach spotkania zostały przeprowadzone doświadczenia chemiczne wraz z ich omówieniem. Wiele doświadczeń uczniowie zobaczyli po raz pierwszy ze względu na to, że nie można ich przeprowadzić w szkolnej pracowni chemicznej.

Spotkanie z absolwentami szkoły - doradztwo zawodowe
24.04.2015 24 kwietnia 2015 r. o godz. 16:00 odbyło się spotkanie z absolwentami naszej szkoły w ramach doradztwa zawodowego. Uczniowie klas III gimnazjum mieli okazję dowiedzieć się więcej o szkołach ponadgimnazjalnych i poznać opinie uczniów, kolegów którzy uczęszczają do danej szkoły. Klasa III B miła również zajęcia warsztatowe z zakresu doradztwa zawodowego z p. Żarczyńska - doradcą zawodowym.

Międzynarodowy Dzień Ziemii 
22.04.2015 W  kwietniu, miesiącu w którym przypada Dzień Ziemii, odbyły się finały konkursu "Na tropach przyrody". Po interesujących zmaganiach wyłonieni zostali zwycięscy.  Na poziomie klas 4 - I miejsce Jakub Mardyła, II miejsce Adam Grysiak, III miejsce Roch Nowak - Prochwicz. Na poziomie klas 5 - I miejsce Alicja Grzyb V b, II miejsce Paulina Sikora V a, III miejsce Patryk Zabdyr V a. Na poziomie klas 6 - I miejsce Jakub Wicher, II miejsce Angelika Kozień, III miejsce Anna Kaszycka.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.  M. Bartczak  

Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie - Warsztaty "Magia w kuchni"
16.04.2015 16 kwietniu 2015 r. uczniowie klasy V A  szkoły podstawowej nr 157 wzięli udział w warsztatach "Magia w kuchni" organizowanych przez Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

"Plastusiowy pamiętnik" - wyjście klas I A i I B szkoły podstawowej nr 157
15.04.2015 15 kwietnia 2015 r. uczniowie klasy I A i I B szkoły podstawowej nr 157 wybrali się do Kina Kijów na spektakl teatralny pt. "Plastusiowy pamiętnik" na motywach lektury szkolnej. 

Teatr Ludowy w Nowej Hucie 
15.04.2015 15 kwietnia 2015 r. uczniowie klasy V B szkoły podstawowej nr 157 oglądali spektakl pt. "Skrzydlak" organizowany przez Teatr Ludowy w Nowej Hucie. Obejrzana sztuka zmusiła dzieci do zastanowienia się nad tym kim są i jak wyglądają anioły.

marzec 2015

Comeniusy w Warszawie
31.03.2015 W dniach 30 - 31 marca 2015 r. uczniowie zaangażowani w projekt Comenius pt. Barok i uczniowie klasy turystyczno - językowej uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Podczas 2 - dniowego pobytu udało się zwiedzić Pałac w Wilanowie, Łazienki Królewskie, Zamek Królewski i wziąść udział w warsztatach kaligraficznych oraz przespacerować się po wspaniale oświetlonej Warszawie nocą.  Wycieczka dostarczyła mnóstwa wrażeń a jej krótki zapis można obejrzeć w galerii szkolnej. 

Dzień Otwarty ZSO Nr 15
28.03.2015 28 marca 2015 r. (sobota) był DNIEM OTWARTYM naszej szkoły. Rodzice wraz z uczniami mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły oraz rozmów z nauczycielami poszczególnych przedmiotów. Fotografie z atrakcjami tego dnia można zobaczyć w galerii szkolnej.

Egzaminy ECDL BASE dla uczniów klasy matematyczno - informatycznej
27.03.2015 W dniu 27 marca 2015 r. - 7 uczniów z klasy II A gimnazjum zdawało kolejny (już trzeci) egzamin ECDL BASE Moduł B3: Przetwarzanie tekstów.
Zdjęcie w galerii szkolnej

Dni filmowe w Gimnazjum nr 33
27.03.2015 Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 33 zostały zorganizowane w Gimnazjum "Dni filmowe" podczas których uczniowie klas rywalizowali ze sobą w różnych kategorią, począwszy od tematycznego przyozdobienia swojej sali lekcyjnej, poprzez ubiory po odgrywanie krótkich scenek rodzajowych z poszczególnych filmów.

Mistrz Pięknego Czytania
26.03.2015 Uczennica klasy IV B Szkoły Podstawowej nr 157 Dominika Knap została Mistrzem Pięknego Czytania. Jury VIII Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania nagrodziło ją za energiczny przekaz, umiejętność wciągnięcia słuchacza w historię i nienaganną dykcję. Organizatorami Konkursu, w którym wzięło udział niemal 3000 uczniów, w tym ponad 1000 z klas IV - VI, są Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie.
Dominice serdecznie gratulujemy! 

Krakowski Wielobój Siłowy
25.03.2015 W dniu 25.03.2015 r. w Zespole Szkół Elektrycznych Nr 1 przy ul. Kamińskiego 49 w Krakowie odbyła się trzecia edycja zawodów sportowych Krakowski Wielobój Siłowy KWS dla szkół gimnazjalnych. Nazwę KWS można odczytywać również jak K=kondycja, W=wytrzymałość, S=siła. Zadaniem trzyosobowych zespołówstartujących w KWS jest pokonanie obwodów stacyjnych. Reprezentacja naszego Gimnazjum:
1. Patryk Szostak        klasa III A
2. Degorran Sporn       klasa III A
3. Tomasz Majerczuk   klasa III C
W klasyfikacji indywidualnej uczeń naszej szkoły PATRYK SZOSTAK zdobył I miejsce.
W klasyfikacji grupowej zdobyliśmy III miejsce.  Gratulujemy !

Wyjście do Muzeum Witrażu
20.03.2015 W dniach 19 - 20.03.2015 r. uczniowie klasy III A i III B Szkoły Podstawowej nr 157 brali udział w wycieczce do Muzeum Witrażu, gdzie przebyli wirtualną podróż po Europie, oglądając ciekawe budynki w których znajdują się piękne witraże. W czasie tej podróży dzieci otrzymały karty pracy, gdzie wykonywały ciekawe ćwiczenia związane z tematyką. Projektowały witraże, zaznaczały kraje na mapie i tworzyły własne historie. Po tych zajęciach udali się do pracowni, gdzie tworzy się prawdziwe witraże. W sposób bardzo interesujący i poglądowy przewodniczka opowiadała, pokazując narzędzia do pracy. Okazało się, że to bardzo trudna, długa, wymagająca cierpliwości i precyzji praca. Aby powstały witraże, które możemy podziwiać w wielu miejscach na świecie, potrzeba kilku miesięcy a nawet lat. Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca.

Wyjście na Wawel
12.03.2015 W dniu 12.03.2015 r. uczniowie klasy II B Gimnazjum zwiedzali Komnaty Wawelskie z przewodnikiem. Uczniowie podziwiali zabytkowe arrasy i z uwagą słuchali informacji o historii miejsc i obrazów związanych z historią Polski. 

Zajęcia profilaktyczne - Przedmioty wybuchowe i niebezpieczne
10.03.2015 W dniu 10.03.2015 r. odbyły się w naszej szkole zajęcia profilaktyczne dotyczące materiałów wybuchowych i niebezpiecznych, które poprowadził 32 patrol rozminowania JW 4495 Wojska Polskiego.
Zdjęcia w galerii szkolnej

Luty 2015

Akcja "Zima w mieście" - wyjścia, wycieczki i zabawy
28.02.2015 W okresie ferii zimowych uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej nr 157 brali udział w akcji "Zima w mieście". Było wiele atrakcji: warsztaty papiernicze i drukarskie, wyjście na basen, zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego, spacer nad Wisłą, wyjście do kina na film animowany "Baranek Shaun", dekorowanie pierników, bal karnawałowy oraz gry i zabawy na sali gimnastyczej.

Małopolski Konkurs Geograficzny dla gimnazjalistów
20.02.2015 Uczennica klasy III B Gimnazjum nr 33  Joanna Bokwa zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Geograficznego dla Gimnazjalistów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Festiwal zawodów w Gimnazjum nr 33
12.02.2015 W dniu 12.02.2015 r. uczniowie klas 3 Gimnazjum nr 33 uczestniczyli w Festiwalu Zawodów zorganizowanym przez pedagogów szkolnych. Zaproszeni goście - pracodawcy, przedsiębiorcy, rzemieślnicy prezentowali uczniom swoje zawody. Gościliśmy witrażownika i fotografa, pszczelarza, dekarza i przedstawicieli Krakowskiej Izby Rzemieślniczej. Na zdjęciach absolwent naszej szkoły prezentuje uczniom wykonanie witraży.

Zdjęcia w  galerii szkolnej.

Wyjście na Wydział Odlewnictwa AGH
06.02.2015 W dniu 06.02.2015 r. uczniowie klasy III B Gimnazjum nr 33 uczestniczyli w wycieczce na Wydział Odlewnictwa AGH. Po przyjściu na wydział zajeliśmy miejsca w sali amfiteatralnej gdzie bardzo serdecznie przywitał nas dziekan Wydziału Odlewnictwa Prof. Józef Suchy oraz Prof. Stanisław Dobosz. Po krótkim wstępie przeszliśmy do odlewni doświadczalnej gdzie pokazano nam jak przygotować formę. Po tych zajęciach udaliśmy się na krótki wykład dotyczący odlewnictwa i tym, czym się ono zajmuje. Następnie mogliśmy sami odlać małe figurki statku i żołnierza. Poznaliśmy zasady druku 3D oraz jak wygląda wydruk z takiego urządzenia. Poznaliśmy ciekawe odlewy artystyczne, jak medale i rzeźby. Kulminacją zajęć na Wydziale było odlądanie zalewania naszej formy na odlewni. Efekt naszej pracy można podziwiać w sali 2c, a zdjęcia z naszej wycieczki na stronie szkoły w zakładce "Filmy". 

Styczeń 2015

1 % podatku na rzecz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 15
31.01.2015 ZSO nr 15

ZSO nr 15

Wyjście kl O do Teatru Groteska
30.01.2015 W dniu 30.01.2015 r. uczniowie klasy O wybrali się do Teatru Groteska na spektakl pt. Czerwony Kapturek. Zdjęcia z wyjścia można zobaczyć w galerii szkolnej.

Wyjazd na Łotwe w ramach programu Comenius
26.01.2015 W dniach 19 - 23.01.2015 r. uczniowie Gimnazjum nr 33 wraz z opiekunami brali udział w spotkaniu projektowym w ramach programu Comenius które odbywało się w Łotweskim mieście Jełgava. Tematem spotkania była muzyka barokowa a w śród przyjezdych byli uczniowie z Niemiec, Austrii, Francji, Danii, Wielkiej Brytanii oraz Turcji. Nasi gimnazjaliści mieli okazję "podszlifować" swój angielski i nawiązać nowe kontakty oraz udzialać się wokalnie. Gospodarze pokazali swoją szkołę, okoliczne zabytki i zadbali o czas wolny. Nowe doświadczenia, mnóstwo emocji i niesamowite wrażenia z podróży zostaną na zawsze w naszej pamięci.

Zdjęcia z wyjazdu w galerii szkolnej

Wyjście kl 5 B na Wawel
13.01.2015 W dniu 13.01.2015 r. uczniowie klasy 5 B wzieli udział w programie MKiDN nauka historii - uczestnicząc w lekcji pt: Architektura i sztuka doby odrodzenia. Pod kierunkiem przewodnika zwiedziliśmy Reprezentacyjne Komnaty Królewskie oraz wystawę Wawel Zaginiony. Podczas zajęć przybliżona została uczniom historia i osiągnięcia dynastii Jagiellonów, ich kontakty międzynarodowe, kolekcje oraz relacje między sztuką polską a włoską tego okresu.

grudzień 2014

Konkurs Wiedzy o Krajach Partnerskich Comeniusa
12.12.2014 W piątek 12.12.2014 odbyła się pierwsza edycja szkolnego konkursu wiedzy o krajach partnerskich realizowanego w naszej szkole projektu Comenius. Konkurs organizują uczennice klasy 3 B - Patrycja Marszałek i Paulina Kluzek. Podobnie jak w grze "Jeden z dziesieciu" uczestnicy odpowiadają na pytania i gromadzą na swych kontach punkty za prawidłowe odpowiedzi. Zawodnicy z największą ilością punktów wchodzą do finału, który odbędzie się w połowie kwietnia. Zwycięzca pojedzie na spotkanie szkół partnerskich do Bruchsal w Niemczech. Podczas pierwszej serii szanse tą wywalczył sobie Konrad Piekarski z klasy 3 C. Gratulujemy! Kolejny etap w piątek 16 stycznia 2015. 

Warsztaty - Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie
11.12.2014 W ramach profilu klasy europejskiej uczniowie klasy I A Gimnazjum nr 33 uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej  w Krakowie. 12 listopada 2014 r. odbyły się 2 h warsztaty pt. "Jedność w różnorodności". 26 listopada  warsztaty pt. "Instytucje Unii Europejskiej".

Spotkanie z doradcą zawodowym
11.12.2014 W dniu 11.12.2014 z rodzicami uczniów klas III spotkała się Pani Dorota Żarczyńska - doradca zawodowy, pracownik Poradni Psychologiczno Pedagogicznej. Zaprezentowała rodzicom ważne zmiany w prawie oświatowym dotyczace dalszego kształcenia i możliwości wyboru drogi zawodowej po ukończeniu gimnazjum.

Kiermasz świąteczny
11.12.2014 W dniu zebrań z rodzicami - 11.12.2014 odbył się w szkole kiermasz ozdób i wypieków świątecznych. Dochód ze sprzedaży pięknych bombek, świec i wieńców zostanie w całości przeznaczony na dofinansowanie obiadów dla potrzebujących uczniów naszej szkoły. Akcję wsparła Rada Rodziców przeznaczając do sprzedaży ozdoby i smakowite ciasteczka.

Dziękujemy wszystkim, którzy kupując choćby najmniejszy drobiazg okazali serdeczną solidarność z tymi, których nie stać na ciepły posiłek.


Zaświećmy Osiedlowe Drzewko
09.12.2014 Zapraszamy

Szkolny konkurs na ozdobę choinkową
05.12.2014 Zakończył się konkurs organizowany przez p. Alinę Wcisło na ozdobę choinkową. Zachwyciła nas uroda i różnorodność prac uczniowskich. Zapraszamy na krótki film o konkursie.

Wyróżnienie w konkursie ekologicznym UMK
certyfikat wyróżnienia
24.11.2014
Szkoła Podstawowa nr 157 zdobyła wyróżnienie w konkursie zbiórki makulatury za rok 2013/2014, który organizował Urząd Miasta Krakowa. Otrzymaliśmy certyfikat i nagrodę - radiomagnetofon. Podziękowania dla Uczniów, Rodziców, Pań Woźnych, ubiegłorocznych Opiekunów SU i wszystkich innych osób zaangażowanych w zbiórkę.

Ozdoby w skandynawskim stylu od klasy I B
04.12.2014 Klasa 1 B wykonała już ponad 50 skandynawskich przeplatanych serduszek, które ozdobią choinkę przed budynkiem szkoły. Państwem patronującym klasie 1 B jest Dania - stąd też wywodzi się zwyczaj dekorowania choinek wyplatanymi z kolorowanego papieru koszyczkami w kształcie serduszek. Rekordzistą jest Kuba Ryńca, który sam zrobił takich serduszek ponad 20. Pamiętajcie o nim i o klasie 1 B, kiedy będziecie podziwiać nasze drzewo :)

Choinka na Rżące
03.12.2014 Uczniowie zaangażowani w projekt Comenius w piątkowe wieczory wykonują bombki, które ozdobią okazałą choinkę rosnącą przed szkołą. Bombki są już pomalowane i polakierowane, pozostaje je tylko ozdobić cekinami i brokatem. Uczniów, którzy chcą mieć swój wkład w świąteczny wystrój osiedla, zapraszamy na comeniusowy piątek o godz. 17:00 do sali 3b.
 Zapraszamy do przyłączenia się do budowania łańcucha na choinkę przed szkołą. Mamy już ponad 20 metrów, ale możemy mieć znacznie więcej. Materiały u p. Aliny Wcisło

Warsztaty "Bezpieczny Internet" w Dworze Czeczów
03.12.2014 Uczniowie klas II B, II C i III B Gimnazjum nr 33 brali udział w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa w internecie.

Mamy szkolną Choinkę
02.12.2014 Dzięki Konradowi Gwiżdzowi [2 A] mamy prawdziwą, pachnącą choinkę w holu szkoły. Ozdobiliśmy ją barokowymi bombkami i pięknymi pracami konkursowymi. Jest jeszcze miejsce - można przynieść swoje ozdoby.

Angielski 5 razy w tygodniu
01.12.2014 W naszej Szkole rusza program "Angielski 5 razy w tygodniu" adresowany do wszystkich Uczniów Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum.

Warsztaty ekologiczne w Centrum ekologicznym MPO w Baryczy
01.12.2014 W ramach działań ekologicznych uczniowie klas 3 A, 3 B, 1 A Szkoły Podstawowej nr 157 brali udział w warsztatach ekologicznych dotyczących segregacji odpadów w Centrum ekologicznym w Baryczy.

listopad 2014

Konkurs Alfik Matematyczny
26.11.2014 Uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum wzięli udział w Konkursie Matematycznym Alfik.

"Światowy Dzień Pluszowego Misia" dla Najmłodszych
25.11.2014 W bibliotece szkolnej uczniowie klasy "0" obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wysłuchali historii pluszowego misia i  fragmentów bajek, których bohaterami są misie. Były też misiowe zagadki i oglądanie misiowych kreskówek. Na koniec nauczyciele bibliotekarze ogłosili konkurs na portret ukochanego pluszowego misia. Każde dziecko otrzymało pamiątkową zakładkę.

FINAŁ RODZINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "PORTRET PLUSZOWEGO MISIA"
W konkursie wzieli udział rodzice wraz z dziećmi z kl. "0". Organizatorem była p. Beata Stolicka z biblioteki szkolnej. Na konkurs wpłyneło 11 prac.

Oto jak przedstawiają się wyniki konkursu:
I miejsce - Martyna Firszt
II miejsce - Weronika Malik i Wiktoria Ryżak
III miejsce - Kamil Zegarek

Wyróżnienie otrzymali:
Oskar Filimowski,
Dawid Najder,
Paulina Siewierska,
Filip Jasiński.

Uwaga!
Prace można oglądać do 12 grudnia na tablicy pod salą 15 A, oraz na stronie internetowej maszej szkoły: www.zso15krakow.edu.pl w zakładce menu główne/galeria

Wycieczka klasowa "Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce"
klasa 3a zwiedza Wieliczkę
24.11.2014
Uczniowie klasy III A wraz z Paniami mgr Violettą Szuwalską i mgr Bogusławą Olszówką zwiedzali unikatową w skali świata, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, Kopalnię Soli w Wieliczce. Przygoda rozpoczęła się od zjazdu najstarszym szybem Regis. Potem uczniowie przemierzali labirynt komór i korytarzy, poruszając się trasą górniczą pod czujnym okiem doświadczonego przewodnika, zwanego przodowym. Każdy z uczestników wyprawy wyposażony był w ekwipunek prawdziwego górnika, czyli roboczy strój, kask i lampę. Uczestnicy wycieczki poznali w praktyce codzienne podziemne życie, a także tajniki górniczych tradycji i obyczajów.

Przejście trasą górniczą to niesamowita przygoda!

[galeria]

Wycieczka klasowa "Wielokulturowy Kraków - kultura żydowska"
21.11.2014 Uczniowie klasy 5A Szkoły Podstawowej uczestniczyli w wycieczce pt. "Wielokulturowy Kraków - kultura żydowska" będącej częścią zajęć o wielokulturowości.

Szkolny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej
20.11.2014 20 listopada w Szkole Podstawowej nr 157 odbył się Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej. Najmłodsze dzieci recytowały wybrane wiersze, a uczniowie należący do koła muzycznego i klasy 0 poza konkursem zaprezentowali patriotyczne piosenki.

Uczniowie klas 4 - 6 wystąpili w kategorii recytatorskiej i muzycznej - wykonując pieśni solo lub zespołowo. Poziom był wysoki i bardzo wyrównany. Jury przyznało szereg nagród, oceniając poprawność wykonania i wrażenie artystyczne.

Wszystkim należą się brawa za wspaniałą lekcje patriotyzmu.

Egzaminy ECDL
20.11.2014 7 uczniów z klasy 2A gimnazjum zdawało drugi egzamin ECDL BASE Moduł 2 Podstawy pracy w sieci. Wszyscy uczniowie klasy 2A w ramach dodatkowego modułu informatycznego przygotowują się do zdobycia Certyfikatu Umiejętności Komputerowych ECDL BASE.

Wizyta w Muzeum Auschwitz Birkenau
przed bramą KL Auschwitz
17.11.2014
Uczniowie klas trzecich gimnazjum w ramach obowiązkowego wyjazdu zwiedzili Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. W czasie wycieczki poznali tragiczną historię więźniów i ofiar obozu w Auschwitz i Birkenau. Uczcili pamięć wszystkich Pomordowanych chwilą ciszy, zadumy i modlitwy oraz zapalając znicz pod ścianą straceń bloku 10.

Święto Niepodległości w Starym Bieżanowie
poczet sztandarowy ZSO nr 15 w czasie obchodów Święta Niepodległości
11.11.2014
Poczet Sztandarowy naszego gimnazjum uczestniczył w&nbspUroczystościach Święta Niepodległości w Starym Bieżanowie. Jak co roku uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele pw. Narodzenia NMP. Po mszy św. nastąpił przemasz pod pomnik pod Orłem i Apel Poległych oraz składanie kwiatów.

[galeria]

Uroczyste akademie z okazji Święta Niepodległości
07.11.2014 Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum obejrzeli uroczyste akademie okolicznościowe upamiętniające odzyskanie niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów.

Uroczystość Ślubowania Uczniów Klas Pierwszych Gimnazjum
06.11.2014 W naszym Gimnazjum odbyła się uroczystość ślubowania Uczniów klas pierwszych Gimnazjum.

Wyjście klasowe do Teatru Groteska
06.11.2014 Uczniowie klasy 5A Szkoły Podstawowej oglądali spektakl pt. "Przygody Odyseusza" w Teatrze Groteska.

Etap Szkolny Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych
06.11.2014 W naszym Gimnazjum odbył się etap szkolny Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych.

październik 2014

Ślubowanie Gimnazjalistów na Rynku Głównym
31.10.2014 Poczet Sztandarowy naszej Szkoły uczestniczył w uroczystościach Ślubowania Gimnazjalistów na Rynku Głównym w Krakowie. Zdjęcia z tej uroczystości można zobaczyć w galerii szkolnej.

"Zdrowy styl życia - czytanie etykiet"
30.10.2014 Uczniowie klasy 5B wzięli udział w warsztatach pt. "Zdrowy styl życia - czytanie etykiet". Zajęcia organizowała Biblioteka Publiczna w Krakowie, oddział ul. Teligi.

Poznajemy życie i twórczość Jana Matejki
30.10.2014 Uczniowie klasy 3B wzięli udział w zajęciach, które przybliżyły im postać wybitnego polskiego malarza - Jana Matejki, jego życie i twórczość.

Wycieczka klasowa "Wielokulturowy Kraków - kultura żydowska"
29.10.2014 Uczniowie klasy 5B Szkoły Podstawowej uczestniczyli w wycieczce pt. "Wielokulturowy Kraków - kultura żydowska" będącej częścią zajęć o wielokulturowości.

Poznajemy życie i twórczość Jana Matejki
29.10.2014 Uczniowie klasy 3A wzięli udział w zajęciach, które przybliżyły im postać wybitnego polskiego malarza - Jana Matejki, jego życie i twórczość.

"Zdrowy styl życia - czytanie etykiet"
29.10.2014 Uczniowie klasy 4A wzięli udział w warsztatach pt. "Zdrowy styl życia - czytanie etykiet". Zajęcia organizowała Biblioteka Publiczna w Krakowie, oddział ul. Teligi.

Spotkanie z gadami
28.10.2014 W naszej szkole odbyła się lekcja z gadami w ramach której Pan zawodowo zajmujący się zwierzętami pokazywał różne węże. Były wśród nich boa dusiciel i pyton tygrysi, jak również węże zbożowe występujące  na terenie Ameryki Północnej.

[galeria]

Etap Szkolny Małopolskiego Konkursu Języka Francuskiego dla Gimnazjalistów
23.10.2014 23 października 2014 r. odbył się etap szkolny Małopolskiego Konkursu Języka Francuskiego dla uczniów gimnazjów. Uczennica klasy 3A Kinga Kozak zakwalifikowała się do etapu rejonowego tego konkursu. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Etap Szkolny Małopolskiego Konkursu "Skarby przyrody i ich ochrona"
23.10.2014 Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 157 wzięli udział w etapie szkolnym tematycznego konkursu pt. "Skarby przyrody i ich ochrona" organizowanego przez małopolskie Kuratorium Oświaty dla uczniów klas 4-6.

"Zdrowy styl życia - czytanie etykiet"
23.10.2014 Uczniowie klasy 5A wzięli udział w warsztatach pt. "Zdrowy styl życia - czytanie etykiet". Zajęcia organizowała Biblioteka Publiczna w Krakowie, oddział ul. Teligi.

"Zdrowy styl życia - czytanie etykiet"
22.10.2014 Uczniowie klasy 6A wzięli udział w warsztatach pt. "Zdrowy styl życia - czytanie etykiet". Zajęcia organizowała Biblioteka Publiczna w Krakowie, oddział ul. Teligi.

Loteria na rzecz misji w Kamerunie
22-23.10.2014 W dniach 22-23 października, w tygodniu misyjnym, odbyła się w naszej szkole loteria zabawek i innych drobiazgów, z której dochód został przeznaczony na rzecz misji w Kamerunie, prowadzonych przez Zgromadzenie Sióstr Św. Michała Archanioła.

Etap Szkolny Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów
20.10.2014 W naszym Gimnazjum odbył się etap szkolny Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów.

Warsztaty ekonomiczne dla Gimnazjalistów
20.10.2014 W klasie 2B naszego gimnazjum został zapoczątkowany cykl warsztatów ekonomicznych w ramach których uczniowie będą mogli wzbogacić i poszerzyć swoją wiedzę na temat ekonomii. Zajęcia prowadzą specjaliści z różnych dziedzin, m. in. przedsiębiorcy, bankowcy i studenci ekonomii.

Zwiedzamy Sandomierz
15.10.2014 Klasa 2A i 3B uczestniczyły w wycieczce do Sandomierza.

[obejrzyj materiał filmowy]

Warsztaty z asertywności
14.10.2014 Uczniowie klasy 2C Gimnazjum uczestniczyli w warsztatach psychologicznych z zakresu asertywności.

Miasto '44 - wyjście na projekcję filmu
14.10.2014 Uczniowie klas trzecich Gimnazjum uczestniczyli w projekcji filmu pt. "Miasto '44" w kinie Cinema City Bonarka.

Pudłaki - wyjście na projekcję filmu
14.10.2014 Uczniowie klasy 4A Szkoły Podstawowej uczestniczyli w projekcji filmu przygodowego pt. "Pudłaki" w kinie Cinema City Bonarka.

"Magia słowa" z Dariuszem Rokoszem
13.10.2014 Klasy 2A, B i C  naszego Gimnazjum uczestniczyły w spotkaniu z pisarzem Dariuszem Rekoszem. Spotkanie odbyło się w Dworze Czeczów w ramach cyklu pt. "Magia słowa".

Bieg na orientację - współzawodnictwo Samorządów Uczniowskich
11.10.2014 Reprezentacja Samorządu Gimnazjum nr 33 uczestniczyła w biegu na orientację w ramach współzawodnictwa Samorządów Uczniowskich. Nasi reprezentaci wywalczyli II miejsce! Gratulujemy!

Poznajemy pracę w Porcie Lotniczym - wycieczka
klasa 5a zwiedza Port Lotniczy w Balicach08.10.2014 Uczniowie klasy 5A mieli sposobność zapoznać się z pracą Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w podkrakowskich Balicach. Uczniowie zwiedzali port lotniczy, w tym miejsca niedostępne dla podróżnych - obserwowali np. pracę kontrolerów ruchu lotniczego.

[galeria]

Comenius: "Barok - nasze wspólne dziedzictwo"
Comenius: powitanie gości
05.10-11.10.2014
Od 5 do 11 października 2014 roku nasza Szkoła gościła uczestników międzynarodowego programu Comenius realizujących wspólnie z naszymi Gimnazjalistami projekt "Barok - nasze wspólne dziedzictwo". Nasi goście przyjechali z Austrii, Danii, Francji, Łotwy, Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii oraz Turcji. Tematem spotkania była moda, barokowa i współczesna inspirowana epoką. W czasie pobytu uczestnicy wzięli udział w specjalnym posiedzeniu Rady Miasta Krakowa. W Teatrze Słowackiego zorganizowany został pokaz mody barokowej.

AIESEC: Egipt i Armenia
Anousz prezentuje alfabet armeński
29.09-03.10.2014
W pierwszym tygodniu października po raz pierwszy w tym roku szkolnym gościliśmy studentów współpracujących z programem AIESEC. Abdel z Egiptu oraz Anoush z Armenii przez tydzień prowadzili zajęcia i warsztaty w języku angielskim, zapoznając uczniów naszej Szkoły z historią i kulturą swoich krajów ojczystych.


wrzesień 2014

Wyjście na spektakl "Kamienie na szaniec"
30.09.2014 Klasy 2B i 2C były w Teatrze Współczesnym na spektaklu pt. "Kamienie na szaniec".

Zielona szkoła - klasa 6A
29.09-04.10.2014 W dniach 29.09 - 04.10 kl. 6 A wyjechała na Zieloną Szkołę do Poręby Wielkiej. Uczniowie korzystając z pięknej pogody wędrowali po okolicznych górach podziwiając panoramę Gorców, Beskidu Wyspowego i Beskidu Żywieckiego. Wzieli także udział w wycieczce do Zakopanego. Uczestniczyli w zawodach sportowych i konkursach, w których otrzymali wiele nagród i wyróżnień. Dyplomy uczniów można obejrzeć w sali 12 A.

Wyjazd integracyjny klas pierwszych Gimnazjum
29.09-03.10.2014 Wyjazd integracyjny uczniów klas pierwszych Gimnazjum Wyjazd do Jodłówki Tuchowskiej. W czasie wyjazdu uczniowie zwiedzili m. in. dworek Ignacego J.Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Uczestniczyli także w wycieczce do Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach.

Sprzątanie świata
19.09.2014 Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata.